Skocz do zawartości
Nerwica.com

lęki dziwne


jubysek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ćwicze sztuki walki i mamy mieć sparingi i mam taki niekontrolowany lęk niewiem czym jest spowodowany w wielu rzeczach tak mam nieboje dostać sie po ryju czy cos poprostu jakis niekontrolowany lęk czy to może być przez tą nerwice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lęk może być powodowany najróżniejszymi przyczynami. Opisz w jakich konkretnych sytuacjach ci on towarzyszy?

Przed jakąś czynnościa? Decyzją? Zadaniem? Czymś czego nie chcesz robić? Czymś na czym ci zależy a czego nie chcesz stracić?

 

Odnośnie natręctw religijnych... (w skrócie).

Wyrzuć księdza z głowy to przestaniesz mieć natręctwa na tle religijnym.

Pisząc wyrzuć księdza mam na myśli przekonania które masz na temat kościoła i Boga, a których nie jesteś autorem. Ja miałem takie natręctwa że modliłem się po kilkanaście razy dziennie. Szukając w przeszłości przypomniałem sobie że ksiadz i niektórzy ludzi "zainstalowali" mi różne przekonania - to jest grzech, tak nie wolno, jak to zrobisz to nie pójdziesz do nieba... itd. :mrgreen:

Zrobiłem pewna rzecz - wypisałem przekonania - np. powinno się być dobrym, trzeba żałować itd.

Po czym rozpoznawałem po kolei które są moje (czyli te oparte o sumienie i moje doświadczenie), a które są nie moje (tzw. moralność czyli to co usłyszałem od innych i uznałem za swoje, uznałem za ostateczną prawdę).

 

Pomogło mi tylko i wyłącznie olanie dotychczasowych przekonań które nie były moje. Opieraj swoją duchowość o własne życie i wspomagaj się tym co mówią lub piszą inni. Ja dziś mój światopogląd buduję na swoim doświadczeniu i tobie także to polecam.

 

Jeśli nie trafiłem w temat to po prostu go pomiń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×