Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy może ktoś mi pomóc w mojej nerwicy natrect myślowych


sandinka188

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowa pierwszy raz w życiu pisze na formu to co czuje to co się dzieje w mojej głowie, jestem w totalnym bezgranicznym bagnie. ale od początku cierpie na nerwicę naręctw myślowych mam jak to gdzieś kiedyś przeczytałam katusze umysłu. Mam już dosyć mojego życia naprawdę mam dość, mam ciągłe wyobrażenia że coś robie jakąś krzywdę moim dzieciom trzymając np nóz w ręku jak widze jakieś drastyczne sceny zaraz siebie w nich widzę aż gupio o tym pisać ale wiem że niektórzy z was też tak mają. jak słysze jakieś straszne rzczy np, że matka zagłodziła swoje dziecko to też myślę czy bym była do tego zdolna zaraz sobie wkręcam. a oststnio przeczytałam gdzieś że nerwica natrectw moze powodować schizofremię i sobie wkręciłam że jestem chora na tą straszną chorobę, nikt u mnie w domu nie wie że mam NN (tak to chyba opisujecie w skrócie) a schiofremię wkręciłam sobie że np. zastanawiam się czy to się dzieje naprawdę czy ja siedze w pracy czy w domu to czy to mi się nie śni, już mam paranoje, byłam u psychoterapeuty raz na spotkaniu i powiedział mi że dobrze zdiagnozowałam swoją chorobę że mam NN myślowych i że jest to początek i że damy rade z tym wygrać że powinnam mieć jakieś ćwiczenia bechawioralne czy coś takiego dzisiaj ide na 2 sesje i zobaczymy powiedzcie mi coś coś pokrzepiającego coś co postawi mnie na nogi normalnie nie chce mi się żyć. mam jeszcze jedno pytanie bo zastanawiam się nad pósciem do psychiatry nawet mam jedną znajomą psychiater ale to jest koleżanka mojej mamy czy ona ma obowiązek trzymania w tajemnicy tego co ja jej powiem nie chce żeby mama dowiedziała się że jestem chora, nie chce dawać jej zmartwień i tak ma bardzo dużo, aha no i nie biore żanych tabletek bo się boje że mi po nich odbije do końca. czy są tu ludzie tacy jak ja którzy może mogą mi jakoś pomóc? błagam was o odpowiedź nie chce mi się żyć normalnie kiedyś była szczęśliwa a teraz marzy mi się normalnie śmierć

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno psychoterapia poznawczo-behawioralna bardzo dobrze działa przy zaburzeniach nerwicowych. Ale na pewno nie będzie tak, że po dwóch-trzech sesjach wszystko minie jak ręką odjął. Przygotuj się na ciężką walkę z zaburzeniem :smile:

Dlaczego miałoby Ci odbić po tabletkach? Jeśli poczujesz, że naprawdę nie dajesz sobie rady, warto porozmawiać z psychiatrą. Aczkolwiek sugerowałabym raczej wybrać się do kogoś, kto nie jest bliski Twojej rodzinie, po po co dokładać sobie stresu, że coś wygada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sandinka188, Spokojnie , to tylko nerwica... ;) Nie zrobisz przez nią krzywdy swoim dzieciom, nie zwariujesz. Świetnie, że idziesz na terapię, zrozumiesz istotę swojego problemu, popracujesz nad tematem i zobaczysz będzie lepiej, tylko daj sobie trochę czasu. Co do tabletek - myślę, że zobacz jak będzie postępowąć terapia, jest bardzo prawdopodobne, że nie będziesz musiała korzystać z farmakoterapii. Leki to ostateczność ( gdy nie możemy już funkcjonować), zawsze do psychiatry zdążysz pójść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecamy terapię online na platformie TOKEO. Nasi specjaliści pomogą z każdym problemem.

Terapia na TOKEO jest nie tylko wygodna, ponieważ nie trzeba wychodzić z domu, ale podczas jej trwania można pozostać anonimowym. Nie trzeba włączać swojej kamerki internetowej i tym samym nie trzeba ujawniać swojego wizerunku. Pomoże to nie tylko otworzyć się przed psychologiem w 100%, ale pozbędzie obawy, że ktoś nas oceni.

www.tokeo.pl ZAPRASZAMY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za słowa oduchy niestetyt jestem z tym wszystkim samam mężowi nie powiedziałam od przyjaciół się odsunęłam, mam paru znajomych ale nie mam osoby która by mnie wysłuchała, nieraz mówie mam nerwice ale to wszyscy wiedzą bo jestem strasznie nierowowa, do tego mam problem z bulimią 10 lat temu moja siostra się zabiła, 19 lat temu zmarł mój tata wszystko mi się nawarstwiło chyba. A moja psycholog powiedziała że mam bardzo małe mniemanie o sobie i siebie nie lubie, ale jak mam się lubić skoro mam takie myśli jedyne czego pragne to to żeby być normalną osobą która potwafi się uśmiechać szczeżę śmiać i wygłupiac jak dawniej, nie raz mam takie dni że marzy mi się śmierć! wiem że to złe wiem że nie powinnam tak mówić ale niestety taka jest prawda. wiem że tylko ludzie chorzy na NN potrafią to zrozumieć, dziękuje wam za wsparcie a jakie wy macie nn?? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi :) pozdrawiam nerwusów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj zmęczona myślami mamo!

Mam podobna obsesje tyle, ze zamiast obrazów mam mysli zlozyczace swoim bliskim...

Jednakże od momentu gdy mi sie pojawiły do teraz pojawiła sie znaczna poprawa i jestem na

Dobrej drodze do zdrowia - znacznie zmniejszyły sie

Podam Ci pare uniwersalnych rad odnośnie NN i lęków jeśli chcesz .

Tylko musisz sie odezwać bo ńie wiem czy mam sie produkować czy nie ma sensu

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cierpisz na zaburzenia lekowe w tym NN to musisz zdać sobie sprawę , ze

Twoje myślenie wynika właśnie z tego zaburzenia .a nie z woli . Jeśli boisz sie, ze możesz

miec inna orientacje np. to juz to jest dowód, ze wszystko jest z Tobą ok a ulegasz emocji jaka jest lęk..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×