Skocz do zawartości
Nerwica.com

Parapsychologia... wierzyć, nie wierzyć?


Minhoi

Rekomendowane odpowiedzi

obiecuje ze jutro napisze dzis juz padam na pyszczek ;)

 

[ Dodano: Sro Lip 19, 2006 9:50 pm ]

wiec napisze wam co mnie sie przytrafiło!nigdy nie bałam sie duchów az do czasu kiedy miałam z nascie lat odwiedziła mnie w nocy moja zmarła babcia której praktycznie nie pamietam bo byłam mała gdy umarła,ale dokładnie widziałam jej postac stojaca nad moim łózkiem,wlazłam pod kołdre i strasznie wrzeszczałam dopiero po 10 minutach przyleciała moja mama,nie wiem dlaczego moja siostra sie nie obudziła,niektórzy muwia ze ciezko jest obudzic druga osobe jesli odwiedza cie zmarła dusza,niespałam w tym pokoju przez miesiac,dopiero przyszedł ksiadz i poswiecił pokój,lecz od tamtej pory zawsze bałam sie wstac do ubikacji w nocy i tak mi zostało do dzisiaj :roll:

 

[ Dodano: Sro Lip 19, 2006 9:52 pm ]

spotkało mnie jeszcze cos gorszego od tej historii jakies 4 lata temu,ale nie wiem czy pisac o tym na forum :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: ja dziękuje teraz pewnie mi się odbija to co robiłam kiedyś

:arrow: biegałam w koło domu z wahadełkiem i szukałam cieku wodnego

:arrow: czytałam jakieś dziwne ksążki typu "jak być bogatym i pięknym"

:arrow: bawiłam się w podobnego typu czary mary a jeszcez też nosiłam jakieś kamienie uzdrawiające tak na niby oczywiście bo jakby było inaczej to bym nie trafiła tu na forum o nerwicy :x

a teraz jest efekt nerwica i załamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zajmuje sie bioenergoterapią i działa nawet na sceptyków więc nie sądze żeby zachodził tu efekt placebo

 

To zapytam specjalistę, znasz kogoś kto został uleczony z nerwicy przy pomocy bioenergoterapii? Ja próbowałam się tak leczyć i takie zabiegi pomagały mi, ale tylko na krótko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parapsychologia.. energie, wróżby, astrologia, masaże, hipnoza, feng-shui, joga, silva, talizmany, jasnowidzenie, trzecie oko, uff... itd... wierzycie? stosujecie? czy z dystansem, twardo stąpając po ziemi, nie dajecie się wciągać w 'czary-mary'?

Oj nie mieszałabym parapsychologii z astrologią, feng – shui, czy masażami. Zresztą anomalna kognicja chyba obowiązuje już od dłuższego czasu w świecie nauki .

 

 

nie wierze w takie coś - głównie dlatego że nic a nic się na tym nie znam a już na pewno nie rozumiem.

Ciekawe ile razy w swoim życiu uwierzyłeś w prekognicję dotyczącą chociażby prognozy pogody?

Przypuszczam również, że nie wszystkie elementy popularnych dziedzin nauki(np. fizyki, matematyki) są Ci znane. To oznacza, że nie należy w nie wierzyć?

 

moim zdaniem to wszystko jest poprostu zwykla bzdura ,uzasadnienie jest zbedne bo sprawa jest oczywista , tam gdzie brak jest jakichkolwiek podstaw logiki i zdrowego rozsadku zaczyna sie magia

Na to wychodzi, że pojęcia stricte niedefiniowalne np. miłości, szczęścia, przyjaźni to dla Ciebie również bzdura. Nigdy nie posiadały bowiem logicznego uzasadnienia dla swojego bytowania.

Wielu studentów od jakiegoś czasu ma nową rozrywkę w akademikach : celowe wprowadzanie się w stan oobe. Nie jest to aż takie trudne. Naukowcy udowodnili nawet odmienny zarys fal wykluczający powiazania ze świadomością rem.

Czy Twoja logika jest stanie wytłumaczyć esp pomiędzy bliźniętami( w szczególności jednojajowymi)?

Dr Lynne Cherkas, genetyk z wydziału badań nad bliźniętami w King's College w Londynie, która sama ma nie-identyczną siostrę bliźniaczkę, poświęciła badaniu bliźniąt całe lata. Natknęła się na kilka przypadków, w których, gdy jedna z bliźniaczek rodziła, druga również odczuwała ból, a w jednym przypadku kobieta miała koszmar o czerwonym samochodzie i później dowiedziała się, że jej siostra bliźniaczka została poważnie ranna w wypadku samochodowym.

Leanne, która cierpi na epilepsję, siedziała długo w łazience, ”szósty zmysł” jej siostry Gemmy kazał jej tam zajrzeć – i znalazła Leanne nieprzytomną w wannie.

Gemma szybko wyciągnęła siostrę z wody i dzięki znajomości zasad pierwszej pomocy przywróciła ją do życia.

Jak napisały gazety, Gemmie zawsze kręci się w głowie, gdy Leanne ma napad choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zdanie na ten temat, ale nie chce mi się go formułować.

 

Myślę, że strach w dużej mierze powoduje to, że nasza wizja świata może zostać zmiażdżona, gdyby te sprawy okazały się prawdziwe.

 

Wypowiem się natomiast o ezoteryce, czakry, aury, reinkarnacja i zaświaty. Jak dla mnie błędem jest stosowanie rozumu i analizy tam gdzie wymagana jest intuicja. Wkurza mnie w tym wszystkim definiowanie człowieka poprzez aurę, itd. Wszelka dobroczynna nauka powinna znosić podziały, a nie je tworzyć. Odnośnie życia po śmierci, myślę, że to zbyt skomplikowane, żebyśmy w jakikolwiek mogli to zrozumieć. Co najwyżej przybliżyć i pobudzić wyobraźnie.

 

Mi przykładowo czytanie książki R. Monroe o podróżach poza ciałem (OOBE) nie tyle pomogło ukształtować opinię wobec nieznanego, co raczej ciekawie stymulowało wyobraźnie. Nic nie wyjaśnia, ale myślę, że sporo wnosi do wizji świata, podobnie jak różne zaburzenia psychiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×