ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Tojaaa 09 mar 2014, 11:32
krista, dziękuje Ci, pomódl sie za mnie

przez Luki_Nerwusik 09 mar 2014, 11:39
Dzień dobry.
Tojaaa, siedzę na tym forum, siedzę na tym forum, dużo czytam i chcąc nie chcąc, wpadają mi informacje o depresji.
Znam też z mojego życia ludzi, którzy chorują na depresję i wiem, co ta choroba może zrobić z człowiekiem.
Ja prawie nie spałem w nocy. Późno się położyłem, a sen nie chciał przyjść. Wypiłem na urodzinach i nie wziąłem już chloru przed snem. Bez tabletek nie mam szans przespać nocy, trochę to smutne.
Piękny przedwiosenny dzień się zapowiada. Dziś urodzin ciąg dalszy, bo przychodzą koledzy mojego synka.
Zdrowaśkę masz zaklepaną. Miłego dnia.
Luki_Nerwusik

przez inez3 09 mar 2014, 12:19
Tojaaa napisał(a):Cżesc z ten słoneczny dzień
Lunatic, dziękuje za piękne kwiaty :D

Miałam dzis jakieś koszmarne sny, nawet nie chce o nich pisać. Obudzilam sie juz cholernie spieta i zdenerwowana. Dobrze, ze idę we wtorek do dr, bo od dłuższego czasu życie to dla mnie męka, żadnej radości, chęci. Wszystko, co robię jest mechaniczne, robię to, bo muszę.

Inez, jesteś bardzo podobna do mnie :D ,swietnie Cię rozumiem. Do dzis jedynie moj tata jest w stanie mnie uspokoić, a jak mnie ptzytuli, odrazu jest mi lepiej. A mam 38 lat :smile: w pracy tez muszę bardzo sie skupiać, na dodatek zastępuje jednego z dwóch szefów i muszę pracować na 120 procent. Tomjest napraw bardzo trudne. Ostatnio w piątek złapał mnie w pracy atak paniki. Juz pisałam, co przeżyłam. Takiemzycie, to ńienzycie. Bardzo emocjonalnie na wszystkomreaguje, spinam sie i stresuje w pracy, bo ta tym stanowisku pewność siebie jest konieczna, a mi tegombardzo brakuje. Ech...
Bardzo Cię wspieram, pisz, jak siemczujesz

Luki, dzień dobry :D skąd wiesz jak sie czuje człowiek w depresji? Mówisz, ze to jeszcze gorsze? Kurcze, ja mimo tego stanu dziękuje Bogu za to, co mam, za zdrowie najbliższych, wierze, ze moje prośby zostaną wysluchane. Za mnie tez możesz odmówić zdrowaske :D

Eliora, smutna, xyz, jesteście?

Tojaaa, ja cię bardzo podziwiam, ja po pierwszej dawce esci musiałam się zwolnić do domu, bo chyba bym wykitowała. Ledwo do domu dojechałam autem. Ja normalnie, jak nie mam nerwicy robie wszystko, stres mnie nie paraliżuje, a raczej napędza. Dlatego teraz jestem załamana, bo jeszcze tydzien temu powiedzmy, że w miare normalnie funkcjonowałam, a teraz zaczelam brac esci i jest koszmar. Wzielam benzo i sie uspokoilam tylko teraz to najlepiej bym poszła spać :D. Właśne wróciłam ze spaceru, piękna pogoda, słońce świeci, a człowiek w stresie bez powodu.

Tojaaa ty zdecydowanie powinnaś iść zmienić leki skoro nie widać poprawy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tojaaa 09 mar 2014, 12:19
Dzis plan dnia mam następujący
Najpierw spacer, potem basen, obiad w jakiejś przytulnej knajpce, na koniec kino. :D

-- 09 mar 2014, 12:20 --

Staram sie nie dać tym cholernym natrectwom

przez inez3 09 mar 2014, 12:25
Tojaaa napisał(a):Dzis plan dnia mam następujący
Najpierw spacer, potem basen, obiad w jakiejś przytulnej knajpce, na koniec kino. :D

-- 09 mar 2014, 12:20 --

Staram sie nie dać tym cholernym natrectwom

Boże, też bym tak chciała, ale na razie pójście gdzieś dalej to dla mnie nie lada wyczyn, tak mnie to esci katuje...

Ja też staram się walczyć, ale jak dopada mnie to okropne napięcie i strach nie jestem w stanie racjonalnie myśleć. Czekam na moment aż te uboki trochę złagodnieją, bo u mnie najgorszy z nich to nasilenie lęków i niepokoju.

A ja dziś wybieram się z rodzicami do marketu, dawno nie byłam, no może nie dawno, bo z tydzień...

A w ogóle mam wrażenie, że na esci te lęki przeżywam jakos bardziej intensywnie niż "na trzeźwo". Ktoś tak miał?

przez Tojaaa 09 mar 2014, 12:47
Inez, mnie esci na początku przeciagnelo jak szmaciarza. Teraz tez nie jest dobrze, chociaż lykam to czwarty miesiąc. Tez męczą Cię lęki i natrectwa myslowe?

przez Zazulka 09 mar 2014, 13:21
Tojaaa napisał(a):Dzis plan dnia mam następujący
Piękny plan! Za to ja nie mam ochoty dziś na nic. To znaczy gdyby było lato i takie słońce, pewnie rozsiadłabym się z książką jakąś w ogródku.
U mnie dziś 6 dzień na 5mg. Na razie jest dobrze. Prócz tego, że jakaś taka rozmemłana dziś jestem.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez krista 09 mar 2014, 13:55
Już jestem pomodliłam się za wszystkich, jak ja zmarzłam w kosciele aż cała drżałam z zimna, za lekko się ubrałam to tyle.
U mnie dzisiaj spoko, samopoczucie w normie i tego życzę wszystkim.

przez lunatic 09 mar 2014, 15:01
inez3 napisał(a):Ja też staram się walczyć, ale jak dopada mnie to okropne napięcie i strach nie jestem w stanie racjonalnie myśleć. Czekam na moment aż te uboki trochę złagodnieją, bo u mnie najgorszy z nich to nasilenie lęków i niepokoju.

Akurat to jest chyba najłatwiejsze do opanowania ze wszystkich skutków ubocznych, benzo, hydroksyzyna, duże dawki leków roślinnych i łągodnieje to. Odnośnie leków roślinnych, dawno temu jak jeszcze nie brałem zadnych leków strasznie się denerwowałem w szkole, a jak miałem coś mówić przy całej klasie to juz sie tym denerwowałem tydzien wcześniej. Jednego razu przed takim wystąpieniem wziąłem kilkanaście tabletek właśnie leku roślinnego, chyba z pół opakowania to wyszło naraz, zadziałało prawie jak benzo, efekt uboczny taki ze zadziałało bardzo nasennie.

przez elmopl79 09 mar 2014, 15:06
Czesc Lunatic
No ja do niedawna tez myslalam,ze to napięcie,lęki,to najgorsze co moze byc....ale esci pokizalo mi,ze naprawdę są gorsze rzeczy,których na cholere nie da sie opanować....,bo nawet na niektore sprawy nie ma niczego doraźnego.....

przez lunatic 09 mar 2014, 15:20
elmopl79,
czesc
no własnie o to chodzi, ze na niektóre objawy uboczne nie ma w ogole sposobu zeby je jakos zmniejszyć, a z niepokojem czy nawet silnymi stanami lękowymi jest ten komfort ze są leki które na to poradzą doraźnie

przez Zazulka 09 mar 2014, 15:24
lunatic napisał(a):
inez3 napisał(a):duże dawki leków roślinnych i łągodnieje to.
Byle nie tych z kozłkiem, bo jak wyczytałam wyciąg z kozłka (waleriana) może zwiększyć działanie SSRI, co chyba w okresie adaptacji nie jest najlepszym pomysłem.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez inez3 09 mar 2014, 15:33
Tojaaa napisał(a):Inez, mnie esci na początku przeciagnelo jak szmaciarza. Teraz tez nie jest dobrze, chociaż lykam to czwarty miesiąc. Tez męczą Cię lęki i natrectwa myslowe?

No to ja nie wiem czemu ty ciagle na tym samym leku.

Lęki mne męczą a raczej myśli "boże jak to będzie, jak wytrzymam (tu zależy gdzie)", "boże znów się trzęse", "znów mi niedobrze" czyli standardowe nakręcanie się nerwicowca tylko teraz jakoś na początku brania esci za bardzo nie mogę się sama uspokoić.

przez elmopl79 09 mar 2014, 15:36
Lunatic
A na zawroty Glowy tez mizna wziasc benzo?
Od kąd biore esci,wiem,ze napady lęku to maly "pryszcz",bo naprawdę są stany jeszcze gorsze od tego....podejrzewam,ze gdybym nie wziela tego leku,dalej bym tkwila q przekonaniu,ze napady lękowe to cos nie do przezycia.....eh...jednak czlowiek uczy sie cale życie.....tylko mnie jyz wystarczy tej nauki.Ha juz chce normalnie żyć z jasnością umyslu i spokojem wewnętrznym!!!
Czego i Wam wszystkim życzę z calego serca.

Sortuj wg