Zmiany w życiu a zmniejszenie objaów

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez wieslawpas 05 lis 2013, 23:50
Spotykam sie z taka opinia, że zmiany w życiu na lepsze moga spowodować spadek objawow.
Ale takie zmiany, kiedy realizujemy coś kierowani swoja potrzeba a nie czymś nieistotnym.
Jakie sa Wasze doświadczenia w tej materii?

przez monk.2000 05 lis 2013, 23:55
U mnie osobno dzieje się życie, osobno jestem ja. Przestałem bym uczestnikiem własnego życia, wszystko dzieje się samo z siebie. Czasem marzę o idealnych warunkach a w oczach i tak jestem nieszczęśliwy. Z resztą nawet teraz nie mam złych warunków, mam rodzinę, jednego kolegę ze szkoły, jednego przyjaciela, mam gdzie mieszkać, dostęp do luksusowych niegdyś rzeczy, jak te przedmioty których brakowało jeszcze ze 30 lat temu. Dla niektórych raj. A i tak czuję się wrakiem człowieka. Bo problem nie leży w życiu, ale w stanie świadomości. A ten trudno zmienić.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez wieslawpas 06 lis 2013, 04:07
To życie nie ma żadnego wpływu na Twoje ja?
Jest cała masa ludzi którzy maja rodzine dzieci, domy luks samochody i tez maja nerwice.
Bo to tak naprawde jest kwestia wyparcie emocji w objaw, a jak walczsz z objawem to nie wiesz co zmienić w życiu. Moge sobie wypbrazic stutacjw ktorej ojciec dziesięciorga dzieci traci prace i nie ma za co wykarmić rodziny. No i wpada biedaczyna w frustracje. A przecież ma rodzine i przyjacół ... no to jaka nerwica?

Piszesz tak jakbyś doszedl do wniosku, że osignaleś już wszytko, że już nie ma żadnych innych pragnień, że nie ma co zmieniać.
Tylko czasami jakoś tak sie dziwnie sklada, że od tego zwyklego życia, wydarzeń w nim zwiększają się objawy... a przecież powinny brać się z powietrza...
bo nerwica sobie a życie sobie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg