Przeszłość się odzywa ...

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez shylock 20 wrz 2015, 16:34
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mama na imię Michał mam 27 lat, od 10 mierze psie z depresja. Ten rok muszę sie podzielić stał sie przełomowy. Znalazłem swoje własne mieszkanie (mieszkam za granica ), zdałem bardzo ciężki examin językowy oraz znalazłem szkole i pracodawcę, dzieki czemu zdobędę zawod.
Z drugiej strony dzieki siłowni i otwarci sie na znajomych chodzęo uśmiechnięty, a z rodzicami ( doprowadzili mnie do depresji, to tzw. Toksyczni rodziece)zerwałem kontakt. Nie powiem , ze było łatwo. Wiele dni i wieczoru poświęciłem pracy i nauce. Gdy inni na fb mieli swoje wakacje i imprezy ja zapomniałem jak to jest iść do klubu czy wyjechać na wakacje. Ale taka droga was czeka jeżeli chce walczyć z tym potworem. Praca nad samamym sobota. Ale kiedy człowiek potem popatrzy niektórym w twarz i usłyszy gratuluje, fakt nie jest to docenię ilośc godzin, ale jakieś tam uznanie za trudn i poświęcony czas.

Chciałem sie podzielić, ze wygrywam z depresja, ale... Właśnie jestem na dobrej dorsze, ale wraca mi za każdym razem gdy;
a) na fb widzę szczęśliwych znajomych z dziećmi i partnerami.
B) robię zawod a wiec niespełnione technikum jakoś nadganiamy
C)ludziom oddającym sie pasji na które nie mam juz tak czasu . w pl rozpocząłem calekiem fajna przygodę w z automobil klubem i trochę do tego tęsknie.awyjazd za granice pokrzyżował plany.
D) wiek to juz zaraz 30....
E) nie wiem czemu ze nie byłem w wojsku?

Dopada i trochę mnie niszczy , nie pozwala spać sprawia ze popadam w melancholię. Tak wiem nadciąga jesień czas płaszczy deszczu i spadających liści. Dla mnie to czas zadumy. Nie powiem pierwszy raz od dawien dawna czas zadumy nie z porażkami ale z satysfakcja. Nie zmarnowałem czasu... Jak wy byście sobie przetłumaczyli czyt wytłumaczyli sami przed sobota moje jakieś powracające watpliwości.

Bardzo dziękuje za komentarze .
Życzeń wszystkim miłego dnia i zapowiadającego sie weekendu
Pozdrawiam

Michał

przez ekspert_abcZdrowie 21 wrz 2015, 11:56
Witaj Michał!

Życie to ciągłe dokonywanie wyborów. Wybierając A, musimy jednokrotnie zrezygnować z B. Ty w swoim życiu dokonałeś już wielu wyborów i przeszedłeś długą drogę, by zwyciężyć z demonami przeszłości. Chwile zwątpienia, zadumy, refleksji nie są złe i doświadcza ich wiele osób - nawet tych, którzy nie walczą z depresją czy nerwicą. Kiedy masz wątpliwości, dopada Cię melancholia, skoncentruj się na swoich sukcesach, na tym, co udało Ci się już do tej pory osiągnąć. I przede wszystkim nie porównuj się z innymi. Każdy z nas ma swoją własną drogę życia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

Sortuj wg