Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tomografia, Rezonans, EEG,EKG,EHO itp


mysia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

6 miesiecy temu prawie zemdlałem w kosciele.Samopoczcie było coraz gorsze,ciagle myslałem ze mdleje.W miejscach publicznych to juz byłą parodia co sie mi zaczło dziac.No i wyladowałem u neurologa.Pani doktor nic nie stwierdziła ale skierwoała mnie na szpital na badania.No i bardzo sie bałem tego bo cały zcas myslałem ze cos w tej głowce mi siedzi niedobrego zwłaszcza ze czesto mnei bolała głowa.No i miałem robione eeg i nic nie wykazało.No i pozostał tomograf ktory naszczescie tez nic nie wykazał.Badania sa absolutnei bezbolesne poza tym odczuciem strachu.Miałem podany kontrast.Bałęm sie tego napoczatku bo nie wiedziałem co to wogole jest..Warto dac sobei zrobic te badania tymbardziej jak sie z nami robi cos niedobrego czego przyczyna jest nerwica ktora zywi sie kosztem naszych nerwow a my sobei myslimy nie wiadomo na co jestesmy chorzy i pograzamy sie w bolu .Głowa do gory:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... ja mialem robione eeg w ten piatek...

to badanie to bajka.... te swiatelka z deczka mocne byly.... ale nie ma sie czego obawiac.... nawet fajnie bylo.... teraz czekam na wynik...mam nadzieje ze nic nie bedzie.... ( choc wyniku sie cykam)

a pwiedzcie mi co mam zrobic.... bo mam jakies bole (juz nic nie wspominam o innych-kazdy wie o co chodzi) w prawej czesci ciala...nie wiem jak to napisac ale taj jest mostek i ten dolek na srodku po prawej stronie na wyskosci tego miejsca (tam wczowam zebra)cos mnie boli....czasem mam wrazenie ze to jakkies cos od palenie papierosow bo mnie tam niedaleko bolalo cos jak palilem ... a teraz to jak cos czuje to jest tak jakby przy powniezchni na zebrach....no i wlasnie czesto tez lapie stresa z tego powodu....

pokierujcie mnie jakos co i gdzie z tym zrobic? i do kogo isc i co to moze byc? czy to moze byc ( lol rak :? ?).... no wiem moze z deczka hipohon..... ale na serio wiem co pisze... prosze o pomoc...odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam tomografię bo męczą mnie od kilku lat bóle głowy,wszystko wyszło OK,ale czy to że rezonans jest taki świetny znaczy że tomografię można sobie o d... potłuc? Więc po co to badanie?Moja ciocia i były szef najpierw mieli tomografię a dopiero po niej,gdy się okazało że coś jest nie tak zostali skierowani na rezonans.

Czyli co, tomografia to nieudany pomysł Pana Boga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaska - nie wydaje mi się:) Tomografia jest b,dobrym badaniem, któe zawsze wykazuje zmiany w mózgu. Dopiero jak na tomografii coś tam zaświta - lekarz kieruje na rezonans - ten dopiero jest na maxa dokładny;) Ale z tego co wiem - tomografia jest dobrym badaniem:) Włąsnie we wtorek idę walczyć o skierowanie na nią - dla uspokojenia mnie samej:) Co do eeg - badanie dobre, bezbolesne..raczej dla sprawdzenia czy nie ma się epilepsji itp. Ostatnio neurlog mnie zabiła tekstem - "Eeg nic Pani nie wykarze". SUper kurcze...

Pozdrawiam zmęczonna nerwicą;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie też słyszałam,że gdy na tomografii coś wyjdzie to dopiero kierują na rezonans.

Co do tego całego EEG to mi neurolog powiedział, że w moim przypadku nie wystarczy bo skoro obawiam się guza to nie jest to właściwe badanie,więc chyba coś w tym jest :?

 

---- EDIT ----

 

A jak tam Twoja tomografia wyszła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, TK i MRI to osobne badania, które wykonywane są zupełnie inną techniką (X-Ray i pole magnetyczne) i charakteryzują się różną dokładnością. TK jest wykorzystywane do ogólnego prześwietlenia, ale MRI wykazuje zmiany w tkankach miękkich, dlatego na jego podstawie można np. diagnozować stwardnienie rozsiane, czego nie można na podstawie TK. W zależności od tego, co lekarz podejrzewa przeprowadza się odpowiednie badanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos probowal leczyc sie ta metoda?

U nas w Przychodni jest dostepna, ale platna.

Nie wiem czy jest sens ,ale ulotki są obiecujące:)

Jest to metoda wpisana do Miedzynarodowego Spisu Procedur Medycznych.

 

---- EDIT ----

 

Nikt nie probowal?

 

---- EDIT ----

 

Czy nikt nic nie wie na ten temat? NIkt nie probował tej metody?

 

---- EDIT ----

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz u nas w Przychodni pojawily sie ulotki,to troche przepisze:)

,,Wideogra za pomoca pracy wlasnego mozgu.!Osobie poddawanej treningowi terapeuta przykleja do głowy elektrody komputerowego aparatu elektroencefalograficznego zapisującego przebieg fal mózgowych. Na swoim monitorze terapeuta widzi je w postaci wykresu, podczas gdy na drugim ekranie trenujący obserwuje emisje tych fal w postaci videogry. Widzi np. samochód, musi więc skoncentrować swoja uwage na prowadzeniu na własciwym torze i z odpowiednią prędkością, jesli robi to skutecznie komputer sygnalizuje dźwiękiem i nagradza punktami. Do mózgu dociera informacja zwrotna o tym jakie fale mózgowe przewazają w danym momencie. mózg czuły na pochwały dostosowuje sie do wskazówek i uczy tworzyć odpowiednie fale mózgowe- zwiększając występowanie pożadanych i hamując niepożądane fale mózgowe.

Treningami mozna wspomóc leczenie wielu zaburzen psychosomatycznych i neurologicznych np. nadpobudliwośc psychoruchowa, ADHD, ADD, zaburzenia uczenia sie ( dysleksja, dysgrafia) zaburzenia mowy, zachowania, zaburzenia emocjonalne, zab. snu, depresja, tiki nerwowe, nerwica, lęki i panika aż po ciężkie zaburzenia neurologiczne np. po urazie czaszki po operacji mózgu, po udarze czy padaczce.,,UFFF

Tyle na ulotce,jest jeszcze o konsultacji przed EEg i opis neurologa,

metoda EEG Biofeedback jest skuteczna w 85-95%..

U nas jedna sesja kosztuje ok 50 zl,chyba godzinna.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×