Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja lękowa z elementami fobii szkolne


damiankwolek86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Problem który tu opisuje dotyczy mojej koleżanki. Poniżej cytuję problem opisany przez nią samą.

 

" Mam 17 lat lekarze stwierdzili u mnie depresję - lękową z elementami fobii szkolnej. Leczę się od paru lat. Aktualnie nie uczęszczam nigdzie do szkoły.

Wielokrotnie miałam zmieniane leki przyjmowałam:

Chlorpotixen 15 mg 3x1 tab.

Anafranil 25 mg 2x1 tab.

Hydroxisinum 25 mg 3x1 tab.

Korzystałam z Psychoterapii indywidualnej i grupowej. Objawy:

- kłopoty z koncentracją

- zaburzenia snu ( jak nie zażyję na noc Chlorprotixenu 15 mg 50 kap. i Hydroxisinum 10 mg 30 tab. to nie prześpię nocy )

- bóle głowy, zawroty, mdłości

- ogólne rozbicie

- lęk

- obniżenie zdolności do pracy

- podstawowe czynności sprawiają mi duży problem

- niepokój

- brak odczuwania radości, satysfakcji

- nic mi się nie chcę

brak perspektyw na przyszłość

Jak zaczynam coś robić wydaje mi się, że robię to źle takie same odczucia mam przy myciu. Jestem płaczliwa, wydaje mi się, że do niczego się nie naddaję ( odnoszę wrażenie że lepiej by było gdybym się wogóle nie urodziła).

Poprawiam wszystko kilka razy. Jestem smutna, przygnębiona, zmęczona, słaba, wydaje mi się, że już nic dobrego mnie nie czeka, że to wszystko nie ma sensu. Jak wychodzę z domu zaczynam się dziwnie czuć. Czuję sie gorsza od innych, mam obniżoną samoocenę.

Od pewnego czasu stwierdziłam, że będę zarzywać leki tylko na noc. W tym czasie stwierdziłam poprawę: mogę normalnie funkcjionować, jestem żywsza, chętna coś zrobić, ale czasami stan depresji powraca i czasami trwa kilka dni. Chciałabym w przyszłości całkowicie przestać brać te leki i normalnie zacząć funkcjonować, Jednak wydaje się to dla mnie nieosiągalne "

 

W imieniu mojej koleżanki proszę o poradę co dalej robić.

Czy można te leki zastąpić jakimiś lekami ziołowymi lub całkowicie je odstawić.

Potrzebuję porady specjalisty ponieważ sądzę że dalsze zarzywanie tych leków może doprowadzić ją do silnego uzależnienia. o ile to już nie nastapiło. Może też ktoś zna dobrego specjalistę do którego można by było skierować moją koleżankę. Proszę o w miarę możliwości szybka odpowiedź.

Z góry serdzecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damiankwolek86, Tu nie ma specjalistów, twoja koleżanka nie może sobie sama dyktować dawek leków, tylko tak jak lekarz każe.!

Powinna rozpocząć terapię indywidualną i brać leki, nie nie ziołowe bo perseny i deprimy są dobre ale chyba na pamięć.

Na depresję potrzeba silnych leków, nie wszystkie uzależniają a zdecydowana mniejszość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damiankwolek86, te leki ktoere wymieniles nie sa uzalezniajace, jest tam antydepresant anafranil, leki uspokojajacy hydro, i chloro na sen. Wszystkie te leki nie uzalezniaja, powinna brac tak JAK MA PRZEPISANE PRZEZ LEKARZA. Derpresje sie leczy ok 2, do 2,5 lat wczesniej nie mozna odstawic leków. Po drugie fobia szkolna i depresja daje podstawy do indywidualnego nauczania, czyli dziewczyna moze kontynuowac nauke w domu. NIc nie stoi na przeszkodzie. Poza tym niech skorzysta z psychoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×