Skocz do zawartości
Nerwica.com

NLP - Co o tym sądzicie?


Qltr

Rekomendowane odpowiedzi

Podrywanie dziewczyn obecnie opiera sie własnie na nlp. Przynajmniej kursy, szkolenia.

Hahahaha! Już nie komentuje i dyskutuje.

 

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać i udowadniać.

 

Jednak coś takiego jak nlp nie istnieje

Masz rację. :) haha :D

 

Śmiać mi się chce z waszych wypowiedzi Spoko macie rację :P Nie interesuje mnie co myślicie, co wiecie mam to w nosie, jestem szczęśliwy poprzez rozwój osobisty(nlp też), więc...

 

tylko powiem, że Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie sie znasz 10 razy lepiej niz ja. Napisałem jak to rowumiem, możesz mnie z błedu wyprowadzić. Bo nie bardzo rozumiem kontekst twojego ostatniego posta. Już pominmy tą depresje. Chodzi ci o to, że kursy podrywania nie opierają sie na nlp? Czy może o pozorną sprzeczność? Bo nie łapie

 

-- 13 paź 2011, 21:50 --

 

Na stronie która masz w stopce.

 

"Modelowanie to jedno z najważniejszych narzędzi NLP. Zakłada ono, że jeśli ktoś odniósł sukces w jakiejś dziedzinie, każdy inny może nauczyć się zrobić to samo. Wystarczy wyodrębnić poszczególne kroki w drodze do sukcesu tamtej osoby, a następnie samemu pójść tą drogą."

"To jest modelowanie na poziomie świadomym i polega ono na wyciąganiu najlepszych strategii i przyjmowaniu tych samych przekonań co osoba, która posiada pożądane przez nas umiejętności."

 

Jest jasno napisane, że jest to założenie. Wiadomo, że nie ma sensu traktować 100% doslownie, ale sądze że nie kazdy może byc każdym. Oczywiscie to sie teraz najłatwiej sprzedaje w dzisiejszych telewizorowych czasach. Potega podswiadomosci,nlp itd.. jednak czegos tu brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Modelowanie to jedno z najważniejszych narzędzi NLP. Zakłada ono, że jeśli ktoś odniósł sukces w jakiejś dziedzinie, każdy inny może nauczyć się zrobić to samo. Wystarczy wyodrębnić poszczególne kroki w drodze do sukcesu tamtej osoby, a następnie samemu pójść tą drogą."

 

Jest jasno napisane, że jest to założenie. Wiadomo, że nie ma sensu traktować 100% doslownie, ale sądze że nie kazdy może byc każdym.

 

Otóż to. Gdyby każde założenie traktować dosłownie to Pan Józek spod monopolowego mógłby odnieść taki sam sukces w fizyce teoretycznej jak Albert Einstein. :D Oczywiście nie mam nic do Pana Józka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co się nie potwierdza, lub co do czego są wątpliwości

a) koncepcja ruchu oczu, a modalności, które ktoś wykorzystuje została poddana dość surowej krytyce (np. Burke et al., 2003). Z drugiej strony są też badania wskazujące na możliwość występowania wzorców ruchu oczu w jakiejś postaci (np. Buckner, 1987). Najprawdopodobniejsze wyjaśnienie jest takie, że faktycznie mamy tu do czynienia z jakimś zjawiskiem, ale jego struktura może być zdecydowanie inna niż to, co sugeruje NLP.

b) podwójna indukcja hipnotyczna, przynajmniej w wersji nagranej na taśmę, nie jest skuteczniejsza niż indukcja pojedyncza (Matthews, Kirsch i Mosher, 1985). Warto tu jednak wskazać, że indukcja z taśmy generalnie stanowi bardzo słaby sposób wprowadzania w hipnozę (Król, 2010), a badanie nie zostało powtórzone w wersji z indukcja na żywo. Jeśli ktoś szuka tematu na pracę z hipnozy - może być warto się temu przyjrzeć.

c) "Zmiana w ciągu jednej sesji." NLP jest często reklamowane jako metoda błyskawicznej zmiany. Jednocześnie, w kontekście lęku przed występowaniem publicznym nie udało się uzyskać pozytywnych efektów w ciągu jednej sesji (Krugman et al., 1985)

 

2. A gdzie badania sugerują, że NLP działa?

a) W pracy z fobiami specyficznymi (Einspruch, 1988 i Karunaratne). Z mojej perspektywy grupy eksperymentalne mogłyby być większe aby uzyskać bardziej wiarygodny wynik, ale jest to coś, co można zrobić w przyszłości.

b) Reframing okazał się, na poziomie neurologicznym, być równie skuteczny jak Prozac w pracy z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (Baxter, 1994); istnieją też badania wskazujące skuteczność NLP w pracy z kompulsywnym obgryzaniem paznokci (Willhelm, 1991)

c) Choć NLP nie spisało się w usuwaniu lęków w ciągu jednej sesji, dłuższe stosowanie tej metodologii okazało się mieć dobre efekty w pracy ze zaburzeniami lękowymi oraz PTSD (m.in. Bigley et al., 2010; Koziey i McLeod, 1987; Muss, 1991)

d) Poprawa umiejętności sportowych (Saudners, 2009), biznesowych (Polliot, 2010), ortografii (Malloy, 1989)

e) Psychoterapia (Genser-Medlitsch i Schultz, 1997)

f) Budowanie kontaktu przez dopasowanie i odwzorowanie (Turan i Townsley Stemberger, 2000)

 

Istnieją też przykłady badań na skuteczność NLP w innych obszarach (m.in. praca z alergiami, terapia komplementarna przy chronicznych chorobach fizjologicznych, pomocy osobom przechodzącym rozwód, pomocy społecznej, doradztwie i nauczaniu). Ponieważ jednak nie mam w chwili obecnej zebranej bibliografii z tych tematów, jedynie wspominam o tych obszarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przeżyłam "genialną terapię ":)) w wykonaniu sławnego guru NLP p.Peczko w Polskim Instytucie NLP w Warszawie.W trakcie szkolenia z hipnozy zaczął mnie dotykać w taki "przyjemny "sposób ,że najpierw pojawiło się zdziwienie a potem wszechogarniający wstręt.Jeszcze nie wierzyłam w te dziwne swoje odczucia,aż do momentu sugestii,pozostanie z nim po zajęciach!!!! Na szczęście jakość tej hipnozy była adekwatna do wielkości psychoterapeuty czyli typ pt. "Miernota" ale nie zmienia to faktu,że psycholog, psychoterapeuta i superwizor łamie wszelkie zasady. Wszelkie! P.Peczko gustuje szczególnie w dziennikarkach. Przyjemne z pożytecznym;jak się taką uwiedzie to i media będą za darmo....DZIEWCZYNY UWAŻAJCIE!!!

A swoją drogą co w tym jest,że większość miejsc szkoleń NLP to Instytuty, Akademie, a trenerzy nazywają się Doskonałymi. CUDA i MAGIA :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zdrowy rozsądek to podstawa. Wszędzie i zawsze.

Są fani, są też sceptycy. Jedni i drudzy maja dowody.

NLP to narzędzie - takie samo jak nóż. Można nim pokroić chleb a można też zrobić komuś krzywdę. Czyli nóż jest zły... nóż jest dobry....

 

Znam ludzi którzy manipulują bez wiedzy NLP - i robią to świetnie. Wykorzystują, wrabiają, oszukują, obiecują itd. Nie trzeba znać NLP by wpływać na inne osoby. Pan w supermarkecie także wpływa na was - czy wam to się podoba czy nie. Wszystko kwestia tego - czym się kierujesz. Jakie masz intencje.

 

Jeżeli ktoś poddaje się terapii, różnym hipnozom itd. to robi to świadomie. Są tez przypadki psychologów którzy nadużywali swoich kompetencji. Nie wiem jak Wy ale ja staram się sprawdzać do kogo idę i po co. Świadomość się kłania.

Znając procesy manipulacji - można się ich wystrzegać - wiem z autopsji.

 

Ja nie jestem zwolennikiem żadnej nauki - jestem zwolennikiem czynnika który nie jest w stanie krzywdzić. Miłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×