badanie mózgu SPECT

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: badanie mózgu SPECT

przez trek 21 gru 2010, 16:26
Magic ja nie kwestionuje badania SPECT, tylko że kto mi to zinterpretuje? Co zrobie z samym wynikiem, do Amena przecież nie pojadę.

Ten psychiatra z którym gadałem, to jest naprawdę dobry lekarz, jak on nie wie, to nie wiem kto by w Polsce wiedział.

Receptor napisał: W zaleznosci ktora czesc mozgu jest zbyt czy za malo aktywna sa podawane konkretne leki, suplementy wspomagajace, cwiczenia np. aerobowe, ustalane jest co mozna jesc, pic a czego unikac.

Ktory psychiatra w Polsce na podstawie wyniku badania SPECT, przedstawi taką kompleksową terapię?
trek

przez Śnieżka* 21 gru 2010, 17:18
A co pokaże rezonans magnetyczny?? ile takie coś kosztuje i gdzie można to wykonać?
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

przez trek 21 gru 2010, 17:27
Oj nie wiem, narazie telefonicznie gadałem to sie nie dowiedziałem nic poza tym, że w moim przypadku są podejrzenia co do struktury mózgu i że z takiego badania ten lekarz będzie potrafił zrobić użytek.
Moze tu chodzi tez o moją chorobę, reakcję na leki, moją historię. Ten lekarz zna te sprawy bo nieraz u niego byłem, więc jak mi powiedział że SPECT nic nie wniesie to póki co nie będę robił tego badania. A rezonans magnetyczny może być refundowany przez nfz, prywatnie to 700/800zł choć też zależy na jakim sprzęcie bo i za 400zł można zrobić.
Taki rezonans można zrobić w wielu miejscach, jest bardziej powszechny niż SPECT.
trek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Śnieżka* 21 gru 2010, 17:30
trek jak zrobisz ten rezonans magnetyczny to daj znać co ci wyszło i jak ocenił to lekarz. Jestem ciekawa.

ps. a twój psychiatra da ci skierowanie na takie refundowane badanie czy sam bedziesz płacić?
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

przez trek 21 gru 2010, 17:36
Ok dam znać. Akurat u niego się prywatnie leczę to nie wiem czy da radę, ale jestem też zapisany do poradni zdrowia psychicznego i myślę ze jak już na nfz to stamtąd. Będę tam w następnym tygodniu to zapytam o takie skierowanie, tylko że ponoć są kolejki.
trek

przez eksajter 21 gru 2010, 18:32
nie nakręcajcie sie badaniami itp. bo wy w swoim życiu mieliscie wystarczająco badań robionych, przynajmniej ja też.

Co badania SPECT to na pewno można sie dowiedzieć czy w miejscach które wykonuje sie to badanie, również wykonuje sie opis i wysuwa stosowne wnioski.

Nie ma co faktycznie wiecej konwersowac nad tym badaniem. Kto jest chętny niech je zrobi w Polsce tez na pewno je robią.... i po badaniu niech naświetli na czym to polega i jakie sa wyniki. Moze faktycznie to byc przełom w leczeniu nerwic i zaburzeń u ludzi w Polsce, albo też zwykle naciąganie biednych nerwicowców na siano którzy dramatycznie szukaja pomocy.

Trek: bez obrazy ale tez zastanawiam sie po co Ci rezonans? niedlugo lekarz powie ci ze mozesz zrobic tomografie głowy a na końcu będzie osobiscie chciał Ci zrobic zabirg na mózgu żebys uwolnił sie od natręctw :) wybacz za ironie ale ja poznałem się na psychiatrach szczegolnie prywatnych i wiem na czym im tak naprawde zalezy. Ile zapłaciłes za wizytę 100 zł ? :) juz nawet dobry psycholog z Poradni Zdrowia Psychicznego niedosc ze zadarmo to wykona Ci takie fajne testy psychologiczne, które na dzień dobry wykazują czy masz cos z funkcjonowaniem mózgu czy nie.
Wiem, że duzo osób ma mnie juz dosyc za to co pisze ale ja sam kiedys bylem zagubiony i nie docierało do mnie... że ja jestem zdrowym człowiekiem i wszystkie badania ktore robilem na to wskazywały. Ale ja nadal źle sie czulem, mialem natręctwa... chodzilem po psychiatrach brałem leki... czesto spałem bo mnie usypiały i po co to?
naszczęscie otworzyl mi ktos oczy... ze jestem zdrowy, nie umieram, wiele potrafie i że zamiast rozmyslac nad życiem i leżeć... mam po prostu życ i realizować swoje cele. Relaksowac się (trening relakasyjny), uprawiać sport.... a z ludzi którzy mnie poniżali w życiu wyłącznie drwić i dac im do zrozumienia że taki wrażliwy i sprawiedliwy człowiek jak ja ma po prostu ich w dupie :)) pozdrawiam

przez trek 21 gru 2010, 19:03
Nie zrozumiałeś. Nic, nie zapłaciłem bo to była rozmowa telefoniczna i jak zapytałem o SPECT, to on odpowiedział, że lepszy byłby rezonans magnetyczny. Wcale mnie do tego rezonansu magnetycznego nie namawiał, tylko powiedział, że by się przydał bardziej niż SPECT.

Eksajter napisał: bo wy w swoim życiu mieliscie wystarczająco badań robionych, przynajmniej ja też.

A tego to nie wiesz, bo mimo podobnych problemów są tu różni ludzie i każdy ma swoją historię.
Zabieg neurochirurgiczny ma 60% skuteczności, czyli jest skuteczniejszy niż leki i psychoterapia.
trek

przez magic 21 gru 2010, 19:36
ale po co rezonans??chyba zeby potwierdził psychoze???ponoć mózg inaczej zbudowany jest i to widać...zrobić można zawsze to badanie tylko czy przyda sie twojemu psychiatrze??
magic

przez trek 21 gru 2010, 20:46
Na ten moment nie wiem, ale się dowiem.

Dzwoniłem też dzisiaj do Pracowni Medycyny Nuklearnej w Poznaniu tam już nie robią SPECT.
trek

przez Pluto 21 gru 2010, 21:15
chyba zeby potwierdził psychoze???
Psychozy czy schizofrenii nie można wykryć ani potwierdzić żadnym badaniem!!! Bo jest wiele psychotyków i schizofreników co mają normalne mózgi!
Pluto

przez magic 21 gru 2010, 21:59
ale są też tacy u których widac nie napisałem ze u wszystkich są tacy i tacy....

trek zalecił ci rezonans a ty nie wiesz po co?? a skreślił spect bo nic nie wykarze...dziwne troche
magic

przez trek 21 gru 2010, 22:02
No nie wiem, to było dzisiaj, chwilkę z nim gadałem.
trek

przez magic 22 gru 2010, 22:09
wyczytałem w wikipedi że jednak spect w chorobach psychicznych musi być dobry sprzęt aby sie przydał a do oceny przepłuwu krwi w mózgu czy różnic w chorobach otępniennych wystarczy sprzęt z jedną głowicą czyli pewnie taki u nas jest a w psychiatri więcej głowic a więc u nas nie ma sensu robić zapewne takiego badania chyba że jest sprzęt i ktoś wie gdzie??? to pisać...ale wątpie wciąż niewiem jak jest w Niemczech...
magic

przez trek 23 gru 2010, 02:16
Tam w Pracowni Medycyny Nuklearnej w Poznaniu mówili że psychiatrzy kierowali do nich pacjentów na badanie SPECT, więc wcale nie powiedziane, że słaby sprzęt mają w Polsce. Lepiej zadzwonić i się dowiedzieć, niż z góry zakładać.
trek

Sortuj wg