ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Ellora 23 lut 2014, 22:37
Katarzynka40 napisał(a):ja jestem:)

Wpadłam tylko na chwilkę:) czytam zalegle strony z postami...:)
Nova, cieszę się, że się odezwałaś i dzięki za pozdrowienia :mrgreen:
Masz rację w tym "skanowaniu swojego organizmu" codziennie rano... dokładnie tak robiłam... jak już coś podczas skanowania znalazłam niepokojącego to uruchamiała się lekka lawina - ale to na esci, wcześniej tak nie miałam.... czasami rano mam jeszcze takie myśli, by "sprawdzać" jak się czuję... ale coraz rzadziej... na szczęście...
Esci wywołuje u mnie czasami pewną senność, ale jak słoneczko się pojawia za oknem, to jest i energia i chęć do działania...
Za chwilkę stukną mi 3 miesiące na esci...łoł jak to przeleciało.... :shock:

pozdrawiam wszystkich cieplutko:)

PS. jak ktoś zaczyna zmagania z esci i ma duże leki, proponuje jednak wspomagać się dodatkowymi lekami. Ja nie brałam i skutki uboczne rozszalały się u mnie okropnie, doprowadzając niemal do depresji, mimo, że przed esci takowej nie miałam, tylko same ataki lęku...

Katarzynko super...u mnie dopiero miesiąc...więc jeszce czekam na tę szczęśliwość,bo jest różnie

przez Tojaaa 23 lut 2014, 22:48
Cżesc z wieczora. Tak trzymać Katarzynko, tylko cieszyć sie. Dzisiejsze super słoneczko powinno spowodować dobry nastrój, niestety nie u mnie. Byłam na długim spacerze, potem na basenie. Obserwowałam usmiechnietych, radosnych ludzi i tak cholernie im zazdroscilam. Ja niby tez uśmiecham sie, ale to jakieś takie sztuczne, nie ma we mnie radości niestety. Nie miewalam nigdy nastrojów depresyjńymi, ale to ciagle napięcie, ktore czuje zaczyna mnie juz dolowac. Nie mam na nic chęci, siły. Ostatnie dwa lata mojego życia to ciagle mniejsze lub większe męki. Zre to esci juz 3 miesiące i co? Kilka lepszych wieczorów i tyle, co mam z niego. Nie ma we mnie radości życia, choć naprawde staram sie dużo wbrew wszystkiemu uśmiechać, ale to tylko pozory. Dobrej nocy wszystkim, niech ktoś napisze coś bardziej optymistycznego :papa:

przez Katarzynka40 23 lut 2014, 23:38
Dziewczyny, bo esci niestety nie wywołuje od razu stabilności... ja też miewam gorsze dni... czasami bywa lekka sinusoida...mam porównanie do efectinu, który konsumowałam 5 lat temu i on na mnie jak zadziałał 5 dnia to było cały czas stabilnie...i dlatego denerwowałam się strasznie jak myślałam, że mam już stabilną poprawę a tu po kilku dniach lepszych na esci, znowu kilka dni gorszych... śmiem twierdzić, że esci rozkręca się naprawdę niezwykle powoli... i chyba rzeczywiście te dobre 3 miesiące trzeba odczekać...

Tojaaa, kurczę Ty już też 3 miesiące i to na 15 mg, czy mi się już myli?
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tojaaa 24 lut 2014, 09:49
Tak, ja trzy miechy na 15 mg i dupa. Dzis telepie mnie koszmarnie, znów sraka i tyle. Nie mam siły tak żyć

przez smutna82 24 lut 2014, 09:55
Mnie tez telepie od,dwóch dni,kiepsko śpię :\
w nocy obudzialam sie znowu z lękiem:\
teraz myślę,ze to cholerstwo wraaca...

tojaaa,przytulam i sil przesylam
a mnie wykończy mój PMs:(
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez Luki_Nerwusik 24 lut 2014, 10:03
Heh, no co zrobić. Przykro czytać.
Może lek jest nietrafiony, może potrzeba większej dawki albo dorzucić coś na stabilizację.
To zadanie dla lekarza trafić w tę lekową ruletkę.
Ja na samej paroksetynie nie czuję się zbyt dobrze, ale z dodatkiem chlorprothixenu mam dobry sen i rozluźnienie.
A tu widzę, większość "jedzie" ma jednym leku i czeka miesiącami.
Luki_Nerwusik

przez Tojaaa 24 lut 2014, 12:40
smutna82, dzieki za zrozumienie, przytul mnie jeszcze raz, wsparcie jest dla mnie bardzo ważne
Luki_Nerwusik, nie wiem czy trafiony czy nie. Jest trochę lepiej niż na początku, ale faktycznie po trzech mcach mozna oczekiwać wiecej. Dzis rano czułam sie tak, jakbym nic nie brała. Czasem juz załamuje sie. Nie daje rady w pracy, nie wiem co robić, zeby normalnie żyć. Moze dorzuce paro do pieca, ale kuzwa jak mnie dopadna uboki, to chyba umrę i ..uj

przez Luki_Nerwusik 24 lut 2014, 12:55
3 miesiące to już wystarczający czas na rozkręcenie się leku.
Jeśli poprawa jest, ale nie wystarczająca, to zwiększa się dawkę, albo dorzuca coś do leku.
Jeśli poprawy nie ma, to niestety zmiana leku.
Tojkaaa, moim zdaniem męczysz się tak bardzo, że paro nie pogorszy sprawy, a jest szansa, że poczujesz się lepiej. Wiem, że boisz się uboków i ewentualnego późniejszego odstawiania, ale kurcze chyba warto zaryzykować.
Nie wiem już co napisać, żeby Ci pomóc i dodać otuchy. Wirtualnie mogę przytulić. Żebym był Kaszpirowskim to bym policzył "adin, dwa, tri" i wyciągnął to cholerstwo, ale nie mam takiej mocy.
Trzymaj się dzielnie.
Luki_Nerwusik

przez xyz90 24 lut 2014, 14:10
7 dzień na Escitil, jak na razie fatalnie. A najgrosze jest to, że muszę jutro wrócić do pracy..mam chyba wszystkie możliwe skutki uboczne
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

przez smutna82 24 lut 2014, 14:24
Przytulam jeszcze raz tojaaa.
trzymaj sie moja siostro :)

macie problemy z pamięcią?
tojaaa,luki??

przez Luki_Nerwusik 24 lut 2014, 14:29
Nie, pamięć nie szwankuje. Co mam pamiętać, to pamiętam, a co zapomnieć to zapominam :-)

Za to męczy mnie jakaś zasrana jelitówka. Zasrana dosłownie i ból brzucha aż mnie skręca. Chyba się zwolnię na dziś z roboty.
Luki_Nerwusik

przez krista 24 lut 2014, 14:39
Czesc wszystkim
u mnie pamięć funkcjonuje na terażniejszą chwilę, ale żeby coś zapamiętać to nic z tego,aż boję się pomyśleć ze tak zostanie

-- 24 lut 2014, 13:42 --

spałam tylko 4 h i jestem wykończona, a w ciągu dnia nie umiem spać już tak mam

-- 24 lut 2014, 13:47 --

Luki to moze jakiś stoperan i przejdzie naprawdę działa

przez smutna82 24 lut 2014, 14:53
No kurcze u mnie pamięć jest do niczego.
czesto nie mogę sobie przypomnieć,co robilam parę dni temu.
czuje sie roztrzepana :(
wiem tez,ze to przez lekarstwo

-- 24 lut 2014, 13:55 --

Hmmm,tylko nie wiem,czy tak byc powinno

przez Tojaaa 24 lut 2014, 17:08
[quote="Luki_Nerwusik"]Nie, pamięć nie szwankuje. Co mam pamiętać, to pamiętam, a co zapomnieć to zapominam :-)

Hahaha, luki, jak zwykle mozna na Ciebie liczyć. Nawet rozbawiles mnie, choć humor mam dzis do dupy.
U mnie z pamięcią tez kiepsko, zapominam oczywiste rzeczy np.dzis w pracy pytałam o takie oczywistosci, ze aż mi było głupio. Zauważyłam, ze mam problemy ze skupieniem uwagi od kurwicy, bo moje myśli non stop skupione sa wokół skanowania siebie, wsłuchiwania sie w swoje samopoczucie. Skupienie sie w robocie to dla mnie koszmarny wysiłek.
Ostatnio nie pamiętalam tez co robiłam dwa dni temu. To było dla mnie jednocześnie śmieszne i przerażające, bo moj mąż wmawial mi, ze te dwa dni temu "przytulalismy" :lol: sie, a ja nic nie pamiętalam haha

Smutna, trzymajmy sie razem, jak Ty sie czujesz?

-- 24 lut 2014, 17:42 --

Luki_Nerwusik, dzieki tez za wirtualne ciepło i dobre słowo, potrzebuje tego jak powietrza
xyz90, trzymaj sie chłopie czy kobito, znamy to kurewskie cierpienie i jesteśmy z Tobą. Oby u Ciebie szybko rozkrecilo sie, bo ja po trzech miechach nie doświadczam na razie radości :(

Sortuj wg