Skocz do zawartości
Nerwica.com

Morfina :( moja walka


Margaryna9

Rekomendowane odpowiedzi

Morfina jest syntetycznym opioidem

lol. od kiedy? :lol:

Dzięki Michuj za zwrócenie uwagi na błąd. :uklon:23_129_11.gif Jesteś bardziej przytomny niż ja. :great: Aż się sama dziwię, że to napisałam. W podesłanym przeze mnie artykule pierwsze zdanie brzmi: "Morfina to alkaloid", a ja wyskakuję z jakimiś syntetykami. Dzięki jeszcze raz za zwrócenie uwagi, że sieję herezje na forum :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś specyfiki wspomagające zejście z kofeiny...? Wiem, że to brzmi śmiesznie, ale dla mnie to jest poważny problem. Od 2-3 lat piję hektolitry napojów energetycznych, kawy, biorę kofeinę w tabletkach i piję yerba mate. Już dawno to na mnie nie działa, ale nie potrafię przestać. Średnio dziennie piję ok. litr energy drinka albo kilkanaście kubków kawy. Żołądek już mi od tego siada. Ostatnia próba odstawienia skończyła się tym, że spałam po 12 godzin w nocy + kilka w ciągu dnia i byłam nie do życia na uczelni. Kompletna senność i brak energii. Na dodatek ten cholerny ból głowy. Mój chłopak okropnie się na mnie denerwuje, że zniszczę sobie zdrowie i wątrobę, więc jak jestem u niego to w tajemnicy łykam tabletki z kofeiną, żeby jakoś funkcjonować... Jest coś czym można się wspomóc przy odstawianiu, żeby to nie było aż takie ciężkie? Następną próbę planuję po sesji i chciałabym, żeby wreszcie się udało.

 

Proszę o poważne podejście do tematu. Wiem, że energy drinki to nie morfina, ale skutecznie utrudniają mi życie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest tam temat o odstawianiu kofeiny. Dowiedziałam się z niego, że objawy fizyczne (ból głowy, zmęczenie, rozdrażnienie, nadmierna senność, przygnębienie) przechodzą po tygodniu. Teraz pytanie jak przetrwać ten tydzień? W tym też mi pomogłeś, ale w innym temacie - Sudafed. Dziękuję Ci i pozdrawiam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morfina jest wytwarzana syntetycznie, to fakt. Ale wynika to z ekonomii produkcji. Natomiast pierwotnie była z maku lekarskiego, co czyni ją jedną z najbardziej naturalnych leków ;)

Pozdro.

To akurat wiem ;) W medycynie morfina przyjmuje postać tabletek lub ampułek z płynem do iniekcji. Nie jest to jednak tak do końca "czysta" morfina - używa się chlorowodorku morfiny albo siarczanu morfiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie akurat to nie jest prowokacja :) Morfine mam od kolegi który pracuje w szpitalu ... nie jest lekarzem ani pielegniarzem.

Jeśli nie mam Morfiny to jem kodeine dostępną bez recepty. Skręta jeszcze nie mam bo biorę i zmniejszam stopniowo..

Właśnie zastanawiam się czy po 2 miesięcznym ciągu wystapi jakiś skręt ?

kolega który pracuje w szpitalu?nie trzeba.wystarczy z rwą kulszową udać sie do ortopedy a on przepisze ci opiaty z miejsca i ma w dpie skutki uboczne czy sie uzależnisz i dalsze twoje problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×