Skocz do zawartości
Nerwica.com

Producent leku


Piotras80

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy zawsze macie tego samego producenta leku?Czy zdarza się inny i czy czujecie różnicę przy tym? Pamiętam,że różnice czułem przy zmianie producenta.Niby ta sama substancja,a jednak jakaś różnica była.Jak w ogóle odbywa się wykup recepty w pl?Mogę mieć jakąś apke czy coś takiego i przez nią zamawiać czy za każdym razem lekarz i tylko on może wypisać?Nie mam pl ubezpieczenia ani profilu czy mObywatela.Nie stety muszę znowu wejść na leki i prawdopodobnie będzie to ssri 🤦🏻‍♂️🤷🏻‍♂️Mam zaburzenia lękowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Piotras80 napisał(a):

Mogę mieć jakąś apke czy coś takiego i przez nią zamawiać czy za każdym razem lekarz i tylko on może wypisać?

Lekarz i wszystkie leki będziesz miał za 100% ceny, bo jak nie masz ubezpieczenia to refundacja się nie będzie należeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotras80 napisał(a):

Hej,

Czy zawsze macie tego samego producenta leku?Czy zdarza się inny i czy czujecie różnicę przy tym? Pamiętam,że różnice czułem przy zmianie producenta.Niby ta sama substancja,a jednak jakaś różnica była.Jak w ogóle odbywa się wykup recepty w pl?Mogę mieć jakąś apke czy coś takiego i przez nią zamawiać czy za każdym razem lekarz i tylko on może wypisać?Nie mam pl ubezpieczenia ani profilu czy mObywatela.Nie stety muszę znowu wejść na leki i prawdopodobnie będzie to ssri 🤦🏻‍♂️🤷🏻‍♂️Mam zaburzenia lękowe.

 

Brałam lek z tą samą substancją, ale od dwóch różnych producentów i nie czułam żadnej różnicy. 

Z tego co kojarzę to jest aplikacja mojeIKP i w niej masz wszystkie swoje e-recepty. Jeśli lekarz zdecyduje, że masz lek przyjmować stale to w aplikacji może Ci odnawiać receptę na dany lek.

 

Ale mam pytanie, rozumiem, że jeśli nie masz polskiego ubezpieczenia i profilu to mieszkasz gdzieś poza Polską. Nie jest łatwiej po prostu tam udać się do lekarza po leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Monstera napisał(a):

Nie jest łatwiej po prostu tam udać się do lekarza po leki?

No nie!Są kolejki do specjalisty,a domowy rozkłada ręce bo już jakieś przyjmuje.Po za tym on działa na podstawie jakiś wytycznych i tabelek,ale jak wrócę z dopasowanym lekiem to raczej przepisze mi te leki tutaj.Po za tym muszę odpocząć trochę od życia za granicą...

 

7 minut temu, Monstera napisał(a):

Brałam lek z tą samą substancją, ale od dwóch różnych producentów i nie czułam żadnej różnicy

Tutaj (w NL) ludzie narzekają,że jak dostaną innego producenta albo markę własną to czują różnice. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotras80 napisał(a):

No nie!Są kolejki do specjalisty,a domowy rozkłada ręce bo już jakieś przyjmuje.Po za tym on działa na podstawie jakiś wytycznych i tabelek,ale jak wrócę z dopasowanym lekiem to raczej przepisze mi te leki tutaj.Po za tym muszę odpocząć trochę od życia za granicą...

 

Tutaj (w NL) ludzie narzekają,że jak dostaną innego producenta albo markę własną to czują różnice. 

 

Rozumiem. 

Po prostu też mieszkam poza Polską i tutaj się leczę bez problemów, ale ja mieszkam w Norwegii.

Dostałam receptę na Zoloft, ale w aptece zaproponowano mi zamiennik. Kiedy wykupywałam za drugim razem miałam już zmienioną dawkę na większą, znowu mogłam wziąć zoloft albo zamiennik, jednak inny niż ten, który brałam wcześniej. Nie czułam absolutnie żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×