Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

lunatic to może być efekt rozkręcania sie podwyższonej dawki, przy podwyższaniu trzeba przynajmniej tydzień czekać na właściwy efekt, więc za około 8-10 dni znów prawdopodobnie będziesz odczuwał senność, ale też lepszy efekt przeciwlękowy...no i teraz dodatkowo bupropion dostarcza Ci hormonu pobudzającego - dopaminy więc powinno to zmniejszac senność, natomiast przez podwyższenie paroksetyny przez określony czas(8-10dni) receptory serotoninowe są mocniej pobudzane więc to też wpływa na zmniejszenie senności...ja najczęściej podczas podwyższania paroksetyny mam bezsenność i ciężko jest zasnąć, jak już to taki bardzo płytki sen jest, receptor 5ht2a stymulowany wytwarza takie efekty/skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, Bupropion jest metabolizowany przez enzym CYP2B6(ulega reakcji hydroksylacji). Te cyferki w nawiasach pokazują jak poszczególne substancje(w tym wypadku inne antydepresanty) przyjmowane razem z bupropionem wstrzymują jego hydroksylację- i tym samym zwiększają jego stężenie. Paroksetyna, która jest dość silnym inhibitorem CYP2B6 robi to najsilniej. Parametr IC50 określa ilość danego leku lub innej substancji (inhibitora) jaka jest konieczna do zahamowania określonego procesu biologicznego (albo elementu składowego tego procesu, np. enzymu, komórki, receptora lub komórki drobnoustroju) w połowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stifler19,

czyli twierdzisz ze zanik sennosci to moze byc tylko przejściowy skutek podwyższenia dawki? najdziwniejsze jest to ze wcześniej tak nie miałem, podwyższałem i to dzialalo nasennie od razu

 

-- 07 sty 2014, 21:11 --

 

lunatic, Bupropion jest metabolizowany przez enzym CYP2B6(ulega reakcji hydroksylacji). Parametr IC50 określa ilość danego leku lub innej substancji (inhibitora) jaka jest konieczna do zahamowania określonego procesu biologicznego (albo elementu składowego tego procesu, np. enzymu, komórki, receptora lub komórki drobnoustroju) w połowie.

przy paroksetynie jest 1.6, czyli ze tylko 1,6mg blokuje w połowie metabolizm bupropionu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84,

no to pokaż w takim razie to co napisałaś, że stwierdziłem ze zwiekszenie dawki paroksetyny po której następuje zwiększenie energii i zmniejszenie senności to są bzdury, dla mnie to jest nieistotne, byc moze i tak napisałem ale watpie, ale widze ze dla Ciebie z jakiegos powodu to jest istotne, bo inaczej bys do tego nie wracała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, nie mam co robić, to będę przeglądała setki postów, żeby Ci to udowodnić, tak? Doskonale pamiętam tamtą sytuację (zresztą podobnie było w przypadku kwasu acetylosalicylowego) i dla mnie to wystarcza. Nie mam potrzeby niczego Ci udowadniać, ani tym bardziej wymyślać czegoś, bo Ty się zawsze czegoś przyczepisz. Taka już Twoja upierdliwa natura :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben napisał(a):

Ktoś miał zwis po paroksetynie i musiał się ratować jakimiś tabletkami, nie mówię, że niebieskimi od razu ;]

 

 

zapytaj Kalebx3

 

 

jakimiś ;)

przyładuj Calcium Dobesylate ( idzie wyłudzić w aptece bez recki ) , dobrze poprawia ukrwienie Wacusia , do tego na początek z 25 mg DHEA/d i koniecznie Pirybedyl ( nawet po pół tabletki dziennie z rana ), . Dla intensyfikacji efektu dowaliłbyś jeszcze na noc ćwierć ( nie więcej ) Bromergonu . Lepszy i bez uboków od bromka jest Diostinex , ale znowu jak wszystko co dobre drogi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×