Skocz do zawartości
Nerwica.com

JAK REAGUJECIE NA STRES??


ewaryst7

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory ciężko szło mi radzenie sobie w stresowych sytuacjach, głównie dla tego, że cała się trzęsłam, łamał mi się głos, miałam duszności, a obraz przed oczami mi się zamazywał. Ale od jakichś 6msc reaguje całkiem inaczej. Jakbym spadła na przeciwny biegun.

Moja reakcja na stres to stoicki spokój, apatia, wyłączenie się, dopada mnie coś w stylu otępienia, nie czuję tej adrenaliny, mam wrażenie, że tracę kontakt z rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie stresu trzęsę się, jąkam, szybko bije mi serce, pojawia się uczucie silnego lęku, czasem dochodzi gorąc i uczucie jakby lekkich problemów z oddychaniem. W czasie stresu mam też problemy ze skupieniem się, dobrym myśleniem i działaniem, a np. w czasie egzaminu ustnego dodatkowo spada poziom wiedzy. Czasami na stres reaguję śmiechem. Po głównej sytuacji stresowej uczucie lęku szybko znika, ale muszę jeszcze wszystko odreagować ruchowo, np. bujając się mocno, potem uczucie stresu całkiem znika.

Ale gdy tylko jest taka możliwość to unikam sytuacji stresowych, np. wszelkich rozmów z ludźmi w realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×