Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

PaulaW, nie wiem do jakich wniosków ostatecznie doszłaś na temat pramolanu, ale na Twoim miejscu dałbym mu szansę, przynajmniej te głupie 2 tygodnie na spróbowanie na własnej skórze. W Niemczech ten lek stosują z powodzeniem od kilkudziesięciu lat, nie może być taki całkiem o kant dupy rozbić. Fakt, nie jest to mocny lek, ale ma swoje plusy i dobrze go wspominam, trochę zawsze mi doraźnie pomagał. Gdyby był trochę tańszy chętnie wypróbował bym go na dłużej w wyższych dawkach. Ale raczej teraz będę namawiał doktóra na drugie podejście do buspironu jako wspomaganie do SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile najdłużej można brać paroksetynę? Jest taki limit może?

Biorę paro 20mg plus ćwiartkę miansecu na spanie około, 2,5mg i jest lepiej o wiele

niż przedtem.

 

Macie jakieś informacje o receptorach w mózgu, jak działają na nie leki, biochemii mózgu,

najlepiej w pdf ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzę w ulotkę a tu niezbyt często nietrzymanie moczu.Znając z autopsji że u mnie te co bardzo często uboczne to mam zawsze te co często to też wszystkie tylko niektóre szybko mijają albo są ale nie długo a te niezbyt często to zazwyczaj jest ich góra ze 3,4 a tu nietrzymanie moczu znaczy że przez paro można się zlać? WTF :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Houston, mamy problem. Od ponad miesiąca schodze z paro (obnizylem z 20mg na 10, teraz juz 10 raz na 2 dni). Nie odczuwam żadnych dziwnych skutków ubocznych typu odruchy wymiotne itp, ALE ostatnie dni nie naleza do najlepszych... Znowu czuje taki wewnętrzny niepokój, ciężej sie śpi i chyba powoli powracają natrectwa. Pytanie brzmi: czy taki stan rzeczy jest normalny przy odstawianiu, i mam po prostu przeczekać aż minie czy jednak wrócić do pełnej dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyrr, te skutki jakie masz przy odstawianiu leku są bardzo częste, czyli bezsennosc, u niektórych nudnosci, pobudzenie, lęki i nawrót choroby. Jeśli natrectwa będą coraz silniejsze, ja na Twoim miejscu wrociłabym z powrotem do leku do dawki docelowej, która Ci uprzednio pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

jestem tu nowa, witam wszystkich :)

 

Byłam u psychiatry, bo nie moglam sobie poradzic juz z lękami i myslami ktore zaprzątały moja glowe. Diagnoza: depresja. Przepisał mi arketis,a po 8 dniach brania mam dolaczyc Citaxin 10 mg.

Przez pierwsze cztery dni Arketis przyjmowalam po 10 mg, po zwiekszeniu dawki na 20 mg zaczelo sie dziac cos dziwnego ze mna, drzenie rak, nieuzasadniony płacz, bole w klatce piersiowej, mysli silniejsze niz przed zazywaniem leku. Skontaktowalam sie z lekarzem, kazal odstawic na 4 dni i pozniej od nowa zaczac brać...

Czy ktoś z was miał takie takie skutki uboczne? Czy to minie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

jestem tu nowa, witam wszystkich :)

 

Byłam u psychiatry, bo nie moglam sobie poradzic juz z lękami i myslami ktore zaprzątały moja glowe. Diagnoza: depresja. Przepisał mi arketis,a po 8 dniach brania mam dolaczyc Citaxin 10 mg.

Przez pierwsze cztery dni Arketis przyjmowalam po 10 mg, po zwiekszeniu dawki na 20 mg zaczelo sie dziac cos dziwnego ze mna, drzenie rak, nieuzasadniony płacz, bole w klatce piersiowej, mysli silniejsze niz przed zazywaniem leku. Skontaktowalam sie z lekarzem, kazal odstawic na 4 dni i pozniej od nowa zaczac brać...

Czy ktoś z was miał takie takie skutki uboczne? Czy to minie?

 

Pozdrawiam

Witaj, zaczne od tego ze te leki dzialaja minimum po 2 tygodniach, szczegolnie paroksetyna ktora dosc dlugo sie rozkreca,

pomijam fakt ze lekarz mogl ci powiedziec o skutkach ubocznych i ze na poczatku moze byc tak ze depresja sie nasili, a pozniej bedzie lepiej, kolejna sprawa jak moze dolozyc 2 lek ssri, zazywajac paroksetyne ledwo tydzien, zmien lekarz bo to jakis kompletny debil, to tak odemnie, a wiec co do twojego pytania, jak najbardziej moze byc gorzej na poczatku. Co niby ma dac odlozenie lekow na 4 dni i zaczecie od nowa?? przeciez to jakies kpiny sa, mozesz brac dalej ta paroksetyne i zobaczyc czy bedzie lepiej,ale radze pojsc do innego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna sprawa jak moze dolozyc 2 lek ssri, zazywajac paroksetyne ledwo tydzien

no zgodzę sie z Patrykiem . Lekarz naprawdę mocno dziwny . Tak się nie robi , to co On wyprawia . Albo zmień lekarza ,,, albo nie słuchaj do kńca co On mówi ,i rób po swojemu tzn jak Ty i na jakich dawkach najlepiej się czujesz.

Nie jestem Twoim lekarzem i nie mi tu Tobie dyktować co dobre , a co nie . Jednak Paroksetyne biorę 4 rok i wiem ,że najlepiej zaczynać na niej na 10mg( jak pomaga na tej dawce ) jechać najdłużej jak sie da.Po jakimś czasie ew. zwiekszyć .

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za tak szybką odpowiedz :)

tez dziwilo mnie to, ze przepisala mi dwa leki z grupy SSRI .. :/ ale coz, nie chaiałam podwazac jej zdania, jednak chyba bede musiala udac sie do innego lekarza.

 

mam jeszcze jedno pytanie, a jak u was z apetytem po Arketisie? bo u mnie masakra.. nie moge patrzec na jedzenie, a z natury jestem chuda i obawiam sie jeszcze jakis powiklan zwiazanych z brakiem apetytu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×