Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica? Co mi jest ?


adi123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że jest to mój pierwszy temat na forum proszę o wyrozumiałość.

Zacznę może pierw od początku jak to się stało. jakies 3 tyg temu

Wróciłem po pracy w piątek do domu (dorabiam sobie mam 19lat) czułem się tak jak zawsze (nawet już nie wiem jak to jest) pogadałem z mamą , włączyłem sobie jakis film przy którym zasypiałem , nagle ocknąłem się gdzieś w pół śnie pół jawie na swoich myślach i nagle zadałem sobie pytanie czemu o tym myślisz (myśl dotyczyła byłej dziewczyny) nagle się jakby ocknąłem i poczułem takie porażenie w głowie jakby mocny uścisk gdzieś w mózgu i odrazu jakoś inaczej się poczułem, pobiegłem do mamy pokoju i powiedziałem jej, że źle się czuje, że zacząłem za dużo myśleć, miałem taką pustkę w głowie a lęk zaczął narastać do takiego stopnia, że musiałem wejsć do wanny i polewać sie gorącą wodą bo tak mi było zimno i się cały trzęsłem. Leżąc w wannie powtarzałem do siebie po mimo tego uczucia;nic mi nie jest uspokoj sie nic mi nie jest; położyłem się obok mamy i starałem się zasnąć bo mówiłem do siebie że pewnie prześpie się i wszystko mi przejdzie. Wstałem na następny dzień ze straszliwym uczuciem jakiegoś braku myśli i pustki nie miałem poprostu o czym myśleć, nagle z energicznego chlopaka który interesował się wieloma rzeczami (siłownia,zdrowe odżywianie) przestało mnie interesować wszystko, sen był tragedią najpierw budziłem sie kilka razy cały mokry i zasypiałem nad ranem. Zaczalem szukac w internecie i zdiagnozowałem sobie oczywiście jakąś schizofrenie, chodziłem już jak jakiś zombie . W myślach tylko prowadziłem dialog np. jak ja się czuje czemu nie moge o niczym myślec jestem chory itp. czułem się jedynie normalnie jak rozmawiałem ze znajomymi. Stwierdziłem że musze szybko udać się do psychiatry. Opisałem wszystko pani dr stwierdziła, że mam nerwice i że schizofreni napewno nie mam przepisała mi leki: afobam 0,25mg przez 6 dni i xatanor poł tabletki przez 6 dni a następnie całą [rzez 30dni. Z gabinetu wyszedłem jak nowo narodzony zaczałem się smiać i cieszyc, poczułem się normalnie nawet kupiłem mamie różę za to że ją tak zadręczałem moim stanem i gadaniem że jestem ciężko chory. Później wieczorem zadzwoniła do mnie siostra z którą nie gadałem tydzien i o niczym nie wiedziała, powiedziałem jej wszystko od początku jak to było z tą nerwicą i jakoś od tego czasu znów zaczęło sie pogarszać. Już nie pamiętam dokładnie jak znowu do tego doszło ale opiszę jak jest teraz bo wszystki dni zaczęły mi się zlewać. Zacząłem mieć takie dziwne fazy czuje się jakiś odrealniony troche jak nie ja, sprawdzam cały czas np. czy uslyszałem to co usłyszałem, cały czas myśle o objawach jakie mam w głowie wyobrażam sobie tylko jak mówie do psychiatry o moich nowych objawach bo wydaje mi się cały czas ,że mam schizofrenię. Kiedy zasypiam zaczynają mi napływać do głowy jakieś myśli o których takjakby nie miałem zamiaru myśleć, cieżko mi to opisać to jest takjakby pół sen pół jawa i automatycznie się przerażam wogóle jest jakby coraż gorzej,zasypiam bardzo późno a później nie mam siły wstać z łóżka zresztą nawet mi sie nie chce, przerażają mnie myśli jak to było wcześniej czy już mi tak zostanie. W miarę normalnie się czuje jak np. ide do koleżanek i z nimi rozmawiam bo zachowuje się tak jak zawsze czyli normalnie żartuje sobie itd. więc z zewnątrz niby jest ok. Dziś nawet nie wstałem z łóżka tragedia podejżewam że może mieć to coś wspólnego z tym ze odstawiłem ten afobam po 7 dniach. czuje się jak po kilku piwach i/lub jakbym zapalił marihuane pomocy co mam robic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to co opisujesz to typowa nerwica. Ja miałem dokładnie tak samo, łącznie z tym lękiem że to może być schizofrenia. Zasada jest taka, jak się boisz że masz schizofrenię i czujesz, że coś z Tobą nie tak, to znaczy, że jej nie masz:) Te leki do dłuższego stosowania mogą Ci nawet przez pierwszy okres pogorszyć samopoczucie ale potem powinny przynieść znaczną poprawę więc bierz wszystko zgodnie z zaleceniami lekarza. Dobrze, że szybko się zorientowałeś i poszedłeś do lekarza bo na pewno będzie łatwiej Ci szybko z tego wyjść. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×