Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie umiem się złościć - znacie sposoby na odblokowanie?


adabe

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Jest wiele wątków, książek i artykułów poświęconych opanowaniu złości. Mój problem dotyczy jej braku.

 

Chodzę od dłuższego czasu na terapię i okazało się, że moi rodzice wcale nie byli tacy super jak mi się kiedyś wydawało, powiem więcej - byli kiepskimi rodzicami. Ignorowali mnie, zostawiali samą itd. zamiast wychowywana byłam tresowana na bezproblemowe dziecko. Między innymi nauczyli mnie nie odczuwać złości wobec nich (byłam karana za to).

 

Odczuwam złość tylko w sytuacjach, które przypominają te z dzieciństwa (np. ktoś mnie ignoruje) i niestety do wewnątrz. Najgorsze jest to, że nie mogę uwolnić się od prześladujących mnie myśli "ktoś, kiedyś mnie zignorował - dlaczego? Co ja zrobiłam nie tak?". Na terapii próbuję z całych sił poczuć złość na rodziców i "nawtykać" im za to, co zrobili. Niestety, jak tylko ich sobie wyobrażę, czuję zupełną pustkę.

 

Jeżeli znacie jakieś sposoby na "odblokowanie" złości, napiszcie proszę. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z pewnością masz rację, boję się i wstydzę. Dziękuję za odpowiedź :)

 

Muszę porozmawiać o tym z terapeutką, uświadomiłam sobie właśnie że ją trochę oszukiwałam. Udawałam złość, żeby się na mnie nie zawiodła, chciałam wypaść jak najlepiej a potem byłam zła na siebie, że mi to nie wchodzi. Kurcze, znowu efekt tresury... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak nieraz mam że chciałabym coś poczuć i prawie to na sobie wymuszam. Gdy zrozumiem co robię, to wtedy już się koncentruję na tym co rzeczywiśćie czuję i o tym mówię. I zazwyczaj się okazuje że to co naprawdę czuję to lęk albo pustka. I wtedy staram się w to uczucie wchodzić głebiej i glębiej. Nie jest to przyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×