Skocz do zawartości
Nerwica.com

Już nie wytrzymuję


Paulaa98

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem nowa na forum ale chciałam się z wami podzielić moimi problemami.

Mam 17 lat. To co przeżywam trwa już jakieś 4 lata. Nie jestem w stanie nic zrobić. Głupie wyjście na dwór jest dla mnie okropnym przeżyciem , jak tylko wyjdę to zaczynają się zawroty głowy , uczucie , że jestem odcięta od prawdziwego świata , wydaje mi się że zaraz zemdleję . Odizolowałam się od ludzi z domu nigdy nie wychodzę sama bo po prostu boję się , do szkoły mam 5 minut na nogach i nawet tego dystansu nie jestem w stanie sama przejść. Strasznie chciałabym znów zacząć spotykać się z ludźmi , wychodzić sama z domu ale nie potrafię .Jako dziecko byłam bardzo odważna , niczego się nie bałam potrafiłam sama chodzić w różne miejsca nawet dość odległe od domu. Moje problemy zaczęły się jak zemdlałam na w-f w 6 klasie. Potem poszło z górki zaczęłam wmawiać sobie różne choroby , co chwilę chodzę do jakiegoś lekarza bo wydaje mi się , że mam raka lub coś innego. Byłam już kilka razy u psychiatry , przepisała mi anafranil 10mg, z początku pomagał przynajmniej tak mi się wydaje, może sobie to wmówiłam że pomaga . Teraz odstawiłam leki bo nie widziałam poprawy . Z dnia na dzień się dołuję . Dodatkowo moja rodzina nie rozumie tego co przeżywam i uważają że sobie to wszystko wymyślam . Nie wiem jak mam sobie poradzić z moimi problemami . Znacie może jakieś sposoby na pokonywanie własnych lęków. Co mam robić kiedy dostaję atak paniki ? To uczucie kiedy wydaje ci się że zaraz zemdlejesz jest okropne .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) masz agorafobie. Fobia która potrafi niszczyć życie społeczne. Przede wszystkim leki i terapia poznawczo-bechawioralna. A tak na szybko, to zacznij czytać książkę Oswoić Lęk - Judith Bemis Amr Barrada, do ściągnięcia na znanej stronie do przechowywania plików :). I nie martw się tysiące ludzi na to choruje ze mną włącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×