Skocz do zawartości
Nerwica.com

Siemano


helpme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam na imię Adam mam 17 już prawie 18 lat. Mam nadzieje że na forum otrzymam kilka porad. Może na początek napiszę dlaczego tu jestem :oops: Mam fobię społeczną a co za tym idzie depresję. Mam bardzo niską samoocenę , brak wiary w możliwości/umiejętności , ludzie to widzą i wykorzystują. Czasami jestem wyśmiewany przez to że czegoś nie zrobiłem bo się bałem lub wstydziłem. Mam też wrażenie że ktoś mnie obgaduje lub sie ze mnie śmieje przez to jak widze znajomego to go unikam i przez to nie mam znajomych tylko siedze w domu i się nudzę. Jeżeli już sie przelamie i wyjde do ludzi to mamy różne zainteresowania i słucham jak inni gadają :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj siemano

 

Kiedy czytam Twojego posta, to tak jakbym widział siebie. Także doskonale Cię rozumie.

Masz depresję na tle silnej fobii, czegoś na pewno gorszego od samego lęku, a to jest dla niektórych doskonałym pretekstem do tego

aby się z kogoś pośmiać, ponabijać.

Dla takich osób jesteś po prostu inny, o innych zainteresowaniach, pasjach, a na pewno masz jakieś pasje, tylko że nie

możesz ich uzewnętrznić z powodu fobii.

Odpowiednie leki i zapewne psychoterapia mogłyby tutaj pomóc, bo jest to poważne a szkoda by było zmarnować tak młode lata

na takie pogłębianie się w samotności. Wierz mi, ja mam podobnie i wiem jak to jest trudne.

Trzymam za Ciebie kciuki :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×