Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a Tętno prosze o odpowiedzi


hamikal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie do Was mianowicie od jakiegos czasu zauwazylem u siebie dosc wysokie tetno miedzy 80 a 100 tak skacze... mierzylem cisnieniomierzem to cisnienie mam dobre 125/80 czasami 135/85 wiec ok... lecz tetno ciagle wysokie i przy typ czuje sie taki jak bym mial zaraz zemdlec...zastanawiam sie czy nie isc sobie zrobic badania hormonalnych TSH Ft3 i Ft4. W sumie robilem je z 8 miesiecy temu i wyniki ok lecz wtedy nie mialem takiego pulsu... co o tym myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze to sa hormony... i tak jak pisalem mialem robione je 8 miesiecy temu tylko ze one nazywaly sie Ft3 i Ft4 ale to chyba to samo...

Hormony te powyższe od siebie nawzajem zależą, najczęściej badają tsh bo jeśli jest dobre to inne powinny też być dobre. Wysokie tętno jest kolejnym nerwowym objawem, jeśli cię to niepokoi lub męczy to może najlepiej spytaj swojego psychiatry przy okazji kolejnej wizyty, ewentualnie lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli jednak możesz z tym żyć to po prostu lecz nerwicę, a wtedy tętno powinno też się uspokoić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamikal, wysokie tętno to moja zmora od około roku czasu kiedy zaczeły się wlasnie ataki też u mnie na tym punkcie, dla mojej zguby kupiłem ciśnieniomierz :) Codziennie bez żadnego powodu zdenerwowania czy też wysiłku puls mogłem mieć właśnie 90 do 120, oczywiście zaraz po tym było mi maksymalnie słabo i trzęsły mi się nogi.

Zbadałem sobie serce sam dla siebie i wyszło że zdrowe więc powoli :) przestają się tym martwić, tarczyce też badałem była ok.

Nie zawsze oczywiście taki puls występował, natomiast na pewno zawsze jak siadałem do ciśnieniomierza :)

ALe też nieraz nie mierząc czuję już że tętno wzrasta ale po jakimś czasie kiedy nie wnikam w to, uspakaja się więc myślę że to nerwica, która jest w dosyć istotny sposób związana choćby właśnie z szybką pracą serca i skokami ciśnienia.

Ale oczywiście jeżeli będzie bardzo ci to doskwierało zrób badanka pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×