LIT / SOLE LITU / WĘGLAN LITU

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lit pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
9
69%

Nie
3
23%

Zaszkodził
1
8%

Liczba głosów : 13

przez Ferdynand k 29 sie 2012, 12:54
Czy można dostać lit nie w formie węglanu leku ale w dawce w jakiej występuje jako mikroelement w organizmie?
Naczelny Użyszkodnik

przez Anna Maria 31 sie 2012, 12:28
Po 5 tabletkach litu poziom u mnie wynosi 0,46 :shock:
Anna Maria

przez Ferdynand k 31 sie 2012, 12:33
Szkarłatna litera napisał(a):Po 5 tabletkach litu poziom u mnie wynosi 0,46 :shock:

To mało jaka jest dawka litu w zdrowym organizmie? Bez brania leków?
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 31 sie 2012, 17:42
wykończony, dawka terapeutyczna to od 0,6
Anna Maria

przez jamnik 16 paź 2012, 11:13
czy brał ktoś lit na borderlajn?

no i mam pytanie odnośnie działania: czy człowiek czuje się po licie bardziej przytępiony, nierozumny, ogłupiały czy coś w tym stylu?
F60.3, F32.1, F.19.2, F42.0
lamotrygina

przez Anna Maria 27 lis 2012, 21:34
Chyba odstawię Lit choc to jeden z najlepszych leków jaki miałam,ale tyję i tyję zachowując umiar w jedzeniu większą kontrolę niż kiedyś.
Anna Maria

przez one-half 31 maja 2013, 15:48
Kto odstawiał lit ew. ma o tym pojecie? Czytalem ze trzeba to robic powoli. Od dlugiego czasu przyjmuje 1 g dziennie (500mg-0-500mg) - dlugo bede z tego schodzil?

przez Anna Maria 26 sie 2013, 11:14
Chyba wrócę do litu. Jest w końcu za darmo a dobrze mi robił. Zbliża się cholerna jesienna deprecha wraz ze zmianą pogody.
Anna Maria

przez coccinella 01 lis 2013, 21:30
Myślałam ostatnio o licie. Przetestowalam już trochę leków, praktycznie nic na mnie nie działa. Zmagam się z dystymią, przewlekłym zmęczeniem. Biorę teraz Wellbutrin i jest minimalnie lepiej jeśli chodzi o zmęczenie. Ale nastrój nadal kiepski. Nie mam CHAD, więc nie wiem czy lit będzie odpowiedni, przy najbliższej wizycie zapytam lekarza.
Czy podczas brania litu naprawdę konieczne są tak częste badania krwi? Czy można się obejść bez tego? I czy zauważacie wzrost wagi?
Nie chce mi się.

przez Anna Maria 01 lis 2013, 21:37
coccinella, też nie mam Chadu a brałam lit.Trzeba ustalić dawkę terapeutyczną,a potem można raz w miesiącu
Anna Maria

przez coccinella 01 lis 2013, 21:47
[list=][/list]
kasiątko napisał(a):coccinella, też nie mam Chadu a brałam lit.Trzeba ustalić dawkę terapeutyczną,a potem można raz w miesiącu

kasiątko, a wróciłaś w końcu do litu? Bo czytałam, że miałaś przerwę właśnie z powodu wzrostu wagi. Jak to teraz u Ciebie wygląda jeśli można zapytać?
Nie chce mi się.

przez Anna Maria 02 lis 2013, 10:07
coccinella, pomyliłam się. Tyłam od Klozapolu, a nie Litu. Może wrócę, ale póki co dobrze się czuję. Straszy mnie co tygodniowe badanie krwi na które muszę przejechać 70 km i nietrzymanie moczu bo Lit rozrzedza mocz i zwiększa pragnienie.
Anna Maria

przez one-half 08 lis 2013, 11:50
rozwalicie sobie tym litem organizm po kilkunastu latach brania. spojrzcie na litanie srodkow ubocznych na ulotce. jak dla mnie powinni to przepisywac tylko gdy leki nowszej generacji zawioda

przez 0Rh+ 21 lis 2013, 21:43
one-half
Nie ma czegoś takiego jak "niedobór litu" (zakładając, że jeszcze nie leczysz się litem). Lit nie jest pierwiastkiem, który powinien występować w zdrowym ludzkim organizmie, bo po prostu nie jest człowiekowi do niczego potrzebny. Wręcz przeciwnie - lit to toksyna, jej zbyt wysokie stężenie może sprawić, że zapadniesz w śpiączkę, uszkodzisz sobie niektóre organy, ewentualnie przejedziesz się na tamten świat. Ale to już wszystko na pewno wiesz, skoro interesujesz się kuracją litem, więc nie będę Ci truł.

Biologiczne

Lit występuje w śladowych ilościach w wielu roślinach, planktonie i bezkręgowcach, w stężeniu of 69 do 5 760 części na miliard (ppb). Stężenie litu w organizmach bezkręgowców jest nieco mniejsze, natomiast wszystkie tkanki i płyny ustrojowe kręgowców zawierają jakąś ilość litu (w zakresie od 21 do 763 ppb)[41]. Organizmy wodne dokonują bioakumulacji litu w większym stopniu niż organizmy lądowe[52]. Nie wiadomo, czy lit pełni rolę fizjologiczną w jakimkolwiek organizmie[41], ale badania żywieniowe ssaków wskazują na jego duże znaczenie dla zdrowia. Sugeruje się, że lit powinien być klasyfikowany jako niezbędny do życia mikroelement z zalecaną dawką spożycia na poziomie 1 mg/dzień[53]. Badania w Japonii przeprowadzone w 2011 roku wskazują na to, że występujący w wodzie w naturalnych stężeniach lit może zwiększać średnią życia ludzi[54]. W innym badaniu japońskim w 2009 roku wskazano na odwrotnie proporcjonalną zależność liczby samobójstw i stężenia litu w wodzie pitnej w danym rejonie[55]. źródło Wikipedia

Sortuj wg