Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Lunatic

Mam to jeszcze czasami.Np.wczoraj i dzisiaj to mam.To cos w rodzaju braku jasności umyslu,jakby to nie byl mój umysl,tak jakbym nie miala wplywy na swoje myśli....Przez dlugo czas juz tego nie mialam i bylo ok.teraz przy tej zmiennej pogodzie znowu mam.A wtedy wlacza sie jakus bezsens,ze to juz tak zostanie,ze ja juz będę takim przyglupem.Czegos takiego nie mialam na seroxacie.

Zglaszalam to lekarzowi i powiedział,ze poczekamy do poniedziałku,jak ten stan nie minie,to zmieniamy lek.

 

Tez masz cos takiego?

 

-- 10 kwi 2014, 16:31 --

 

Luki

Brawo!!!Super!!!A czujesz,ze chcesz odstawic paro?

Miales ogromne szczęście,ze dr.trafila Ci w lek,dobrze dobrala....Tak wlasnie powinna wyglądać terapia tymi lekami!!!

Ja brabam paro kiedys przez rok i tez czulam,ze chce odstawic,natomiast teraz na esci....przeraza mnie odstawienie,nieczuje sie zaleczona....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79

Dziękuję. Nie mam żadnych wątpliwości, że chcę spróbować zejść z leku. Będę to robił etapami i zawsze mogę wejść na wyższą dawkę, jeśli będzie pogorszenie. Ale póki co jestem spokojny i pewny, że się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki

Pewnie,ze sie uda.Trzeba samemu tez trochę popracować,a to daje Ci psychoterapia,także jestes na dobrej drodze.A niedlugo będziesz mial kolejny powod do radosci:).Super,super,super!!!:)

Tal wlasnie powinno byc-idziesz do psychiatry,dostajesz lek,on sie po miesiącu razkreca dajac normalność i poczucie,ze chce sie żyć,mija por roku/rok,odstawiamy i zyjemy....zyjemy a nie wegetujemy:)

Zycze wszystkim(sobie również)takiej drogi do zaleczenia:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margor

Ja na paro mialam dokladnie to samo.Czulam,ze żyje,czulam normalność,choć czasami byly i gorsze dni,ale nie tak jak na esci.....

 

Co z tego,ze nie mam lekow,jak czasami powraca to uczucie niejasnoaci umyslu,i braku możliwości zapanowania nad nim,tak jakby to nie byl mój umysl,a to uczucie jest przerażające,dolujace u sprawia,ze codziennie o tym myślę.Czy to przejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

od paru dni po zaczęciu fluo, mialem tez na innych SSRI ale przechodzilo mi to po tygodniu, dwóch, we wtorek mam wizyte u lekarza, zapytam go o co z tym chodzi, czy to przejsciowy skutek uboczny czy moze byc taka stała reakcja na wzrost serotoniny, tez mnie to wkurza bo potrzebuje sie skupic nad czyms a cos takiego to utrudnia

 

-- 10 kwi 2014, 17:48 --

 

elmopl79,

a dokładniej jakbys miała to opisać? nie jest to uczucie takiego odrealnienia jakbys byla z boku wszystkiego i miała utrudnioną rejestrację bodźców z zewnątrz? takie troche jakby oszołomienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy dzień to męka. Dlaczego nic na mnie nie działa? Esci i paro mogę wsadzić sobie w d.pe. Może wtedy podziała?

 

-- 10 kwi 2014, 18:54 --

 

Paro w dawce 20 wpitalam od 3 tygodni. I co? Jajco. Esci zarlam prawie 3 miesiące i jajco. Może pól litra lepiej zadziała i szybciej niż jedno i drugie razem wziete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

jest cos takiego co sie nazywa derealizacja, ma sie przy tym poczucie ze swiat jest tak jakby oddalony a Ty jestes z boku,nie wiem czy wlasnie tego nie odczuwa sie jako takiej niejasności umysłu, z jednej strony pisze ze to jest objaw lęku a z drugiej pisze ze to moze byc objaw uboczny SSRI (przynajmniej mam takie info na ulotce Seronilu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Dokladnie tak.A wręcz czasami czuje sie jak jakis niedorozwój....to tak jakby to nie byl mój umysl,jakby ktoś orzelaczyl guziczkiem cos w moim mozgu.Brak koncentracji,brak skupienia sie i dziura w glowie pogdzas wyslawiania sie.....Mowisz,ze Ci to przeszlo....kurcze u mnie znowu wrócili od dwóch dni znowu czuje sie takim niedorozwojem umyslowym,który nic nie umie,na niczym sie nie zna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margor

Ja na paro mialam dokladnie to samo.Czulam,ze żyje,czulam normalność,choć czasami byly i gorsze dni,ale nie tak jak na esci.....

 

Co z tego,ze nie mam lekow,jak czasami powraca to uczucie niejasnoaci umyslu,i braku możliwości zapanowania nad nim,tak jakby to nie byl mój umysl,a to uczucie jest przerażające,dolujace u sprawia,ze codziennie o tym myślę.Czy to przejdzie?

a co na esci tak nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

wydaje sie ze to jest objaw uboczny SSRI spowodowany wzrostem lęku w początkowej fazie leczenia i to wpisali tak, dopytam lekarza bo tez mnie to interesuje co to jest i co to znaczy jak sie to dłuzej utrzymuje, czy ze lek nie dziala dobrze przeciwlękowo czy co

 

-- 10 kwi 2014, 18:08 --

 

dam Ci znac co powiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margor

Na esci jest zupełnie inaczej....Co prawda esci pizbawila mnie ataków paniki,lęków,ale nie do końca jest tak jak powinno byc.Owszem mialam tez i dni rewelacyjne na esci....ale czuje,ze nie do końca jest tak jak powinno byc,a wręcz moge powiedziec,ze cos jest nie tak-chodzi mi glownie o to uczucie nie swojego umyslu....na paro nie przypominam sobie czegos takiego,nawet chwilowego.

 

Czy to uczucie minie,czy oznacza zmianę na inny lek

Czy esci moze zwiększać prolaktyne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margor

Na esci jest zupełnie inaczej....Co prawda esci pizbawila mnie ataków paniki,lęków,ale nie do końca jest tak jak powinno byc.Owszem mialam tez i dni rewelacyjne na esci....ale czuje,ze nie do końca jest tak jak powinno byc,a wręcz moge powiedziec,ze cos jest nie tak-chodzi mi glownie o to uczucie nie swojego umyslu....na paro nie przypominam sobie czegos takiego,nawet chwilowego.

 

Czy to uczucie minie,czy oznacza zmianę na inny lek

Czy esci moze zwiększać prolaktyne?

 

ja zdecydowalam sie na powrot do lekow bo mialam raczej objawy depresyjne uczucie drzenia gula w gardle i scisk w zoladku lekow i atakow paniki nie mialam tego wyzbylam sie po paroksetynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Ok.bede wdzieczna za informacje.Ja twz pytalam lekarza swojego o to,to powiedziala,ze ten lek tak nie robi.

Doktorek na oddziale powiedzial to samo,pi czym dodam,ze to dormtyczt natrętnych myśli i zaproponowal paro,bo niby esci jest za slabe na natrectwa....

 

-- 10 kwi 2014, 18:17 --

 

Lynatic

Akw masz to caly czas,bo mnie ten stan,ja go nazwalam"sieczki",przechodzi popoludniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam dziwne jazdy z umysłem, przynajmniej nie przypominam sobie żebym miał coś podobnego, gdy brałem inne leki. Owszem, zdarzały się pojedyncze epizody depersonalizacji podczas ataku, ale teraz czuje się tak, "że jestem, a jednak mnie nie ma". Nie wiem jak taki stan nazwać. Lekkie oszołomienie, osłabiona koncentracja? kij wie..

 

Reasumując, wcześniej nie zwracałem uwagi na pracę mojego umysłu, tak jak ma to miejsce teraz na SSRI. Wcześniej był lęk, że padnę, a teraz że wyląduje na oddziale zamkniętym i będę chodził po spacerniaku z Napoleonem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smakosz

Dokladnie z tymi myslami mialam i miewam to samo,ze zwariuje,ze juz zostane takim stanie i nic nie jestem st mu juz w stanie pomoc.....Pierwszy raz w życiu mam cos takiego....Dlatego lekarz zaprponiqal mi zmiana leku na paro,bo stwierdzil,ze esci nie pozbyli sie natrętnych myśli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×