Skocz do zawartości
Nerwica.com

Farmakofobia? a antydepresanty


tereska5678

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od rana szperam na forum i mało się dowiedziałam o farmakofobii, nie wiem czy to u mnie występuje w ogóle, ale do rzeczy.

 

Psycholog skierowała mnie do psychiatry po tym jak pojawiły się myśli samobójcze, depresja. Psychiatra przepisał antydepresanty- Perefaxine. Ogólnie byłam sceptycznie nastawiona do psychotropów, antydepresantów, nigdy nie wzięłabym narkotyków- boję się. Nie mam problemu z lekami przeciwbólowymi popularnych firm, antybiotykami, antykoncepcja w pigułce, piję czasem energetyki... Ogólnie jako takie stany lękowe pojawiały się u mnie po doraźnym zapaleniu, nie spodziewałam się, że thc wywoła u mnie tak silny lęk, panika, suchość w ustach, niemożność przełykania, potem nasilenie się objawów przez jakiś miesiąc- 2, oderwanie od rzeczywistości, ale brałam magnez przechodziło- wiedziałam, że sama sobie biedy narobiłam, więc trzeba przeczekać.

Ale teraz? Ostatnio miałam kontakt z alkoholem i strasznie się bałam być pijana, tak się nakręciłam, że poszłam sprowokować wymioty i dopiero wtedy poczułam się komfortowo. To nie były jakieś duże ilości...

Chodzę do psychologa, zaufałam psychiatrze i wieczorem kiedy połknęłam pierwszą wieczorną dawkę P., pojawił się lęk. Poleżałam chwilę niespokojna i poszłam wymusić wymioty. Tabletka po 15 minutach raczej nie miał możliwości zadziałać,a u mnie pojawiły się typowe objawy: odrętwienie, przyspieszone tętno, gonitwa myśli, gorąco w głowie.

Nie wiem co zrobić w tej sytuacji, jak się uspokoić? Czy brać antydepresanty na siłę? Mam złe nastawienie, za dużo naczytałam się ulotki, boję się czytać dalej fora i opinie o tych lekach. Bardzo boję się skutków ubocznych, a raczej jakichkolwiek skutków, boję się, że ktoś zwróci mi uwagę na rozszerzone źrenice i dostanę napadu paniki.

Nie ukrywam- potrzebuję wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×