Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a candida


hamikal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ktos moze wie jak rozpoznac u siebie czy sie ma candide?? Wczoraj podeslal mi ktos link o tej chorobie i troche sie przestraszylem ze moge to miec bo daje to rozne objawy... i niektore z nich posiadam je osobiscie wiec teraz sie martwie. I czy wiecie moze jakie trzeba dokladnie badania wykonac zeby sprawdzic czy ma sie te chorobe?? z gory dzieki za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie-widz-wyj-cia-z-sytuacji-prosz-niech-mi-kto-pomo-e-t18030.html

 

 

Masz tu link do tematu o Candidzie, po co zakładać nowy. Napisz do autorki tamtego temtu- Joasi, ona jest specem w candidzie. Candida to przerost grzyba w organizmie, tez byc moze to mam bo mam objawy. Tego nie wyleczysz lekami, trzeba zmienic dietę itd bo ciezko to wyleczyc, ale o tym jest w temacie do ktorego dalam Ci linka. Tam sobie poczytaj o tym. Musisz zrobic badania, sam tego nie wykryjesz. Ty idz wreszcie do tego rodzinnego i zrob te badania zamiast zakladac tysiąc tematow. Wg mnie masz typową nerwicę lękową, napisalismy Ci wczoraj jakie zrobic badania- zrob je a jak wyjdą ok (a wyjdą) to idz do psychiatry. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z psychiatra sie kontaktowalem i powiedzial mi ze nie ma sensu chodzic po lekarzasz wiec nie wiem po co to piszesz bo napisalem to w jednym watku. Poza tym mialem w ostatnim miesiacu 2x EKG i morfologie z CRP i wszystko ok. To co pojde do rodzinnego i powiem ze na co ma mi dac skierowanie teraz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz iść do rodzinnego i powiedzieć o swoim podejrzeniu rozrostem Candidy i powiedzieć mu o swoich objawach - jeśli uzna za stosowne to wysle Cie na odpowiednie badania. Sam nie jesteś w stanie stwierdzić czy masz candidę czy nie. EKG Candidy Ci nie wykaże :smile: A psychiatra powiedział Ci żebyś nie chodził po rodzinnych? To po co sie nas pytasz o Candidę skoro bez rodzinnego i badań nie dowiesz sie czy ją masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychiatra powiedzial mi ze nie mam wogole chodzic po lekarzasz bo jestem zdrowy fizycznie tylko psychika mi wariuje... lecz ja czytajac jakies artykuly zaraz boje sie ze mam jakas chorobe... i napedzam bledne kolo... lecz z ta candida chcial by sie jednak przebac a nie wiesz jakie trzeba badania wykonac zeby ja wykluczyc?? a i z EKG moze nie wyjdzie candida ale slyszalem ze z jakis badan krwi tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamikal, może to ja ci przesłałam tego linka :) ale nie żeby cię przestraszyć, tylko żeby pomyśleć czy nie warto o siebie zadbać pod tym kątem. Ja robiłam badanie z kropli w ciemnym polu widzenia (ale jest to medycyna alternatywna) kosztowało 110 zł nie będę cię namawiać, najpierw sprawdź czy nie masz innych objawów widocznych gołym okiem!! Robią ci się afty na języku, masz biały obłożony język, miewasz takie kłaczki w buzi rano? Czy jesz dużo słodyczy? Candida może dawać różne bardzo objawy i nie jest łatwo ją zdiagnozować, teraz mi trochę szkoda że cię przeraziłam, to nie jest bardzo groźna choroba ale może rozstroić organizm... specjalistką w temacie jest Joaśka, myślę że ona ci najlepiej odpowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam aft na jezyku... bialy niekiedy zolty jezyk mam bardzo czesto od zlego jedzenia bo mam stwierdzony refluks i lekarz gastrolog powiedzial ze to od tego, slodycze jem niekiedy ale nie mam az takiego parcia zebym musial, lecz zastanawiam sie nad dolegliwosciami ze strony brzucha poniewaz wiem ze mam relfuks... lecz bardzo czesto mam biegunki np dzis bylem juz 5 razy w toalecie, lekarz gastrolog powiedzial ze moge takze miec IBIS bo refluks czesto powoduje to i przez to moge miec biegunki... dodam ze jem wszystko na raz sledzia z jogurtem i popije jeszcze mlekiem... wiec moze dlatego tak sie dzieje ze mna no ale boje sie. A gdzie takie badanie mozna wykonac co Ty robilas??? Aha i klaczkow w buzi rano tez nie mam....aha a po tym badaniu co zrobilas jaki wyszedl Ci wynik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie robiłam badań, zrobię po świętach. Musisz iść do rodzinnego i mu o tym opowiedziec, on Cie pokieruje dalej. To co napisałeś to są typowe objawy nerwicy i refluksu, nie Candidy :smile: Masz biegunkę bo masz nerwicę, to normalne, nie szukaj przyczyn w organizmie tylko w mózgu. Serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz bardzo dziwną dietę, jeśli masz problemy gastryczne to chyba powinieneś być na jakiejś diecie??!! A nie śledź z jogurtem... :shock: swoją drogą, na początku nerwicy też miałam biegunkę, nie wiem czy to ma coś wspólnego czy nie. Ale nasz organizm jest układem scalonym, nic nie działa oddzielnie, wszystko współpracuje, i jeśli jeden organ jest chory to inne też inaczej pracują.

 

Badanie to jest po prostu oglądanie kropli krwi pod mikroskopem, widać jak wyglądają twoje krwinki krwi (mogą być w złym stanie z braku hemoglobiny, wolnych rodników, braku witamin). Ogólnie moje badanie wyszło ok, ale pani pokazała mi coś na ekranie i powiedziała że to jest candida. Muszę jej wierzyć ;) Widać też w badaniu limfocyty (przeciwciała) widać czy masz jakieś bakterie lub wirusy. Ja miałam ale mało, ogólnie było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamikal, uważam podobnie jak koleżanki - nie chcę Cię straszyć, ale badania w kierunku candidy mógłbyś sobie zrobić, choć jeśli będą to jedynie posiewy (z jamy ustnej, kału) to wyniki mogą wyjść niemiarodajne - było już wiele przypadków, że osoby z przerostem candidy w posiewach uzyskiwały dobre wyniki, a to z jednej prostej przyczyny: w polskich laboratoriach materiał oddany do badania jest hodowany zbyt krótko! By zbadać prawdziwy poziom candidy w naszym organizmie potrzeba co najmniej 8 do 10dniowej obserwacji, by miała szansę urosnąć do właściwych jej rozmiarów. W laboratoriach materiał jest natomiast trzymany zazwyczaj 3-5 dni, echhh... :/

Podobnie jak Polakita miałam robione badanie kropli krwi w ciemnym polu widzenia, teraz przymierzam się do Vega-testu. Poza tym obserwuj swoje objawy, mój topic na tym forum: "Nie widzę wyjścia z sytuacji: PROSZĘ NIECH MI KTOŚ POMOŻE" jest w całości poświęcony mojej walce z candidą, jej objawami i skutkami, również neurologicznymi, psychicznymi. Poczytaj sobie jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć.

A mam pytanie: czy przyjmujesz/przyjmowałeś antybiotyki, niesteroidowe leki przeciwzapalne (typu Ibuprofen), leki na obniżenie poziomu kwasów w żołądku (np. Controloc, Ranigast) bądź sterydy? Jeśli tak, wówczas ryzyko zakażenia candidą jest o dużo dużo większe!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×