Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

gargul,

to jest chyba rzadkość a poza tym wenla którą chciałeś działa przede wszystkim silnie serotoninowo, po niej nic takiego nie powinno być, nie przypominam sobie zadnego napięcia czy nerwowości po niej

 

-- 28 sty 2014, 22:54 --

 

Wiktoria87,

dzięki ze zaglądnęłaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Gargulku:)

Pytam o ta5,bo mnie moja p.dr.nie pozwolila zwiększać dawki(5mg),bo twierdzi,ze 10mg,będzie dla mnie za dużo.A ja myślę,ze ten lek jest dla mnie do d...py.Chcialam żeby mi go zmienila,ale ona twierdzi,ze to b.dobry lek i żeby jeszcze poczekac....

Mi nawija to samo. Najbardziej się boję, że będą nawroty i całe leczenie psu na budę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargul,

cześć Gargul :mrgreen:

Fajnie, że się częściej zacząłeś pojawiać:) Ja twarda babka?! Szara myszka z blond trzema kłaczkami na krzyż, która wszystkiego się boi, np. zwrócić uwagę swoim pracownikom, że źle coś robią... ;) czasami co prawda mi się przypomina, że jestem zodiakalnym Baranem, więc nikły % mojego upartego charakteru daje o sobie znać... ale twarda?! Ja chyba jestem najbardziej mimozowata ze wszystkich biorących esci:):):)

 

Gargul, ja brałam wenlę i mnie mocno aktywizowała i pobudzała do działania... ale to nie było jakieś takie "sztuczne" pobudzenie, raczej w zdrowych dawkach...:) chociaż Dark pisał, że aktywizująco działa dopiero od 150-200mg, a ja brałam tylko 75 er, ale z pewnością dodawała mi sporo energii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargul, a jak długo u Ciebie wkrecalo sie esci, pisałes ze długo. Kiedy poczułas sie wolny od napięcia i lęków?.

Żeby całkowicie wyjśc na prostą, bez kiepskich poranków itd. po prostu w miarę normalnie to tak z 2...3 miesiące. Najdłużej trzymały się przedpołudnia i poranki. Teraz pozostał taki tumiwisizm, jak to ktoś ładnie nazwał, ale to też się zmienia. Raz ganiam jak dziki Reks i załatwiam sprawy z całego miesiąca, robie plany i umawiam się na spotkania, a kilka dni później żałuję że się poumawiałem, bo nic mi się nie chce.

Generalnie nie czuje się jeszcze wyleczony...

 

-- 29 sty 2014, 00:20 --

 

Oj Kasiu, to dużo nas łączy.

 

Dobra teraz lece spać, bo mi żonka marudzi :) Trzymajcie się ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no, zasmialem sie. Szukalem tego gifa z godzine, zeby odpisac lunaticowi >.> Odczep sie!

Zapadl mi w pamieci i przypomnial mi sie automatycznie ten fap-material gdy lunatic napisal o orgii z forumowiczka i skojarzylem to (fapfapfpapfap) z ogromna desperacja. Ot co. Nie prawda, wcale nie jest tak, ze winny sie tlumaczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargul,

Dopiero po 2-3 miesiącach ustąpiły te fatalne poranki? To mi jednak szybciej, bo po 5,5 tygodnia odczułam bardzo, bardzo duża różnicę, wstałam jednej soboty i nagle stwierdziłam, że jest super poranek:) faktem jednak jest, że widzę różnicę - wieczory są zawsze ciut lepsze niż poranki, ale nie narzekam, dr obiecał, że do 12 tygodnia mam jeszcze miesiąc i przez ten miesiąc powinno się jeszcze poprawiać...

ja też mam super dni i takie ciut słabsze - ale nie mam lęków, tylko generalnie ciut słabsze oznacza, że senność mnie dopada, albo podobnie jak Ty - lekkie takie znieczulenie... jakby nic mi się nie chciało, chociaż z drugiej strony mam sporo energii:)

Nie mogę tez mieć za dużo wolnego czasu, bo wtedy zaczynam myśleć i analizować, wolę mieć kupę obowiązków i zajęć, to wtedy jest super:) Kilka dni temu miałam takie euforyczne popołudnie, jakby mi ktoś dał pigułkę szczęścia, poczułam tak ogromną radość, szczęście, totalną beztroskę, że góry mogłam przenosić:)

Gargul, a Ty chciałbyś przejść na wenle?

 

-- 29 sty 2014, 00:33 --

 

Ja też powoli lecę spać:)

 

Elmopl - spokojnej nocy Kochana :D

 

Dobranoc dla wszystkich :mrgreen::papa::papa:

papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec hehehe ladna laseczka, od razu banan mi sie pojawil na twarzy, taki od ucha do ucha radocha2.gif

 

Rany, zalogowalam sie na forum o 23.30 i tyle czasu uplynelo zanim ogarnelam wszystkie Wasze posty. Fajnie Gargul,ze podniosles nas na duchu. Jak czytam takie pozytywne posty o dobrym samopoczuciu to az chce sie zyc. A ja wlasnie dzis policzylam, ze biore te drugå runde citalu 2 tygodnie i pojawia sie mniej wiecej taki okres jak u Katarzynki, tzn. poranki i popoludnia do d... ale wieczory så znosne. Bylam tez z Lindå na godzinnym spacerze z naszymi psiakami i widze, ze te chwile dajå mi wytchnienie od dziwki nerwicy ! No bo jak inaczej jå nazwac ? Spodobalo mi sie tez bardzo okreslenie Gradrec " kurwica lękowa" goopek1.gif

 

Jestem akurat w trakcie czytania obszernego artykulu pewnego chlopaka Wiktora, ktory wyjasnia jak po 4 latach nerwicy i atakow paniki rozprawil sie z tå chorobå. Jego opowiadanie jest podzielone na 5 czesci.

http://www.zaburzeni.pl/vademecum-leku-nerwic.html

 

Czytam juz drugå czesc i powiem Wam, ze tego typu zmagania osob dajå mi nadzieje na calkowite wyleczenie.

Te nasze lęki i ataki dziejå sie w glowie i leki mogå pomoc oczywiscie ale o pelnym sukcesie mozna powiedziec wowczas gdy sami nad sobå pracujemy i oswoimy sie ze strachem. Najgorsze rozwiåzanie to unikanie tego wroga jakim jest nerwica, unikanie stresujåcych sytuacji i zaszywanie sie w domu. Dlatego wracam do pracy, niech sie dzieje co chce ! Katarzynka, Gargul i Luki_Nerwusik dali rade. Jak bedzie gorzej to wtedy sie bede martwila a poki co czuje silnå potrzebe aby stanåc oko w oko z tå nerwicå na jej polu manewrowym.

 

-- 29 sty 2014, 01:45 --

 

elmopl79, Katarzynka40, Dobrej nocki Wam Laseczki :papa::papa:

 

-- 29 sty 2014, 02:07 --

 

NA WESOLO

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak myslicie, czy postep techniczny sprzyja kotom ? ;)

Bo mnie trudno w to uwierzyc

 

images?q=tbn:ANd9GcQCqB7ZMM-QTWaYElHn43Q7Dmlxo5EJmd_5Ff8wi2y5M5L-B15N

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A tutaj pozytywny dowod ocieplenia klimatu :mrgreen:

 

1GlobalWarming.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczunam sie zastanawiac, czy Twoje posty sa dluzsze, czy podpis pod nimi ;_________;

 

-- 29 sty 2014, 01:13 --

 

Aha, myslalem, ze znowu cos dodalas do podpisu, a to zwykly obrazek na koniec. Zwracam honor.

:P Chociaz avatary niech beda. Niech ktos wylaczy mozliwosc linkowania obrazkow, niech zostana same linki. Jak ktos bedzie chcial to kliknie. Przeciez wylaczenie ich z phpbb to 4 klikniecia wlacznie z zakladka administratora >.>

 

I juz tez nie czytaj za duzo, bo ostatnio jak przeczytalas oznajmilas wszem i wobec, ze kwasy/tluszcze omega-3 to wielkie zlo ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry spiochom :papa: ale mnie ubawily zdjęcia novej hahaha, normalnie aż mi sie gębą usmiechnela z rana, co jest rzadkością. A to określenie kurwica lękowa jest idealne :great: Gradrec, jesteś niesamowity. No u mnie dziś nie ma sra..ki porannej, ale o śniadaniu mogę zapomnieć, żołądek scisniety. Ciekawe jest to ,co pisał gargul, ze u niego ze2,3 mce wkrecalo die esci, no to moze jeszcze poczekać, kurcze nie wiem.

Katarzynko, mogę podać Ci rękę, brakuje mi pewności siebie, choć niby nie mam powodów, nie jestem jakaś ostatnia ani glupia :mrgreen: , haha tak mówią inni. Nie wiem skąd ta kiepska samoocena. Stresuje mnie byle co.

Darku przypominam Ci sie. Odpowiedz proszę czy przy zmianie esci na paro znów przejde przez uboki czy tez jeżeli to lek z tej samej grupy czyli ssri, to mozna traktować to jako kontynuację.

Nova, ja wcale nie chce wracać do roboty, w domku tak mi dobrze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich:)

Jak samopoczucia?

 

Tojaaa

Mój znojomy mówil,ze dopiero po3miesiacach zaczal sie lepiej czuc....No,jeśli sie nie czuje aż tak bardzo źle,to mozna czekac.....Tylko,ze po co?A jak sie okaże,ze jednak nie zaskoczy....?

Ja jutro idę do mojej p.dr.zobaczymy cóż mądrego rzeknie....Nie mam zamiaru czekac kolejnych miesięcy...Najdluzej moge poczekac dwa tygodnie i ani chwili dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie jednego ssri na drugi lek z tej grupy nie potrzeba żadnej przerwy, można przejść płynnie.

Nie oznacza to, że nie będzie żadnych uboków, szczególnie jeśli sami się na nie nastawimy, czytając ulotkę.

Swoją drogą ulotki powinny być pisane po chińsku, to byśmy się nie nakręcali.

Gorzej przekonać lekarza do zmiany leku na inny. Każdy ma swoje ulubione piguły, które przypisuje i tylko może się wkurzyć, jak powiesz, że na forum pisali że tamta pastylka jest "lepsiejsza".

Sam mam ochotę zasugerować mojej lekarce dodatek mianseryny do paro, które teraz biorę, ale nie wiem czy mam wystarczający dar przekonywania.

Cieszę się, że na pierwszy rzut kurwicy lękowej dostałem paro, bo na lęki i sen ładnie zadziałało, gorzej z odczuwaniem napięcia i bólami mięśni i głowy nimi wywołanymi.

Ale jak pisałem wcześniej, zauważalną poprawę miałem dopiero po 2 m-cach łykania i to już na dawce 40 mg (2 tabsy). Wcześniej nie za bardzo mnie ruszało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×