Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przeszłość się odzywa ...


shylock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Mama na imię Michał mam 27 lat, od 10 mierze psie z depresja. Ten rok muszę sie podzielić stał sie przełomowy. Znalazłem swoje własne mieszkanie (mieszkam za granica ), zdałem bardzo ciężki examin językowy oraz znalazłem szkole i pracodawcę, dzieki czemu zdobędę zawod.

Z drugiej strony dzieki siłowni i otwarci sie na znajomych chodzęo uśmiechnięty, a z rodzicami ( doprowadzili mnie do depresji, to tzw. Toksyczni rodziece)zerwałem kontakt. Nie powiem , ze było łatwo. Wiele dni i wieczoru poświęciłem pracy i nauce. Gdy inni na fb mieli swoje wakacje i imprezy ja zapomniałem jak to jest iść do klubu czy wyjechać na wakacje. Ale taka droga was czeka jeżeli chce walczyć z tym potworem. Praca nad samamym sobota. Ale kiedy człowiek potem popatrzy niektórym w twarz i usłyszy gratuluje, fakt nie jest to docenię ilośc godzin, ale jakieś tam uznanie za trudn i poświęcony czas.

 

Chciałem sie podzielić, ze wygrywam z depresja, ale... Właśnie jestem na dobrej dorsze, ale wraca mi za każdym razem gdy;

a) na fb widzę szczęśliwych znajomych z dziećmi i partnerami.

B) robię zawod a wiec niespełnione technikum jakoś nadganiamy

C)ludziom oddającym sie pasji na które nie mam juz tak czasu . w pl rozpocząłem calekiem fajna przygodę w z automobil klubem i trochę do tego tęsknie.awyjazd za granice pokrzyżował plany.

D) wiek to juz zaraz 30....

E) nie wiem czemu ze nie byłem w wojsku?

 

Dopada i trochę mnie niszczy , nie pozwala spać sprawia ze popadam w melancholię. Tak wiem nadciąga jesień czas płaszczy deszczu i spadających liści. Dla mnie to czas zadumy. Nie powiem pierwszy raz od dawien dawna czas zadumy nie z porażkami ale z satysfakcja. Nie zmarnowałem czasu... Jak wy byście sobie przetłumaczyli czyt wytłumaczyli sami przed sobota moje jakieś powracające watpliwości.

 

Bardzo dziękuje za komentarze .

Życzeń wszystkim miłego dnia i zapowiadającego sie weekendu

Pozdrawiam

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Michał!

 

Życie to ciągłe dokonywanie wyborów. Wybierając A, musimy jednokrotnie zrezygnować z B. Ty w swoim życiu dokonałeś już wielu wyborów i przeszedłeś długą drogę, by zwyciężyć z demonami przeszłości. Chwile zwątpienia, zadumy, refleksji nie są złe i doświadcza ich wiele osób - nawet tych, którzy nie walczą z depresją czy nerwicą. Kiedy masz wątpliwości, dopada Cię melancholia, skoncentruj się na swoich sukcesach, na tym, co udało Ci się już do tej pory osiągnąć. I przede wszystkim nie porównuj się z innymi. Każdy z nas ma swoją własną drogę życia.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×