Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

przez Adwentystka 24 paź 2010, 09:11
ja już się uzależniłam od Was :D.ranood razu czytam co napisaliscie,mmmmiko po jak dlugim czasie odpuscilo Ci napięcie od zażycia pierwszej tabletki?ja jeszcze mam taki problem ze z przodu szyi i w pirsiach również czuje sztywnosc,to mi sie stalo po asertinie a potem welafax to skutecznie utrwalil,

[Dodane po edycji:]

przepraszam za blędy ale za bardzo nie umiem pisac na klawiaturze

wiesz miko ja nie mam problemu z wyrazaniem emocji,czyta sie z mojej twarzy jak z otwartej ksiegi,boje sie ze to nie dopamina jest moim problemem,ale kombinuje

przez El Chupacabra 24 paź 2010, 14:04
Adwentystka,

nie zwalaj na nas, to hipochondria :)

wola człowieka jest jego niebem

przez Adwentystka 24 paź 2010, 14:26
może i tak:))ale caly czas tu siedzę tak jak ty El :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Moolik 24 paź 2010, 15:24
czy fluanxol działa podobnie do lekow tutaj omawianych ?? czy ich działanie jest zupełnie inne fluanxol zatrzymuje dopamine i opisywane tutaj tez a ich zastosowanie zupełnie inne od czego to zalezy ??
Moolik

przez El Chupacabra 24 paź 2010, 16:58
Adwentystka napisał(a):może i tak:))ale caly czas tu siedzę tak jak ty El :D

witamy u swirow :)

przez Adwentystka 24 paź 2010, 19:12
El dzięki za mile przyjęcie :smile:

Moolik tu chyba moze pomoc miko84

przez Moolik 24 paź 2010, 23:09
Wiec czekamy na jego odp miko wypowiedz sie jak to jest ze oba leki zwiekszaja poziom dopaminy a ich zastosowanie zupełnie inne dlaczego fluanxol nie jest stosowany w parkinsonizmie tak jak te leki ktore ty wymieniłes bo nie rozumiem te twoje ardziej działaja na dopamine czy o co chodzi ??
Moolik

przez Adwentystka 25 paź 2010, 20:11
wlasnie dostalam tritico zamiast ropiniolu czy jak sie to tam nazywa,fuck,nie przepisala mi go

przez El Chupacabra 25 paź 2010, 20:48
Adwentystka napisał(a):wlasnie dostalam tritico zamiast ropiniolu czy jak sie to tam nazywa,fuck,nie przepisala mi go

Trittico w malych dawkach "podobno" troche podnosi dopamine.

przez Adwentystka 25 paź 2010, 21:37
nie sprobuje to sie nie dowiem,ale zaluje że mi ni przepisala ropiniolu.może do neurologa isc,wiem ze na zdespera fajnie dzialał tritico.ciekawe czy miko bral tritico,miko co powiesz.?

przez miko84 25 paź 2010, 22:54
Brałem trittico, on w pewnym małym stopniu działa na dopaminę bo blokuje receptory serotoniny, które są odpowiedzialne za hamowanie dopaminy. Ale jest też słabym inhibitorem serotoniny więc nie wiadomo jak na Ciebie zadziała. Widać babka się boi leków których nie zna. Chociaż jeśli leki typowo serotoninowe zwiększyły Ci napięcie to może trittico przez zablokowanie receptorów serotoniny pomoże Ci z tym napięciem. Mi napięcie mięśni odpuściło po ropinirolu po paru dniach, po tygodniu było już dość dobrze zauważalne.

Moolik fluanxol działa na ten sam system ale inaczej - on blokuje dopamine (dlatego nie jest stosowany w parkinsoniźmie), ale w małych dawkach (w schizofrenii stosuje się zazwyczaj dużo większe dawki) powoduje jakby jej wzrost, co objawia się działaniem antydepresyjnym.
Z kolei ropinirol jest agonistą dopaminy, czyli udaje jej działanie, działa tak jak ona gdy mamy jej za mało, ale początkowo może przez to zmniejszać ogólny poziom dopaminy. U niektórych dopiero po czasie wszystko się normalizuje i lek działa jak powinien.

Adwentystko napisz jak ten lek zadziała na Twoje napięcie.
miko84

przez Adwentystka 26 paź 2010, 08:45
moko oczywiscie ze bede pisac.ale bede brac dopiero od piątku wieczór,bo jeszcze jestem do piątku w terapi.potem koncze z tym i zacztnam z tritico.moja lekarka chyba rzeczywiscie boi sie eksperymentowac.dzięki za informacje wszelkie miko

miko wiesz ja jestem dosc otwarta na ludzi nie mam problemu w kontaktach natomiast mam male libido i to potworne napięcie mięsni,czy to moze byc objaw zbyt niskiego poziomu dopaminy,bo to mi sie kłóci ze sobą

przez zaqzax 27 paź 2010, 00:14
El Chupacabra napisał(a):
Trittico w malych dawkach "podobno" troche podnosi dopamine.

jak slysze takie rzeczy to dostaje kurwicy, gdzieś taką głupote zasłyszał ?
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez miko84 27 paź 2010, 07:29
Trudno Ci wpisać "trazodone, dopamine" w google?

"We suggest that trazodone (5, 10 and 20 mg/kg), by blocking the 5-HT(2C) receptors, releases the nigrostriatal DAergic neurons from tonic inhibition caused by 5-HT, and thereby potentiates dexamphetamine stereotypy and antagonizes haloperidol catalepsy."
miko84

Sortuj wg