Boisz się że masz guza mózgu?Przeczytaj.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Boisz się że masz guza mózgu?Przeczytaj.

przez Magdaa 14 maja 2010, 11:39
Witam serdecznie moi Kochani :smile:
Chciałam coś napisać wszystkim ludziom, nerwicowcom, którzy cierpią na częste bóle głowy a którzy obawiają się że to jakieś fizyczne zmiany w ich mózgu.
Otóż, rozmawiałam o tym z psychiatrą, i powiedział że :
-mózg nie jest unerwiony i NIE może boleć. Jeśli jest guz to ew. może uciskać na oponę i boleć ale zawsze w jednym miejscu.

Tak więc, jeśli macie nawet bardzo częste bóle głowy, ale w różnych miejscach, a nawet jak w jednym, ale ból przechodzi po leku uspokajającym- to już wiecie że to nerwica ;)

Mam nadzieję że kogoś choć troszkę to uspokoiło, przyznam szczerze, że mnie tak :smile:

Pozdrówki !
Magda
Magdaa

Re: Boisz się że masz guza mózgu?Przeczytaj.

przez paradoksy 14 maja 2010, 17:20
Magdaa napisał(a):Witam serdecznie moi Kochani :smile:
Chciałam coś napisać wszystkim ludziom, nerwicowcom, którzy cierpią na częste bóle głowy a którzy obawiają się że to jakieś fizyczne zmiany w ich mózgu.
Otóż, rozmawiałam o tym z psychiatrą, i powiedział że :
-mózg nie jest unerwiony i NIE może boleć. Jeśli jest guz to ew. może uciskać na oponę i boleć ale zawsze w jednym miejscu.

Tak więc, jeśli macie nawet bardzo częste bóle głowy, ale w różnych miejscach, a nawet jak w jednym, ale ból przechodzi po leku uspokajającym- to już wiecie że to nerwica ;)

Mam nadzieję że kogoś choć troszkę to uspokoiło, przyznam szczerze, że mnie tak :smile:

Pozdrówki !
Magda

Opony mózgowe to trzy błony łącznotkankowe otaczające ośrodkowy układ nerwowy, stanowiące drugą po tkance kostnej warstwę ochronną dla mózgu. Są jak pokrowiec bezpieczeństwa.
Mózg składa się z substancji szarej i substancji białej
Najwięcej neuronów znajduje się w ośrodkowym układzie nerwowym. Neurony składają się z ciała komórki, jądra komórkowego oraz dendrytów i neurytów (aksonów), za pomocą których połączone są z innymi neuronami. Połączenie między komórkami nerwowymi zwane jest synapsą.
Nie mów więc że mózg, który zbudowany jest z komórek nerwowych nie jest unerwiony. Mózg po prostu nie posiada receptorów bólowych i dlatego mózg nie boli.
Mylisz nerwy z receptorami bólu.

A ten lekarz... brak słów.
paradoksy

przez Shadowmere 14 maja 2010, 17:35
Przede wszystkim naczelnymi objawami wszelkich guzów mózgu są:
-nudności,często przechodzące w chlustające wymioty( wzrost ciśnienia śródczaszkowego)
-zaburzenia widzenia
-zaburzenia równowagi
-ataki padaczkowe

Bóle głowy wcale nie są jakimś głównym,dominującym symptomem raka mózgu ;)..przede wszystkim-rak nie boli,bo tkanka narośli jest nieunerwiona...chyba,że guz jest gigantyczny i napiera na ścianki czaszki,wowczas zwieksza sie ciśnienie i pojawiają sie wymioty.Ale też nie zawsze..

[Dodane po edycji:]

paradoksy, przecież widać ewidentnie i sama to przyznałaś,że Magda sie pomyliła :? .Więc nie wiem po co ten moralizatorski wyklad.
Ostatnio edytowano 14 maja 2010, 17:47 przez Shadowmere, łącznie edytowano 1 raz
Powód: żeby ta wypowiedź nie wprowadziła innych w błąd.
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lalinka 14 maja 2010, 17:58
I do tego brak cytatu w przytoczonym fragmencie medycznym ;)

przez Shadowmere 14 maja 2010, 18:02
lalinka, bez urazy lalinko,ale pisałam z glowy,a nie z żadnych cytatów :D
Shadowmere

przez Ridllic 14 maja 2010, 18:13
no nie ma autora i biblografi nie przejdzie to na tym forum , ukradliście komuś prawa autorkie to nie przejdzie :mrgreen:
Ridllic

przez linka 14 maja 2010, 18:18
Bo się znowu zacznie........
Obrazek
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ewaryst7 14 maja 2010, 18:23
Po cóż nam nam te pseudo-medyczne wywody...U każdego choroba może dawać bardzo różne objawy.Nieraz bardzo odległe od żródła ..Nie kłóćmy się bo nie jesteśmy lekarzami.

Sortuj wg