Utraty świadomości na ułamki sekund - objaw nerwicy ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Andrew7826893 04 sty 2016, 11:12
Cześć. Stwierdzono u mnie już ponad rok temu nerwice lękową z atakami paniki. Teraz ataków już praktycznie nie mam, lecz pojawiło mi się coś bardzo dziwnego . Mianowicie załóżmy, że siedzę i trzymam telefon w rękach. Nagle jakoś bez mojego przyzwolenia, że tak powiem zamykają mi się oczy i telefon wylatuje mi z rąk wtedy się jakby przebudzam. Potrafi mi się stać tak z 5 razy nim sprawdzę jakieś hasło w googluipppppppppp ( O właśnie mi się to wydarzyło pisząc to ;) ) Trwa to mniej więcej tyle ile napisanie tych " p " wciśniętym klawiszem. Tak samo prowadząc samochód, nieraz dopada mnie nagłą cholerna senność i muszę naprawdę mocno walczyć, aby nie zasnąć. Bardzo się martwie, ponieważ fizycznie miałem robione wiele badań i nigdy nie wyszło nic nie pokojącego oprócz nerwicy. Czy to co teraz mam to może być jakiś z objawów nerwicy ??

przez Eteryczna 04 sty 2016, 20:26
Andrew7826893, Powiedz o tym lekarzowi być może są to objawy narkolepsji.
Eteryczna

przez Lord Kapucyn 04 sty 2016, 20:37
Przyczyn może być wiele- narkolepsja, napady padaczkowe tzw. petit mal, przejściowe niedokrwienie mózgu, mikrodrzemki spowodowane przez nocny zespół bezdechu sennego(jeśli jesteś otyły) czy równie dobrze objawy konwersyjne/dysocjacyjne(nerwica). Nie panikowałbym zbytnio. Po prostu idź do lekarza.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Andrew7826893 04 sty 2016, 22:21
No myślę, że raczej jakieś napady padaczkowe to nie, bo nigdy nawet nie straciłem przytomności w sumie. Echo, ekg i takie rzeczy miałem milion razy wiec raczej niedokrwienie odpada, ale fakt faktem mam zespół bezdechu sennego.

przez Lord Kapucyn 04 sty 2016, 22:34
Nie miałem na myśli klasycznych napadów padaczowych (grand mal- z upadkiem, utratą przytomności, drgawkami toniczno-klonicznymi) tylko napady małe- "Napady małe, kiedyś określane jako petit mal, polegają czasem wyłącznie na krótkiej utracie świadomości, która może być mylona z zamyślaniem się lub zagapieniem (...)" , to po prostu krótkotrwałe napady nieświadomości, zawieszenia się, nieobecności, braku kontraktu z otoczeniem. Podobne sensacje występuję w padaczkach ogniskowych (np. skroniowej). Oczywiście nie mówię, że to masz, tylko chciałem doprecyzować.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg