Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja w pracy, brak chęci


Alexandra

Rekomendowane odpowiedzi

Leczę się z powodu nerwicy natręctw i depresji od kilkunastu lat. (mam 31 lat) Od dłuższego czasu mam problem związany z pracą. Do tej pory ją lubiłam i dobrze się w niej czułam, pracuję w tym samym miejscu już kilka lat. Myślę, że jestem doceniana, lubiana przez przełożonych, wywiązuję się ze wszystkiego i dobrze to robię. Jednak od dłuższego czasu brak mi chęci i energii do pracy. Najlepiej się czuję jak jest wolne, w domu, robiąc rzeczy dla mnie przyjemne, gdy nastepnego dnia nie muszę wstawać i ileś czasu być w pracy. Nie wiem co sie ze mną dzieje. Czuję ogromne zmęczenie i brak sensu, motywacji. Wracam tak zmęczona, że nic mi się nie chce, jedynie w pracy myślę o tym, że jak wrócę posłucham ulubionej muzyki, obejrzę coś na youtube i to jest dla mnie przyjemnością. Ja wiem, że to może brzmiec banalnie- ale u mnie zmęczenie powoduje stany depresyjne, doły, płacz. Mam więc lęk przed byciem zmęczoną. I ciągle sa u mnie myśli, że idę do pracy, że tam mam siedzieć i to powoduje u mnie dyskomfort. W pracy mam znajomych, dobrą koleżankę. Nie wynika więc to z atmosfery pracy.

Nie widzę siebie w żadnej innej pracy. Wiem, że jak pójdę gdzie indziej, to będzie jeszcze gorzej. Nie wiem już, czy to depresja, czy lenistwo, czy pierwsze wypalenie? Ciągle myślę, że będę zmęczona i to powoduje u mnie przygnębienie. A wiadomo- muszę zarabiać, utrzymać mieszkanie, mam kredyt- a obecnie jestem sama.

 

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić np. założenia rodziny, dziecka- gdy tylko o tym myślę, jestem tak zmęczona, że aż mnie wszytsko boli. Jak wracam z pracy i myślę o tym, że musiałabym kiedyś dzieckiem się zajmować, rodziną, dopada mnie taki smutek i przygnębienie, że aż mi niedobrze.

 

Poprawę zauważam w weekend i dni wolne- kiedy robię, co chcę, mogę w nocy siedzieć, oglądać filmy, czytać. Jak radzicie sobie w pracy przy depresji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexandra, kazdy potrzebuje czasem odpocząc. Jak mozesz to wez dwutygodniowy urlop, albo idz po zwolnienie od lekarza. Jak człowiek czuje sie wypalony, zmęczony to dobrze isc na zwolnienie. Ostatnio mam jak Ty, ze juz mam dośc pracy, ale wiadomo że z czasem tak sie dzieje i własnie trzeba odpoczać. Dlatego tez mysle o wolnym, wiosna to tez czas przesilenia i człowiek tez sie czuje słabiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×