Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a hormony, badania, antykoncepcja itp


mart

Rekomendowane odpowiedzi

Może już ktoś to napisał, nie wiem, bo przeglądałam pobieżnie... W kazdym razie chciałam napisać, że progesteron jest naturalnym antydepresantem. W przypadku niedoboru progesteronu występują wahania nastrojów, "doły" itp. Nie wiedziałam o tym do momentu, kiedy zrobiłam badania i pani dr. powiedziała, ze prawie w ogole nie mam prg. Teraz biore w tabletkach (koncze tabletki za pół roku), zobaczymy, jak to na mnie wpłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

progesteron w koncowej fazie cyklu oraz prolaktyne z testem czynnosciowym. PRL blokuje wydzielanie PRG. PRL mam za duzo, a PRG za mało, stad moj organizm jest tym bardziej sklonny do kłopotów z nastrojem. Ale to jest troche bledne koło, bo wzmozone wydzielanie PRL nastepuje w stresie, czyli kiedy sie denerwuje, a ja sie denerwuje co chwile;P i Pani gin powiedziala, ze bede zdrowa (hormonalnie), jak sie przestane denerwowac;/ Łatwo powiedziec=P

 

robilam tez badania na tarczyce, ale tam bylo wszystko w porzadku=)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej laseczki

sluchajcie! bierzecie tabletki anty?

Ja biore yasmin od listopada 2007.W miedzy czasie wyszla nerwica.W ulotce yasmin sa skutki uboczne i wiele z nich to typowo 'nerwicowe'.Pisze tez,ze nei wolno ich brac jak sie ma za duzo trojglicerydow-cholesterol.Dzis dopiero robilam te badanie i wyszlo,ze mam kazdego dwa razy za duzo!Jak myslicie.To jednak nerwica czy moze po prostu mam zle dobrane tabletki????

pozdrowki :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem....ostatnio jak się denerwuje to zaczyna mi s9ie dziać coś dziwnego....czuje coś dziwnego w pewnym miejscu i zaczyna robić mi się słabo,gorąco .....]

Często mam ak że rano się budze i od razu robi mi sie słąbo ledwo oddycham i jestem bardzo słaby.....czy to moze mieć związek z hormnonami??Dodam jeszcze że robiłem badania 2 lata temu w klinice w łodzi itp.ale tam nic takiego nie wyszło....ale lekarka która przesylala wyniki badania krwi byłą jakaś niedokształcona chyba.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przyjmowanie leków hormonalnych to przestrzegam

u mnie nasiliły nerwice do tego stopnia, że wylądowałam w szpitalu...

Leki te potrafią uaktywnić ukrytą chorobę psychiczną. Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, że leki hormonalne wpływają na cały organizm poprzez ingerencję właśnie w hormony, które sterują funkcjonowaniem praktycznie wszystkiego. Uważajcie bo niektórzy lekarze przepisują je na wszystko myśląc, że to jedyna metoda....Nie sprawdzając nawet czy jest to konieczne...

Jeśli nie czujecie po nich żadnych zmian, żadnych dodatkowych objawów somatycznych,silniejszych niż dotychczas lub nowych lęków związanych z nerwicą to wszystko jest ok. Ale w momencie gdy zauważycie coś co was niepokoi - idźcie z tym do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać z przyjmowaniem hormonów i najlepiej przed przyjmowaniem zrobić badania na ich poziom. Lekarz w ciemno przepisał mi pewien hormon i tak zaczęła się u mnie przygoda z nerwicą Najpierw rozwaliło mi wątrobę, a potem doszło jeszcze wysokie ciśnienie. Nigdy więcej hormonów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę stary wątek :) Czy robiła któraś z kobiet na forum badania hormonalne pod kątem nerwicy? Chcę takie wykonać na własną rękę (zanim dotrę do lekarza, któy mi je zleci, to pewnie minie miesiąc, jak nie lepiej). Póki co znalazłam planuję:

estradiol, prolaktyna, progesteron, kortyzol - 21-24 dzień cyklu.

czy warto zrobić do tego jeszcze FSH i LH? Z tego, co znalazłam tu już trzeba imędzy 2 a 5 dniem cyklu.

 

Zauważyłam u siebie znaczne pogorszenie i niepokój, nerwowość (szczególnie wzrost ciśnienia) ok. 17 dnia cyklu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba być totalnym głupcem żeby będąc zdrową osobą zazywać środki antykoncepcyjne i mieszać sobie w prawidłowo funkcjonującym ukladzie hormonalnym - to tak jakby być zdrową osoba i zazywac leki psychotropowe, tak samo sieganie po narkotyki ktore mieszaja w neuroprzekaznikach. PO co je w ogole zazywac? zeby moc sie ruchac do woli i nie zajsc w ciąze? bueheheheh cos chyba czytalem ze zdrowe kobiety na tych pigulkach miewaly lęki czy jakies inne zaburzenia psychiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×