Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pisanie newsów o sobie


muras

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o napisanie czy zdarza się, że osoby zmagające się z problemami lubią/pomaga im pisanie newsów dotyczących swojego samobójstwa? Chodzi mi o zwykły (niekoniecznie krótki) tekst napisany w notatniku z informacją, że w dniu tym i tym zabił się ... powodem targnięcia się na własne życie prawdopodobnie była... itd. (tak jak na stronach piszą). Dodatkowo wymyślone przez siebie komentarze internautów pod tym "artykułem" (zarówno te w których ktoś współczuje rodzinie jak i te niesłuszne moim zdaniem typu "co za tchórz" etc.). Czy takie zachowanie ma swoją nazwę? I czy faktycznie dzięki temu ktoś może poczuć się lepiej? Nie wiem czy mam chociaż trochę racji, ale może jest to jakaś alternatywa dla np. cięcia się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zwykły (niekoniecznie krótki) tekst napisany w notatniku
W jakim notatniku? Dla mnie notatnik to taki gruby zeszyt jaki sie trzyma w domu na polce albo pod łózkiem.
z informacją, że w dniu tym i tym zabił się ... powodem targnięcia się na własne życie prawdopodobnie była... itd.
Podaj jakis powod, zobaczymy co sie kreci w Twojej glowie.
(tak jak na stronach piszą).
Na jakich stronach?
Dodatkowo wymyślone przez siebie komentarze internautów pod tym "artykułem"
A wiec to nie papierowy notatnik? Masz na mysli jakiegos bloga?
Czy takie zachowanie ma swoją nazwę? I czy faktycznie dzięki temu ktoś może poczuć się lepiej? Nie wiem czy mam chociaż trochę racji, ale może jest to jakaś alternatywa dla np. cięcia się?
To nie jest zadna alternatywa, tylko inna forma autoagresji. Wyobraz sobie, ze stworzysz takie internetowe "dzieło", obejrzy to kilka osob, zalozmy nawet, ze jakies rzeczywiste komenty tam sie pojawią, a potem nagle dojdzie do ujawnienia Twojej tozsamosci (nikt w sieci nie jest anonimowy, to mit) i jacys Twoi znajomi, koledzy, niekoniecznie przychylni Ci ludzie beda te komentarze kontynuowac w realu, jak myslisz? Ulatwi Ci to zycie? Bedzie Ci fajnie jak wiekszosc ludzi z Twojego otoczenia bedzie sie z Ciebie nabijać? Co chcesz w ten sposob osiagnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu jest Majster do rozumienia? Oczywiście, że chodziło mi o ten komputerowy notatnik. Osoba dodałaby news odnośnie swojego rzekomego samobójstwa, zapisała jako plik.txt i zachowała go tylko dla siebie, nigdzie nie umieszczała. Nie wiedziałem tylko czy to faktycznie osobom zmagających się z problemami pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu jest Majster do rozumienia? Oczywiście, że chodziło mi o ten komputerowy notatnik. Osoba dodałaby news odnośnie swojego rzekomego samobójstwa, zapisała jako plik.txt i zachowała go tylko dla siebie, nigdzie nie umieszczała.
W takim razie po co? I w jakim trybie to napisze? Dokonanym czy niedokonanym? No i niby jak to mialoby pomagac? Czytasz to sobie i sie nad soba uzalasz? Wyobrazasz sobie ze ktos to potem czyta i sie zalamuje? A moze jednak komus to pokazesz, niby przypadkiem? To juz szantaz, czy jeszcze nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, bo wydawało mi się, że może jednak są tacy ludzie, którym to w jakiś sposób pomaga - takie pisanie wymyślonych newsów na swój temat (tylko dla siebie), tak jakby to oni byli dziennikarzem z gazety i w formie internetowego artykułu napisali o samobójstwie, z tytułem, treścią itd. (choć tak naprawdę wszystko to o czym napisali miałoby dotyczyć ich). Czyli w skrócie chodziło mi to, że osoba wymyślająca ten tekst jest zarówno ofiarą jak i dziennikarzem opisującym całe zdarzenie. Może jednak są tacy ludzie? Bo przecież wielu na pewno wyobrażało sobie np. własny pogrzeb, ale żeby pisać o tym co mówiłem, to nie wiem. Inaczej nie potrafię tego opisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są tacy ludzie, którym to w jakiś sposób pomaga - takie pisanie wymyślonych newsów na swój temat (tylko dla siebie), tak jakby to oni byli dziennikarzem z gazety i w formie internetowego artykułu napisali o samobójstwie, z tytułem, treścią itd. (choć tak naprawdę wszystko to o czym napisali miałoby dotyczyć ich).

Ja poprostu się dziwię, w jaki sposób pisanie o sobie niestworzonych historii miałoby pomagać ? Nie rozumiem tego....różne są formy terapii, pisanie do siebie listów, pisanie listów do kogoś kto nas skrzywdził, opisywanie swoich emocji, nastrojów, sytuacji, samoocena, prowadzenie dziennika, pamiętnika......ale o takim sposobie nie słyszałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swiecie jest milion (a moze i wiecej) pisarzy wymyslajacych niestworzone historie, sf, sensacyjne, ckliwe romansidla, szpiegowskie itd. Miales na mysli cos takiego?

 

Chodziło mi konkretnie o news na stronie (np. jakiejś lokalnej gazety) i dodatkowo komentarze. Tak jakby osoba to pisząca wyobrażała sobie jak mówią o tym, że się zabiła, opisują szczegółowo całe zdarzenie, przesłuchują świadków itp. a wszystko to tak naprawdę zwykły tekst w notatniku tyle, że w formie newsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×