Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Magdaa

Boisz się że masz guza mózgu?Przeczytaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam serdecznie moi Kochani :smile:

Chciałam coś napisać wszystkim ludziom, nerwicowcom, którzy cierpią na częste bóle głowy a którzy obawiają się że to jakieś fizyczne zmiany w ich mózgu.

Otóż, rozmawiałam o tym z psychiatrą, i powiedział że :

-mózg nie jest unerwiony i NIE może boleć. Jeśli jest guz to ew. może uciskać na oponę i boleć ale zawsze w jednym miejscu.

Tak więc, jeśli macie nawet bardzo częste bóle głowy, ale w różnych miejscach, a nawet jak w jednym, ale ból przechodzi po leku uspokajającym- to już wiecie że to nerwica ;)

Mam nadzieję że kogoś choć troszkę to uspokoiło, przyznam szczerze, że mnie tak :smile:

Pozdrówki !

Magda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Witam serdecznie moi Kochani :smile:

Chciałam coś napisać wszystkim ludziom, nerwicowcom, którzy cierpią na częste bóle głowy a którzy obawiają się że to jakieś fizyczne zmiany w ich mózgu.

Otóż, rozmawiałam o tym z psychiatrą, i powiedział że :

-mózg nie jest unerwiony i NIE może boleć. Jeśli jest guz to ew. może uciskać na oponę i boleć ale zawsze w jednym miejscu.

Tak więc, jeśli macie nawet bardzo częste bóle głowy, ale w różnych miejscach, a nawet jak w jednym, ale ból przechodzi po leku uspokajającym- to już wiecie że to nerwica ;)

Mam nadzieję że kogoś choć troszkę to uspokoiło, przyznam szczerze, że mnie tak :smile:

Pozdrówki !

Magda

Opony mózgowe to trzy błony łącznotkankowe otaczające ośrodkowy układ nerwowy, stanowiące drugą po tkance kostnej warstwę ochronną dla mózgu. Są jak pokrowiec bezpieczeństwa.

Mózg składa się z substancji szarej i substancji białej

Najwięcej neuronów znajduje się w ośrodkowym układzie nerwowym. Neurony składają się z ciała komórki, jądra komórkowego oraz dendrytów i neurytów (aksonów), za pomocą których połączone są z innymi neuronami. Połączenie między komórkami nerwowymi zwane jest synapsą.

Nie mów więc że mózg, który zbudowany jest z komórek nerwowych nie jest unerwiony. Mózg po prostu nie posiada receptorów bólowych i dlatego mózg nie boli.

Mylisz nerwy z receptorami bólu.

A ten lekarz... brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Napisano (edytowane)

Przede wszystkim naczelnymi objawami wszelkich guzów mózgu są:

-nudności,często przechodzące w chlustające wymioty( wzrost ciśnienia śródczaszkowego)

-zaburzenia widzenia

-zaburzenia równowagi

-ataki padaczkowe

Bóle głowy wcale nie są jakimś głównym,dominującym symptomem raka mózgu ;)..przede wszystkim-rak nie boli,bo tkanka narośli jest nieunerwiona...chyba,że guz jest gigantyczny i napiera na ścianki czaszki,wowczas zwieksza sie ciśnienie i pojawiają sie wymioty.Ale też nie zawsze..

[Dodane po edycji:]

paradoksy, przecież widać ewidentnie i sama to przyznałaś,że Magda sie pomyliła :? .Więc nie wiem po co ten moralizatorski wyklad.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I do tego brak cytatu w przytoczonym fragmencie medycznym ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

lalinka, bez urazy lalinko,ale pisałam z glowy,a nie z żadnych cytatów :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

no nie ma autora i biblografi nie przejdzie to na tym forum , ukradliście komuś prawa autorkie to nie przejdzie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo się znowu zacznie........

15_4_132.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po cóż nam nam te pseudo-medyczne wywody...U każdego choroba może dawać bardzo różne objawy.Nieraz bardzo odległe od żródła ..Nie kłóćmy się bo nie jesteśmy lekarzami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.