Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

SZ to Zespół Serotoninowy , to jedna z gorszych rzeczy , jaka może się przytrafić pacjentowi psychiatrycznemu . To jest wtedy jak przesadzisz z dawkami leków serotoninowych .U mnie to straszliwe napięcie mięśni , oczy bolą i pieką ,podwyższona temperatura i cała reszta syfu. Dziś nawet to serce mnie kłuło ( i kłuje ) cały dzień .

Ile trwa taki stan zespołu serotoninowego?

Zastanawiam się czy sobie do paroksetyny nie dorzucić różańca górskiego, ale obawiam się właśnie tego objawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx

 

ja znowu po dzisiejszych 20 mg , jutro schodzę na 10 mg . Miałem dziś silne zwiastuny ZS i ch-uj z takim dalszym leczeniem na tej dawce . Za dużo ,,, to i świnia nie zeżre . Poza tym zauważyłem ,ze na tej dawce rano wstać to katorga .

 

ja akurat też biorę 20mg i muszę przyznać, że rano to faktycznie za wesoło nie jest, przy czym ja jeszcze dorzucam 2,5mg olanzapiny. niemniej pozytywnie oceniam ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotce 50mg, ja bralem 60mg wedlug zalecen doktora psychiatrii :pirate:

 

I jak się czułes po tak dużej dawce?

Pobudzony?

sama na szescdziesiatce odczulam tylko lekkie pobudzenie zas zmuly wcale ale ojciec znajomego zdeczka sie ozywil dopiero po tym jak mu zwiekszyli dawke do 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna jeden z lepszych leków. Brałem kilkakrotnie w dawce nie przekraczajacej 30mg/d .Zero ubocznych na poczatku jak i podczas brania. Jedynym skutkiem ubocznym był przyrost wagi po 1,5 roku brania. Dlatego odstawiłem. Wycisza redukuje lęki. Niektórym może obniżac libido oraz powodować problemy z erekcja chociaz u mnie nigdy po zadnym leku to nie występuje. Z czasem jego siła działa nia też osłabła.

Odstawianie to istny koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 20mg i czuje sie jak zdrowa osoba. Ludzie zanim zaczniecie cos jeszcze brać to skonsultujcie sie z lekarzem! Nie lepiej spróbować maznezu pobrać troche i zobaczyć czy pomaga? Mi pomaga. Polecam Aspargin.

 

To nie magnez Ci pomaga tylko paroksetyna, więc dobre rady tego typu wsadz sobie w kieszen. Na co ten magnez niby ma pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawroty głowy, osłabienie, objawy grypopodobne, nudności, bóle głowy, bóle mięśni, uczucie przechodzenia prądu przez ciało/głowę (brain zaps). To z fizycznych objawów, psychiczne objawy mogą być różne, mi osobiście mniej przeszkadzają a nawet występuje u mnie krótkotrwała (ok tygodniowa) poprawa w depresji i anhedonii, odblokowanie uczuć, stan podwyższonego nastroju. Mogę wtedy np. odczuwać "ciary" podczas słuchania muzyki, czy płakać. Później wszystko wraca do normy - czytaj depresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncerny farmaceutyczne zacieraja rece :pirate:

 

-- 12 lis 2014, 17:10 --

 

Ja biorę 20mg i czuje sie jak zdrowa osoba. Ludzie zanim zaczniecie cos jeszcze brać to skonsultujcie sie z lekarzem! Nie lepiej spróbować maznezu pobrać troche i zobaczyć czy pomaga? Mi pomaga. Polecam Aspargin.

 

To nie magnez Ci pomaga tylko paroksetyna, więc dobre rady tego typu wsadz sobie w kieszen. Na co ten magnez niby ma pomóc?

 

Nie ma to jak dobra rada, wez magnez i potas który jest w asparginie i bedziesz zdrów, kurwa czemu ja na to nie wpadlem :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierze ktoś paroksetyne na noc? zaburza chyba wtedy bardziej sen ale to jedyny sposob zebym uniknął gwałtownego nasilania lęków ktore sie pojawia za kazdym razem kilka godzin po zazyciu, regulacja receptorow trwa 7-14 dni i nie wiem dlaczego u mnie po 20 dalej są takie skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przechodził z parogenu na jakiś inny lek przeciw nerwicy? Czy do nowości trzeba sie od nowa przyzwyczajać przechodząc przez wszystkie skutki uboczne w stylu mdłości, senności itp.? Mam taki przypadek, że paro wchodzi w interakcje z beta-blokerem i chciałbym taką interakcję wyeliminować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×