Koszty leczenia depresji

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Koszty leczenia depresji

przez roberto22 26 paź 2014, 00:30
Witam. Podejrzewam u siebie ciężką depresje(z testu na forum wychodzi mi 45). Ten stan utrzymuje się od wielu lat. Wcześniej było jeszcze gorzej ale udało mi się zmienić częściowo środowisko w którym żyje. Depresja uniemożliwia mi jakiekolwiek życie. Mam zamiar udać się do specjalisty. Chciałbym wiedzieć ile kosztują leki i jak często chodzi się na wizyty ponieważ nie jestem zamożny i nie wiem czy będzie mnie stać. Czy istnieje możliwość przynajmniej częściowej terapii na samych lekach, ponieważ wydawanie wielokrotnie 100 zł albo i więcej na wizyty w ciągu miesiąca nie wchodzi w grę.

Koszty leczenia depresji

przez agusiaww 26 paź 2014, 17:05
roberto22, mozesz chodzic na terapie na NFZ tak samo do psychiatry, wtedy masz za darmo. Terapia zazwyczaj proponuja godzine w tygodniu ok 100 zł , lekarz koszt do 150.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Koszty leczenia depresji

przez stefan 06 lis 2014, 23:43
na NFZ uderzaj, leki też pewnie częściowo możesz refundowane dostać

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Koszty leczenia depresji

przez *Wiola* 06 lis 2014, 23:45
Nie wiem jak w tej chwili , ale był czas , że były leki refundowane w 100 % , więc jak się postarasz to można leczyc się praktycznie za darmo. Terapia jak radzą wyżej też na NFZ.
Moderator

Koszty leczenia depresji

przez Powietrzny Kowal 07 lis 2014, 00:23
roberto22 napisał(a):Witam. Podejrzewam u siebie ciężką depresje(z testu na forum wychodzi mi 45). Ten stan utrzymuje się od wielu lat. Wcześniej było jeszcze gorzej ale udało mi się zmienić częściowo środowisko w którym żyje. Depresja uniemożliwia mi jakiekolwiek życie. Mam zamiar udać się do specjalisty. Chciałbym wiedzieć ile kosztują leki i jak często chodzi się na wizyty ponieważ nie jestem zamożny i nie wiem czy będzie mnie stać. Czy istnieje możliwość przynajmniej częściowej terapii na samych lekach, ponieważ wydawanie wielokrotnie 100 zł albo i więcej na wizyty w ciągu miesiąca nie wchodzi w grę.

Depresja jest o tyle "elastyczną" i wysoko rozwiniętą już obecnie chorobą, że leki (mimo swojego śmiesznego podobieństwa) są dostępne dosłownie na każdą kieszeń.
Od niemal darmowych (lub jak napisała Viola całkiem darmowych) do naprawdę drogich - jednak wszystkie krążą jak elektrony wokół neuroprzekaźnictwa co czyni
je w sumie "jednym i tym samym" na zasadzie "razem a jednak osobno" :D
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Sortuj wg