lęki dziwne

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

lęki dziwne

przez jubysek 29 maja 2013, 08:24
Witam mam problem ćwicze sztuki walki i mamy mieć sparingi i mam taki niekontrolowany lęk niewiem czym jest spowodowany w wielu rzeczach tak mam nieboje dostać sie po ryju czy cos poprostu jakis niekontrolowany lęk czy to może być przez tą nerwice?

lęki dziwne

przez Saraid 29 maja 2013, 09:28
jubysek, masz zdiagnozowaną nerwice?czy to tylko Twoje przypuszczenia.
Saraid

lęki dziwne

przez jubysek 29 maja 2013, 11:17
przypuszczam ale mam natrectwa hcod identyczne o ktorych piszą tutaj natręctwa na tle religijnym mam rytułały tak zwane od wczesnej podstawowki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

lęki dziwne

przez Viii 29 maja 2013, 15:21
Lęk może być powodowany najróżniejszymi przyczynami. Opisz w jakich konkretnych sytuacjach ci on towarzyszy?
Przed jakąś czynnościa? Decyzją? Zadaniem? Czymś czego nie chcesz robić? Czymś na czym ci zależy a czego nie chcesz stracić?

Odnośnie natręctw religijnych... (w skrócie).
Wyrzuć księdza z głowy to przestaniesz mieć natręctwa na tle religijnym.
Pisząc wyrzuć księdza mam na myśli przekonania które masz na temat kościoła i Boga, a których nie jesteś autorem. Ja miałem takie natręctwa że modliłem się po kilkanaście razy dziennie. Szukając w przeszłości przypomniałem sobie że ksiadz i niektórzy ludzi "zainstalowali" mi różne przekonania - to jest grzech, tak nie wolno, jak to zrobisz to nie pójdziesz do nieba... itd. :mrgreen:
Zrobiłem pewna rzecz - wypisałem przekonania - np. powinno się być dobrym, trzeba żałować itd.
Po czym rozpoznawałem po kolei które są moje (czyli te oparte o sumienie i moje doświadczenie), a które są nie moje (tzw. moralność czyli to co usłyszałem od innych i uznałem za swoje, uznałem za ostateczną prawdę).

Pomogło mi tylko i wyłącznie olanie dotychczasowych przekonań które nie były moje. Opieraj swoją duchowość o własne życie i wspomagaj się tym co mówią lub piszą inni. Ja dziś mój światopogląd buduję na swoim doświadczeniu i tobie także to polecam.

Jeśli nie trafiłem w temat to po prostu go pomiń ;)

lęki dziwne

przez anonus 29 maja 2013, 16:24
jubysek, tez jak mamy miec sparingi to mam jakis taki lek, spinke, ze nie chce wypasc ujowo. I tez ma HOCD.
anonus

Sortuj wg