Depresja -minoł rok jak pojawiła sie na nowo

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja -minoł rok jak pojawiła sie na nowo

przez angie69 30 maja 2011, 23:38
Silna depresje miałam pare razy.Pierwszy raz 18 lat temu wyszłam z niej sama ale wtedy miałam 24 lata i silną wole walki.Zaczełam czytac wtedy ksiązki psychologiczne.1 ksiazka która zaczełam czytac i która mi pomogła to:Jak przestać się martwić i zacząć żyć /Dale Carnegie.
Następna pojawiła sie po 15 latach ale tym razem nie pogadziłam sobie bez pomocy psychologa.
Dowiedziałam sie o chorobie syna i nie mogłam sie z tym pogodzic-rak byłam bezradna niewiadomo kiedy wybuchałam płaczem chodziłam cała nerwowa nie mogłam spac jeszcze w pracy miałam sytuacje nie do zniesienia.Nie umiałam sie dosłownie wysłowic.Brałam tabletki ale juz nie pamiętam ich nazwy pomagały mi odstawiłam je sama.Do tego depresja syna i kłutnie z męzem....no juz wysiadłam.Pomagałam innym a sama nie umiałam sobie pomóc.Kolezanki mówiły ze ja mam swoje problemy a jeszcze pomagam.No ale ja taka jestem.Bardzo pomagałay mi rozmowy wiec nawiazałam kontakty z osobami z fundacji.Mój mąz powiedział mi ze ja mam chyba depresje moze wyda sie to smieszne ale mój 20 letni syn/ten który walczył z choroba nowotworową/wyprowadził sie z domu.Ciesze sie ze mam tak samodzielne dziecko bo tyle przeszedł.Ale ja chyba nie pogodziłam sie z tym jeszcze 2 lata temu mogłam go stracis a teraz ......czytałam w necie ze to nazywa sie syndrom pustego gniazda hm jejku ja nawet o czyms takim nie wiedziałam.Od czasu kiedy sie wyprowadził jak usne a obudze sie /maz zasypia przy telewizorze mi nie przeszkadzało to kiedys/zaraz jestem podrazniona złoszcze sie zeby wyłaczył.Denerwuje sie i ide spac do pokoju drugiego.Wszystko mnie jakos denerwuje.No i jak dac sobie z tym rade