Dzieciństwo bez taty

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Dzieciństwo bez taty

przez aga103 28 cze 2015, 17:10
Witam serdecznie :)
Jestem graficzką i właśnie pracuje nad książką dla dzieci. Zbieram historie i inspiracje do powieści o dzieciach wychowujących się bez ojców.
Ciągle mówi się o roli matki w rodzinie, o tym czy wybierają karierę czy dzieci itp. O ojcach nie mówi się aż tyle. Do wychowania dziecka potrzebujemy dwojga rodziców, a jedna osoba nie może zastąpić dwóch i dobrze to wiemy.
Ojcowie znikają z różnych powodów-wyjeżdżają za pracą, wpadają w uzależnienia, choroby, umierają, rozwodzą się. Najbardziej interesuje mnie reakcja dzieci na takie sytuacje (reakcje oczywiście różnią się w zależności od wieku dziecka). Może znacie dzieci z rozbitych rodzin lub sami byliście w takiej sytuacji? Co wtedy myśleliście, jak tłumaczyliście sobie odejście taty, jak tłumaczyli Wam to dorośli, co czuliście? żal? A może obojętność? Czy strata rodzica odbiła się na Was w dorosłym życiu? Jestem bardzo ciekawa i czekam na wasze historie. Nikogo nie zmuszam tu do zwierzeń, nie będę także używać niczyich nazwisk. Jeśli ktoś znalazłby chwilkę by podzielić się ze mną swoimi przemyśleniami czy historiami, proszę wyślijcie je na mój mail: aga103@onet.eu . Chciałabym by powstała książka, która uczy dzieci zmierzenia się z problemem braku ojca, która pokaże jak odnaleźć się w takiej sytuacji i podniesie je na duchu. Wiemy jak bardzo potrzebuję się wtedy wsparcia.
Czekam na Wasze maile.
Pozdrawiam
Aga
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
28 cze 2015, 17:06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Przeskocz do