Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak rozmawiac z dzieckiem ktore jest manipulowany przez ojca


Rekomendowane odpowiedzi

Jestesmy w trakcie rozwodu , testy RDK potwierdzily ze synek jest manipulowany ,czesto nie chce ze mna rozmawiac ,jak rozmawia to z pogarda ,na 11 lat ,czesto Mowi ze ja klamie , jak mam z nim rozmawiac jak postepowac

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że na pewno nie mówiąc źle o ojcu. chyba trzeba zacisnąć zęby i poczekać, aż syn uświadomi sobie sam, na własnej skórze, że ktoś nim manipuluje. być może można ewentualnie zasugerować mu tę kwestię, taką ewentualność, zaciekawić go tematem. sama nie wiem. ciekawi mnie ten problem bo na pewno będzie i mnie i mojego dziecka on dotyczył :-| w dodatku Twój syn wchodzi w tzw. trudny wiek. napisz coś więcej n/t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AgnesO, myślę, że najlepsze co możesz zrobić w tej sytuacji, to być dobrą mamą. Czyli po prostu bądź blisko syna, wspieraj go, gdy o to prosi (a także niekiedy gdy nie prosi), pomagaj w jego problemach, ale też angażuj go do pomocy np. w pracach domowych (by czuł się potrzebny, by nabierał wiary we własne możliwości), rozmawiaj z nim (m.in. tłumacząc, że mimo rozwodu nadal będzie miał dwoje rodziców, którzy go kochają).

Jeśli sposobem jego taty na zatrzymanie go przy sobie jest tylko manipulacja, to z czasem syn powinien dostrzec Twoje starania, dbanie o niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×