ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 08 gru 2013, 19:20
Katarzynka40 napisał(a):miko84,
Tak brałam mirtazapinę 4 dni do esci na bezsenność - w sumie 4 dni brałam. Pierwszego dnia wzięłam połowę 30 mg, czyli dawkę 15 mg, spałam po niej 16 godzin, więc kolejnego dnia dr kazał mi jeszcze zmniejszyć więc wzięłam połwę 15 mg czyli 7,5 mg, trzeciego dnia wzięłam połowę 7,5 mg, czyli jakieś 3,5 mg, czwartego dnia doslownie okruszek - nie wiem czy to 2 mg były... wczoraj nie wzięłam już w ogóle... Jak długo taka dawka mirtazapiny może na mnie wpływać?? :shock:
A jak dzisiaj sie czujesz?

-- 08 gru 2013, 18:21 --

Katarzynka40 napisał(a):miko84,
Tak brałam mirtazapinę 4 dni do esci na bezsenność - w sumie 4 dni brałam. Pierwszego dnia wzięłam połowę 30 mg, czyli dawkę 15 mg, spałam po niej 16 godzin, więc kolejnego dnia dr kazał mi jeszcze zmniejszyć więc wzięłam połwę 15 mg czyli 7,5 mg, trzeciego dnia wzięłam połowę 7,5 mg, czyli jakieś 3,5 mg, czwartego dnia doslownie okruszek - nie wiem czy to 2 mg były... wczoraj nie wzięłam już w ogóle... Jak długo taka dawka mirtazapiny może na mnie wpływać?? :shock:
A jak dzisiaj sie czujesz?

przez Steviear 08 gru 2013, 19:21
elmopl79, Taka była decyzja. Nie ten efekt.
Latałam jak koliber.
Nie wiem czy to dobre porównanie , ale lekiem wiodącym w tej terapii była Hydroksyzyna :D
Gdy jej zabrakło ogarnęła mnie panika i jeszcze większa wściekłość.
Agresja. Wściekłość. Pobudzenie.Bezsenność.
Brałam przez 30 dni. ( 1 tydzień 5 g, potem 10)
A Hydroksyzyny?Bylo tylko 30 tabletek. ( i to tylko po 5 mg. )musiałam sobie wybierać dni ,w które mogę sobie na nią pozwolić.

Lekarka uznała,że to nie ten efekt. Ja w sumie też już miałam dosyć tej nienawiści i zlości na świat.( wcześniej była bardziej złość na siebie niż na innych , już nie mówiąc o agresji ,której nie było w ogóle)
Przeszłam(od 5.12) na nową grupę leków stabilizujących nastrój ( teoretycznie ), bo jestem przybita i cholernie spanikowana. No i płakać tak jakoś łatwiej.
Steviear

przez Katarzynka40 08 gru 2013, 19:26
elmopl79,
No rodzinka mnie siłą prawie wyciagnęła po południu na spacer i mimo, że początkowo szłam jak pijana i byłam totalnie spanikowana, to jak zapomniałam non stop obserwowac swój organizm, to było znowu troszkę lepiej. Ale do normalności to jeszcze daleka droga:(:(:(
Sorry,, że ciągle odwołuję się do efectinu ale po nim to efekt był taki, ze lęki jakby zostały głęboko zamkniete gdzieś i miałam pewnośc, że sie nie pojawią. Teraz te lęki, czuję gdzies blisko jak sie czają... no i ta anhedonia:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 08 gru 2013, 19:33
Steviear napisał(a):elmopl79, Taka była decyzja. Nie ten efekt.
Latałam jak koliber.
Nie wiem czy to dobre porównanie , ale lekiem wiodącym w tej terapii była Hydroksyzyna :D
Gdy jej zabrakło ogarnęła mnie panika i jeszcze większa wściekłość.
Agresja. Wściekłość. Pobudzenie.Bezsenność.
Brałam przez 30 dni. ( 1 tydzień 5 g, potem 10)
A Hydroksyzyny?Bylo tylko 30 tabletek. ( i to tylko po 5 mg. )musiałam sobie wybierać dni ,w które mogę sobie na nią pozwolić.

Lekarka uznała,że to nie ten efekt. Ja w sumie też już miałam dosyć tej nienawiści i zlości na świat.( wcześniej była bardziej złość na siebie niż na innych , już nie mówiąc o agresji ,której nie było w ogóle)
Przeszłam(od 5.12) na nową grupę leków stabilizujących nastrój ( teoretycznie ), bo jestem przybita i cholernie spanikowana. No i płakać tak jakoś łatwiej.
Czyli esci jeszcze w Tobie siedzi.Musisz poczekac jeszcze troche
Ale nadal masz to pobudzenie?Ja to coraz częściej sie zastanawia czy to jest sens brania tych lekow...Skoro one robia to co robia z nami...Leki powinny leczyc,a nie krzywdzić.

przez Katarzynka40 08 gru 2013, 19:37
Steviear,
A ta Twoja lekarka tak Ci kazała od razu odstawić esci i przejść na te inne? Nie znam się, ale może przez kilka dni powinnac zmniejszac dawkę, bo jak już miesiąc brałas to troszkę to esci w organizmie się zadomowiło:( A nie możesz zadzwponić do tej lekarki i powiedzieć jak paskudnie się czujesz?

przez elmopl79 08 gru 2013, 19:39
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
No rodzinka mnie siłą prawie wyciagnęła po południu na spacer i mimo, że początkowo szłam jak pijana i byłam totalnie spanikowana, to jak zapomniałam non stop obserwowac swój organizm, to było znowu troszkę lepiej. Ale do normalności to jeszcze daleka droga:(:(:(
Sorry,, że ciągle odwołuję się do efectinu ale po nim to efekt był taki, ze lęki jakby zostały głęboko zamkniete gdzieś i miałam pewnośc, że sie nie pojawią. Teraz te lęki, czuję gdzies blisko jak sie czają... no i ta anhedonia:(
Wiem,wiem,bo ja porownuje z seroxatem,co prawda on mnie powali na prawie dwa tygodnie,ale nie mialam aż takich koszmarnych skutków ubocznych.Tymbardziej,ze wtedy bylam w okropnym stanie,a tym razem nie bylo większej tragedii jak poszlam do lekarza.Z tym nie umiem sie pogodzic.

przez Steviear 08 gru 2013, 19:50
Nie mogę.
Do niej cholernie trudno jest się dostać.
Dopiero za miesiąc wizyta.
Ale to nic nie zmieni. Jak już postanowilam że nowy lek , to nie mogę wrócić do tego starego.
Bo też mogą być efekty uboczne.
Znacznie gorsze.
Chyba to jest silniejszy lek.
Z dnia na dzień ( 1 dzień przerwy bo mi zabraklo esci a potem wieczorem -kolejny dzień już nowy lek- 200 mg
Chyba problem może też leżeć w tym że sama muszę sobie poradzić z dawką leku. Iść na badania za parę dni i przekonać sie ,bo być może za duże mam stężenie tej substancji we krwi.) ( Filepsin 400mg w 2 dawkach )

Chyba muszę poczekać. Trochę źle się czuję ale muszę przeżyć z nadzieją że będzie lepiej.
Pobudzenie tylko momentami. W chwilach paniki . Ale wtedy to kompletna porażka jest. Może to moja wina,bo pomieszałam kilka substancji. Tak, to moja wina.
Ale to był szok ,że mogę tak bardzo panikować.
Teraz jestem raczej senna ;)
Na ulotce napisano- ''niewielka liczba osób stosujących leki przeciwpadaczkowe,zawierające karbamazepinę myślała o tym ,aby się skrzywdzić lub zabić.'', oraz- jeśli pojawią się takie myśli to należy natychmiast skontaktować się z lekarzem''
Ogólnie jak chodzę do szkoły to jest ok. Problem pojawia się kiedy jestem sama ,albo coś mnie doprowadzi do paniki czy stresu. Lepiej żeby wszyscy wtedy uciekli jak najdalej. Sama od siebie chciałabym sie uwolnić.Poczucie wolnej przestrzeni, wolności. Dziwne mam pragnienia .
Steviear

przez Katarzynka40 08 gru 2013, 20:04
elmopl79,
No ja tak samo nie mogę sie pogodzić, że nie byłam w tragicznym stanie, poszlam szybko, żeby pojawiajace się leki nie rozpędziły się nadto, bye je "zdusić" w zarodku, doktorek potwierdził, że dobrze, ze przyszłam TAK WCZEŚNIE zanim leki padły mi na jakis organ i pojawiłyby sie objawy ze strony innych ukladów, np. kolatania serca, czy np. mdlości ze strony p.pokarmowego.
I co z tego? efekt taki, czuję sie gorzej niż przed esci:(

przez elmopl79 08 gru 2013, 20:29
Steviear napisał(a):Nie mogę.
Do niej cholernie trudno jest się dostać.
Dopiero za miesiąc wizyta.
Ale to nic nie zmieni. Jak już postanowilam że nowy lek , to nie mogę wrócić do tego starego.
Bo też mogą być efekty uboczne.
Znacznie gorsze.
Chyba to jest silniejszy lek.
Z dnia na dzień ( 1 dzień przerwy bo mi zabraklo esci a potem wieczorem -kolejny dzień już nowy lek- 200 mg
Chyba problem może też leżeć w tym że sama muszę sobie poradzić z dawką leku. Iść na badania za parę dni i przekonać sie ,bo być może za duże mam stężenie tej substancji we krwi.) ( Filepsin 400mg w 2 dawkach )

Chyba muszę poczekać. Trochę źle się czuję ale muszę przeżyć z nadzieją że będzie lepiej.
Pobudzenie tylko momentami. W chwilach paniki . Ale wtedy to kompletna porażka jest. Może to moja wina,bo pomieszałam kilka substancji. Tak, to moja wina.
Ale to był szok ,że mogę tak bardzo panikować.
Teraz jestem raczej senna ;)
Na ulotce napisano- ''niewielka liczba osób stosujących leki przeciwpadaczkowe,zawierające karbamazepinę myślała o tym ,aby się skrzywdzić lub zabić.'', oraz- jeśli pojawią się takie myśli to należy natychmiast skontaktować się z lekarzem''
Ogólnie jak chodzę do szkoły to jest ok. Problem pojawia się kiedy jestem sama ,albo coś mnie doprowadzi do paniki czy stresu. Lepiej żeby wszyscy wtedy uciekli jak najdalej. Sama od siebie chciałabym sie uwolnić.Poczucie wolnej przestrzeni, wolności. Dziwne mam pragnienia .

A na jakie badania?Mozna zbadać stężenie leku?A gdzie to sie robi?

przez Steviear 08 gru 2013, 20:30
elmopl79, We krwi. Badania krwi :)
Laboratorium
Steviear

przez elmopl79 08 gru 2013, 20:32
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
No ja tak samo nie mogę sie pogodzić, że nie byłam w tragicznym stanie, poszlam szybko, żeby pojawiajace się leki nie rozpędziły się nadto, bye je "zdusić" w zarodku, doktorek potwierdził, że dobrze, ze przyszłam TAK WCZEŚNIE zanim leki padły mi na jakis organ i pojawiłyby sie objawy ze strony innych ukladów, np. kolatania serca, czy np. mdlości ze strony p.pokarmowego.
I co z tego? efekt taki, czuję sie gorzej niż przed esci:(

Powiem Ci,ze wole juz te ataki lęki paniki bez leku,niż przechodzić to co przechodzilam przez te3tygidnie...Dlatego zastanawiam sie co dalej...

-- 08 gru 2013, 19:37 --

Steviear napisał(a):elmopl79, We krwi. Badania krwi :)
Laboratorium

Stężenie serotoniny tez mozna sprawdzić?Juz Ci mowie czemu sie zdziwilam.Pytalam lekarza rodzinnego o takowe badanie jak tak źle sie czulam,to mnie wysmial.Poszlam do laboratorium i tam nie mieli takiej uslugi.Pytalam psychiatry,a ten mówi,ze taki badanie to w szpitalu robia,ale nie widzi sensu,bo to jasne po objawach,ze mi brakuje serotoniny.

przez pika30 08 gru 2013, 20:58
ja też bym z chęcią zrobiła takie badanie...

przez Lord Kapucyn 08 gru 2013, 21:05
Przykro mi- takie badanie NIE ISTNIEJE. Można co prawda oznaczyć stężenie serotoniny w moczu, osoczu czy surowicy krwi, ale to absolutnie nie mówi nic o poziomach serotoniny w tkankach, oun czy ogólnej aktywności układu serotoninergicznego i nie ma żadnego znaczenia w diagnostyce zaburzeń psychiatrycznych. A kosztuje tylko 150zł i nie jest powszechne- laby, które robią to badanie można policzyć na palcach jednej ręki. ;)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Steviear 08 gru 2013, 21:07
Mnie chodziło o badanie stęzenia innej substancji , nie serotoniny.
Ale mam nadzieję że nie wywołałam zamętu ;/
Steviear

Sortuj wg