Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wstyd przed chorobą


wysłowiona

Rekomendowane odpowiedzi

kaja123, jak próbowałem coś zmieniać, to nigdy mi się nie udawało. Zataczałem koło i było tylko gorzej.

Ty nie masz próbować zmienić tylko zmienić. Ale jak napisałam wyżej to nie jest moje życie. Każdy ma wybór. Ja też nie biegam w chmurach, nie jestem przeszczęśliwa i wolna od wszystkich lęków ale praca nad sobą spowodowała że moja jakość życia się diametralnie zmieniła i wiem że takie użalanie się nad sobą i podkładanie sobie kłód pod nogi tylko pogarsza stan. No cóż szkoda że się poddajesz :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaja123, no to może przekażesz mi choć cząstkę tej tajemnej wiedzy, mówiącej w jaki cudowny sposób mam zrobić coś z niczego i tym samym poprawić jakość swojego życia?

vifi, kiedy ja nie potrafię powiedzieć terapeucie o swoich problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaja123, no to może przekażesz mi choć cząstkę tej tajemnej wiedzy, mówiącej w jaki cudowny sposób mam zrobić coś z niczego i tym samym poprawić jakość swojego życia?

vifi, kiedy ja nie potrafię powiedzieć terapeucie o swoich problemach.

a co Ci mam przekazać skoro linijkę niżej napisałeś że nie potrafisz. To jest najprostszy i najwygodniejszy sposób powiedzieć NIE POTRAFIĘ. Też tak mówiłam na samym początku i wiem że potrafię bo są efekty tylko - trzeba chcieć. Trzeba chcieć potrafić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaja123, kiedy ja chcę potrafić, ale nie potrafię. :( Ja wiem że niektórych już wkurza moje narzekanie, ale ja po prostu nie mam poczucia własnej wartości. Nie wiem co się z nim stało. Pewnie zmniejszało się z każdą kolejną porażką, aż w końcu znikło. Ja naprawdę chciałbym się zmienić, ale nie potrafię uwierzyć że to jest możliwe. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin20.04, tzn jesteś na terapii i nie potrafisz z siebie niczego wydusić? Wiesz ile mi to zajęło?

U terapeuty możesz powiedzieć że zrobiła ci się pustka w głowie, czego się obawiasz itp. nie musicie od razu zaczynać od "Adama i Ewy".

Nie zmieniaj się tylko o własnych siłach, nie musisz stać się Supermenem z dnia na dzień. Po prostu spróbuj. Walka z lękami na pewno będzie ciężka, ale będzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin20.04, Można sobie wydrukować, ale u mnie jak okazało się że nikt mnie nie potępia i nie wyśmiewa za tę moją 'ciszę' to jakoś już poszło.

Rozumiem że masz spotkanie z psychologiem, nie możesz z siebie czegoś wydusić bo masz lęk przed oceną i to już trwa od dłuższego czasu?

Próbowałeś rozmawiać z nią/nim o tej blokadzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz spotkanie z psychologiem, nie możesz z siebie czegoś wydusić bo masz lęk przed oceną i to już trwa od dłuższego czasu?

Próbowałeś rozmawiać z nią/nim o tej blokadzie?

Dokładnie tak. Nie rozmawiałem z nim o tym. Boję się że jak będę chciał z nim o tym porozmawiać, to on się na mnie zezłości że mu nie ufam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin20.04, oni się nie obrażają! i nikogo nie wyśmiewają, tak są zaprogramowani :)

ale lęk przed oceną rozumiem, sama mam z tym problem, choć próbuję sobie jak głupiej wtłuc do głowy, że terapeuci nie są tacy, jak inni ludzie i nie będą lekceważyć problemu, ani traktować jak idiote kogoś tylko dlatego, że jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestę_redaktorę, tylko gorzej będzie jak się o tym wszystkim dowiedzą moi rodzice, bo na pewno będzie chciał z nimi porozmawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×