Skocz do zawartości
Nerwica.com

złe samopoczucie


kml17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam 17 lat , i moj problem jest taki , ze w wiekszych miescach , sklepach , szkole bardzo zle sie czuje , odczuwam zmeczenie , bol oczu i takie jakby napiecie , nie umiem tego dokladnie opisac , i ciagle uczucie odrealnienia , czy to moze byc nerwica lekowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , chodze do psychiatry ale on na fakt , ze mam derealizacje przepisal mi lek przeciwpsychotyczny bo mowi , ze to jest objaw psychotyczny a z tego co czytalem to derealizacja jest powodowana przez lęk , a on temu zaprzecza...nie wiem co mam myslec. I jesze jak bylem w szpitalu przepisali mi depakine i jesli chodzi o szkole to troche lepiej sie czulem ale ostatnio na wizycie lekarz powiedzial ze moge odstawic depakine i ja odstawilem , i czuje sie gorzej .... Czy depakiną tez sie leczy nerwice ? bo z tego co wiem to jest na padaczke, a z drugiej strony nie che jej brac poniewaz jestem oslabiony a chodze na silownie i sobie nie radze, wiec nie wiem czy oplaca sie znowu ją brać ? czy to mozliwe ze depakina pomaga mi na nerwice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , chodze do psychiatry ale on na fakt , ze mam derealizacje przepisal mi lek przeciwpsychotyczny bo mowi , ze to jest objaw psychotyczny a z tego co czytalem to derealizacja jest powodowana przez lęk , a on temu zaprzecza...
Moim zdaniem masz rację ty, a nie psychiatra - derealizacja to nie psychoza, tylko objaw lękowy. Więc może zmień psychiatrę.

Pozatym, z tego co wiem takie młode osoby się wysyła na psychoterapię zamiast na dzień dobry dawać takie silne lekarstwa, naprawdę rozejrzyj się kto może ci pomóc w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawily sie jak sadze objawy somatyczne,czyli zawroty glowy,delikatnie splycony oddech,milkniecie dloni i paniczny strach przed smiercia,przed tym czy w razie"W"mnie odratuja.

to są typowe objawy "lęku napadowego", tak to się fachowo nazywa, wygląda na to że stres pogłębił twoją chorobę... ale śmierci nie musisz się bać, to jest tylko taki objaw, pojawia się paniczny strach, ale nic ci nie będzie od strony fizycznej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slodki_malin, wiem dokładnie o czym mówisz, organizm, mózg, produkuje strach, i ten strach jest jak najbardziej REALNY ręce również sinieją, serce łomocze, to wszystko fakty, faktem jest też że oprócz chorobliwego strachu nic wiecej ci nie dolega, raczej organizm szuka powodu tego strachu, i go nie odnajduje. Ja byłam również przekonana że właśnie umieram, tracę przytomność, że jestem chora na śmiertelną chorobę itd itp ale to wszystko ten lęk jak i objawy somatyczne jakie masz, są produktem choroby o nazwie nerwica, zaburzenia lękowe. Mózg steruje pracą naszego ciała, i jeżeli mózg produkuje strach, to ciało zachowuje się adekwatnie, jak w momencie kiedy naprawdę sie przestraszysz, rozumiesz? Mi w czasie ataku pomagało, zamiast koncentrować się na objawach ,to zauważać mój lęk, wtedy widziałam że objawy się nasilają tylko wtedy jak wzrasta lęk ,a gdy lęk mija to i objawów nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slodki_malin, cieszę się :mrgreen: a ten ośrodek to brzmi super, ja widzę na tym forum że wiele osób bierze tabletki ale nie wszyscy robią psychoterapię, ja chodziłam na grupową i jestem zadowolona że poszłam. Podejdź do tego jak do miejsca gdzie możesz się nauczyć czegoś nowego, o sobie i o ludziach, taki jakby kurs... ale na twoim miejscu też poszukałabym dobrego psychiatry ktory cię zrozumie i będzie umiał dobrać leki... to naprawdę ważne... trzymam kciuki :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×