Skocz do zawartości
Nerwica.com

Krok 1 do Zmiany Radykalnej


Rekomendowane odpowiedzi

Pogoń za marzeniami...

 

Jeżeli nie masz ochoty to po prostu nie czytaj

Tekst ten zawiera tylko i wyłącznie moje własne przemyślenia...

Jeżeli tylko CHCESZ weźmiesz z tego coś dla siebie...

Miłej lektury

 

Zastanawiam się ostatnio dlaczego wszyscy rzucają marzenia na dalsze plany... Czyżby świat wszystkich do tego zmuszał... w końcu mamy dobe światowego kryzysu... Może chodzi o sytuację materialną ?... a może o pracę która nie pozwala nam na spełnianie tych najskrytszych marzeń ?... politycy też zapewne w spełnianiu marzeń nam nie pomagają A może tak po prostu rodzina twierdzi, że nasze marzenia to abstrakcja, rzeka absurdu...w końcu wiecie jak to z rodzicami bywa; taka mała anegdota:

 

"Wieczorem dzieci bawią się na podwórku nagle mama

jednego woła

mama: Krzysiu chodź do domu!

krzysiu: A co ? głodny jestem ?!

mama: Nie, spać Ci się chce "

 

I tutaj przepraszam moich kochanych rodziców 18-lat, dowód osobisty, jesteś dorosły (chociaż nadal jesteś dzieckiem) sam potrafisz o siebie zadbać tak samo jak pewnie świetnie dajesz sobię rade z planowaniem Może narazie idzie Ci to ciężko i życie podcina Ci skrzydła... ale czy widziałeś kiedyś żeby ktoś kto

nie umie pływać pojechał na olimpiade mierzyć się z najlepszymi w pływaniu ? Wszystkiego się nauczysz... wystarczy tylko doświadczenie a te napweno nabędziesz próbując coś zmienić... Kiedy ostatni raz zanurzyłeś/aś się w marzeniu o spokojnym życiu na wsi albo o podróżach których tak wiele planowałeś/aś ? Zajrzyj teraz do swojej tajemnej skrytki z pamiątkami z dzieciństwa i pomyśl jakie to było piękne i wspaniałe; napewno gdzieś jeszcze zostały ślady po marzeniach, może np. w twojej głowie... a teraz udajesz szczęśliwego choć takim nie jesteś... czy skórka warta jest wyprawki ? O czym miałeś/aś opowiadać swoim dzieciom? Słuchaj synu/córko miałem/am plany ale tak jakoś wyszło, że nie wyszło ?! Świat to ty i twoje otoczenie, twoim światem rządzisz ty i tylko ty...

ONLY YOU;

mocne nie ?

 

Tysiące rozwiązań które możesz stworzyć... ściany które możesz zamienić w otwarte drzwi...Marzenia które są dynamiczne... możesz je modyfikować bo są twoje i tylko twoje albo wspólne... Kryzys ? To tylko słowo które nawet śmiem twierdzić, że nie pokrywa się z prawdą... Sytuacja materialna, praca ? Szukaj następnej w końcu w pracy spędzamy 1/3 swojego życia, więc na co nam praca z niskimi zarobkami i do tego mało satysfakcjonująca ?... mierz wysoko... tylko nie za wysoko.. nie za nisko... mierz tak jak chcesz...

Chcę... dziwne słowo, na tyle trudne i ciężkie, że boimy się otwarcie przyznać do tego czego chcemy...

 

(czytasz dalej ? Fajnie coś w końcu do Ciebie dociera)

 

Nie daj sobą manipulować, świat stoi przed Tobą otworem !!!

Masz ochotę wyjechać... jedź... masz ochote studiować... ucz się, masz ochotę mieszkać na wsi... mieszkaj... nie ograniczaj się ograniczanie niszczy kreatywność... a kreatywność pomaga nam w rozwiązywaniu życiowych problemów, których będzie tysiące a śmiem twierdzić, że rozwiązań jest miliony...

Powiesz "Kolego, dobrymi radami piekło jest wybrukowane"

JASNE... NARESZCIE KUMASZ... Potrafisz wziąść z tego tekstu coś dla siebie,co więcej masz własną wole, to o czym tutaj pisze... swoje "CHCĘ"; ALLELUJA !

 

A teraz do roboty przecież masz jeszcze tyle do zrobienia

Nie wiesz od czego zacząć ? Super, że nie wiesz ale jeszcze lepiej, że wiesz; wystarczy tylko jedno małe pytanie... Czego teraz CHCĘ najbardiej ?No już zmykaj i żyj... oddychaj i popełniaj błędy w końcu są to nie uniknione doświadczenia.Kto wie może jednak będziesz miał/a o czym dzieciom i wnukom opowiadać

Praktyka czyni mistrza...

A życie to żart który znika, przemija, przecież jutro może Cię już nie być...

więc baw się nim i eksperymentuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×