Czy powiedzieć pracodawcy o chorobie ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez muszysko 23 sty 2015, 17:23
kotek em, masz rację.A na pewno by wypaplała wszystkim w koło.

przez julusia 01 lut 2015, 18:34
muszysko, czasem mam wrażenie, że pracujemy w tym samym miejscu ;) chociaż wiem, że nie ;)
Ile jeszcze jest takich piekielnych miejsc :?:
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez muszysko 02 lut 2015, 10:36
julusia, piekło to mało powiedziane :D .Wybieram się do lekarza rodzinnego, popytam jak to z doświadczenia lekarza wygląda w podobnych przypadkach. Może coś doradzi.Nie wiem czy miała bym do czego wracać po ewentualnym długim zwolnieniu.
Z drugiej strony z wielką przyjemnością podrzuciła bym świnię w postaci długiego zwolnienia swojemu kierownictwu, niech się pomartwią o stanowisko pracy.Chyba miała bym zajebistą satysfakcję z takiego obrotu akcji :mrgreen:
Niestety znając życie nie dali by mi odpocząć...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 02 lut 2015, 11:01
muszysko, daj znać
magnolia84

przez rania 10 lut 2015, 12:31
absolutnie bym nie mówiła.Na początku mojej choroby gdy jeszcze była do opanowania, miałam ciężką sytuacje rodzinną, dwie najbliższe osoby w szpitalu (jedna z podejrzeniem nowotworu) ja z małym dzieckiem. W pracy poprostu powiedziałam że nie dam rady ciągnąć nadgodzin (pracowałam nawet 16 godzin dzien w dzień) bo psychicznie jest już ze mną kiepsko.Jak wylądowałam w szpitalu z skrajnym wyczerpaniem psychicznym i fizycznym, dowiedziałam się co mówiono za moimi plecami.Co przeżyłam upokorzeń, natrętnych telefonów w stylu co ja robie, i poprostu z wyrzutami to moje. Już tam nie pracuje ale nowej pracy znaleźć nie mogę bo pracuje w specyficznej branży i niestety znamy się w całym kraju.

przez muszysko 23 lut 2015, 15:09
magnolia84, tak się zbierałam i zbierałam że dopiero dziś idę.Dostaję piękne prezenty od mojej "przyjaciółki" depresji więc się nareszcie zdecydowałam.Koszmarny dzień po za tym. :?
rania, no cóż siedzę cicho, tylko wymówek czasem brakuję kiedy muszę wcześniej wyjść z pracy.Chyba bym chciała by mnie położono w szpitalu i wszyscy by się w końcu odje.bali ode mnie :shock:

przez magnolia84 23 lut 2015, 16:07
muszysko, oby poszło po Twojej myśli
magnolia84

przez wiejskifilozof 23 lut 2015, 16:14
Powiedzieć i to od razu, bo jak się dowie od innych to bieda będzie.

przez brum 23 lut 2015, 16:46
Z zainteresowaniem przeczytałam cały temat. Ja bym pracodawcy nie mówiła z wielu powodów. W jednym zakładzie podczas okresowych badań lekarskich przyznałam się do przyjmowania chyba wtedy escilatopramu - niedługo po tym mnie zwolniono (oczywiście niby dlatego, że nie było roboty). Kiedy przyjmowałam się do ostatniego zakładu pracy, w przedstawionym regulaminie zakładu był zapis, że nie można przychodzić do pracy pod wpływem leków psychotropowych - wtedy już byłam na paroksetynie więc cicho siedziałam i to ukrywałam. W tym samym zakładzie pani, która była na dłuższym zwolnieniu lekarskim z powodów związanych z zaburzeniami psych. dostała zwolnienie z pracy zaraz po powrocie z L4. Poza tym moja - była już - szefowa z mądrością, jakby pozjadała wszystkie rozumy, otwarcie głosiła, że "jakaś tam depresja, to nie jest choroba!"..
Wyjścia do lekarza i związane z tym dni wolne czy wcześniejsze wychodzenie z pracy pewnie tłumaczyłabym szefowej ginekologiem, dentystą, alergologiem (zresztą tak czasami robiłam, jak musiałam).

przez muszysko 23 lut 2015, 16:46
detektywmonk, dlaczego?

-- 23 lut 2015, 19:08 --

Odpisuję do ogółu osób w tym wątku :D
Wróciłam właśnie od rodzinnej, fajna babeczka, w skrócie mam wziąć od psychiatry zaświadczenie lub cokolwiek co mi da o tym że potrzebuję zwolnienia, a ona na tej podstawie wyda swoje zwolnienie. Nikt nic nie będzie podejrzewał a i papiery będą czyste. Ujęła to w fajne proste dwa słowa" damy radę" :D Oczywiście zwolnienie na tydzień też dała :mrgreen: Nie wiem jak to się będzie ciągnęło dalej.
Może za miesiąc będę zdrowa :lol: głupi żart :shock:

przez wiejskifilozof 23 lut 2015, 21:00
Dlaczego ? To proste, bo lepiej niech się dowie od Ciebie niż od "życzliwych"

przez magnolia84 23 lut 2015, 21:05
muszysko, super :))
magnolia84

przez muszysko 23 lut 2015, 21:19
detektywmonk,gdyby kierowniczka była by "normalną" babką to ok, poszła bym do niej i powiedziała o co chodzi ale niestety tak nie jest. Jest złym człowiekiem.To taka osoba po której nigdy nie wiadomo czego się spodziewać.

-- 23 lut 2015, 21:23 --

magnolia84, :smile: nie do końca mnie to cieszy.Boje się.Zwolnienie nie rozwiązuje problemów.Mam nadzieję że ich mi nie przysporzy.

przez wiejskifilozof 23 lut 2015, 21:47
To co chcesz robić ?

Sortuj wg