Ostra hipochondria:(

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez PanDiva 26 lis 2013, 16:02
Wybaczcie jeżeli wątek już był, ale postanowiłem go założyć bo nie wiem jak mam sobie radzić.
Od pewnego czasu w każdym stopniu sprawdzam reakcję swojego organizmu...To sprawdzanie jest wręcz chore i męczące!
3 lata temu wmówiłem sobie,że jestem chory na hiv ponieważ naczytałem się objawów i doszukiwałem ich u siebie, akurat miałem
infekcję gardła i lekko powiększony węzeł - wpadłem w panikę i przechodziłem ciągłe załamanie!
Kilka tygodni temu wmówiłem sobie refluks żołądka, idę sobie spać i myślę "Pewnie kwas z żołądka już cofa mi się do przełyku"
i poczułem w ustach kwaśny smak! Zerwałem się jak poparzony i pobiegłem do kuchni napić się wody, ręce mi drżały i były całe spocone
nie mogłem się po prostu opanować :(
Mam fobię na punkcie dolegliwości żołądkowych, wyobrażam sobie zawsze,że zaraz się porzygam i czuje wtedy,że jest mi już nie dobrze przez takie wizję.
Nie wiem jak mam sobie z tym radzić :/ najgorsza jest gula w gardle, napady emocji którym towarzyszy gęsia skórka,drżenie ciała, nogi jak z waty, pocenie się i nudności... :why:

przez Zalatana23 26 lis 2013, 19:10
Witaj PanDiva!
Jest cały duży wątek poświęcony hipochondrii właśnie, poczytaj :-)
Leczysz się? Bierzesz leki?
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

przez PanDiva 26 lis 2013, 19:43
Brałem bellergot jakiś czas,ale on mnie tylko otumaniał :( teraz jadę ciągle na ziołowych tabletkach bez recepty, uczęszczam do psychologa (właśnie mam wizytę w ten piątek)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg