Skocz do zawartości
Nerwica.com

Utraty świadomości na ułamki sekund - objaw nerwicy ?


Andrew7826893

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Stwierdzono u mnie już ponad rok temu nerwice lękową z atakami paniki. Teraz ataków już praktycznie nie mam, lecz pojawiło mi się coś bardzo dziwnego . Mianowicie załóżmy, że siedzę i trzymam telefon w rękach. Nagle jakoś bez mojego przyzwolenia, że tak powiem zamykają mi się oczy i telefon wylatuje mi z rąk wtedy się jakby przebudzam. Potrafi mi się stać tak z 5 razy nim sprawdzę jakieś hasło w googluipppppppppp ( O właśnie mi się to wydarzyło pisząc to ;) ) Trwa to mniej więcej tyle ile napisanie tych " p " wciśniętym klawiszem. Tak samo prowadząc samochód, nieraz dopada mnie nagłą cholerna senność i muszę naprawdę mocno walczyć, aby nie zasnąć. Bardzo się martwie, ponieważ fizycznie miałem robione wiele badań i nigdy nie wyszło nic nie pokojącego oprócz nerwicy. Czy to co teraz mam to może być jakiś z objawów nerwicy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele- narkolepsja, napady padaczkowe tzw. petit mal, przejściowe niedokrwienie mózgu, mikrodrzemki spowodowane przez nocny zespół bezdechu sennego(jeśli jesteś otyły) czy równie dobrze objawy konwersyjne/dysocjacyjne(nerwica). Nie panikowałbym zbytnio. Po prostu idź do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli klasycznych napadów padaczowych (grand mal- z upadkiem, utratą przytomności, drgawkami toniczno-klonicznymi) tylko napady małe- "Napady małe, kiedyś określane jako petit mal, polegają czasem wyłącznie na krótkiej utracie świadomości, która może być mylona z zamyślaniem się lub zagapieniem (...)" , to po prostu krótkotrwałe napady nieświadomości, zawieszenia się, nieobecności, braku kontraktu z otoczeniem. Podobne sensacje występuję w padaczkach ogniskowych (np. skroniowej). Oczywiście nie mówię, że to masz, tylko chciałem doprecyzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×