Erytrofobia

Inne zaburzenia.

Erytrofobia

przez zujzuj 27 lis 2012, 00:49
Witam. Mam coś bardzo podobnego, a w zasadzie jednakowego. Czy jest tu ktoś z tym dziwactwem? Zastanawia mnie "dziwność" owej fobii. Jest to niby coś na kształt fobii społecznej, ale jednak osoby tym dotknięte piszą, że mają wielu znajomych, z natury nie są nieśmiałe itd... Jednak owe zaburzenie jakby odwraca naturalną osobowość i tworzy sie coś dziwnego. Ja zanim tego nie dostałem też byłem absolutnie towarzyski, nigdy ni miałem kłopotów z wystąpieniami publicznymi, czy byciem w centrum uwagi. Miałem pełno znajomych i cieszyły mnie takie czysto ekstawertyczne działania. Na Angielskim forum koleś pisał, że bez problemu byłby w stanie wystąpić przed milionami ludzi w publicznej TV, gdyby tylko nie ta kwestia. Wszyscy tam go świetnie rozumieli.

Druga kwestia to kwestia siły zaburzeń. Od czego to wszystko zleży? Jeden ma coś w zasadzie lekkiego, inny wręcz przeciwnie. Jeden w zasadzie bez problemów wiedzie życie z tym czymś, inny nie wytrzymuje i popełnia samobójstwo.

Sam w zasadzie nie wiem co mam napisać. Po prostu to coś jest tak idiotyczne, nielogiczne i dziwaczne że nie potrafie sobie tego poukładać. Przecież to nie może być tylko jeden z objawów. Ludzie z tym czymś jak opisują problem to piszą zupełnie inaczej niż ludzie z fobią społeczną, nerwicą czy jeszcze czyms innym.

-- 03 gru 2012, 16:48 --

Then, there is a fear of being seen and a shamefacedness, which one sees in asylums. [...] We called it scopophobia — a morbid dread of being seen. In minor degree, it is morbid shamefacedness, and the patient covers the face with his or her hands. In greater degree, the patient will shun the visitor and escape from his or her sight where this is possible. Scopophobia is more often manifest among women than among men.

Czy ktokolwiek potrafi to przetłumaczyć? Chodzi mi zwłaszcza o slowa: shamefacedness, asylymus, morbid
Offline
Posty
1807
Dołączył(a)
17 mar 2011, 21:34

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Przeskocz do