Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Bralem Depralin przez 3,5 tygodnia ale kompletnie mi nie pomagal, wrecz szkodzil, wiec psychiatra postanowil zmienic mi lek na Parogen. Jak dluga przerwa musi byc miedzy esci a paroksetyna? Czy moge od razu zaczac brac?

no przecież sam na forum o escitalopramie pisałes ze lekarz zalecił jeden dzień przerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem Depralin przez 3,5 tygodnia ale kompletnie mi nie pomagal, wrecz szkodzil, wiec psychiatra postanowil zmienic mi lek na Parogen. Jak dluga przerwa musi byc miedzy esci a paroksetyna? Czy moge od razu zaczac brac?

no przecież sam na forum o escitalopramie pisałes ze lekarz zalecił jeden dzień przerwy

Lekarz sobie, forum sobie. Oprocz lekarzy dobrze jest uslyszec doswiadczenie osob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawkę dostosowuję do do samopoczucia.Ja mam nawroty choroby jesienią,na szczęście nie w każdą jesień.Leczenie zaczynałam od 20 mg .Po kilku miesiącach mogłam stopniowo zmniejszać dawkę.Brałam już nawet 4 razy w tygodniu po 10 mg i 3 razy nic(aż do pewnej jesieni:)Jesienią 2012 roku miałam nawrót prawdopodobnie spowodowany tabletkami hormonalnymi (estrogenami).Wtedy zwiększenie do 20 mg dało tylko jakąś poprawę i stopniowo zwiększyłam dawkę do 40 mg,ale i tak nie czułam się zupełnie dobrze.Niewielką poprawę dała też zmiana leków hormonalnych,jednak dopiero ich odstawienie spowodowało ustąpienie objawów depresji.Obecnie zmniejszam dawkę do 30 mg ,mam nadzieję,że będzie ok.

 

-- 01 sty 2014, 18:21 --

 

Kiedyś myślałam,że w pewnym momencie będę mogła funkcjonować bez leków,ale wierzcie mi, po jakimś czasie choroba wraca.Są różne czynniki wywołujące nawrót.Przez 12 lat nie miałam przerwy w zażywaniu ,tylko zmniejszałam dawki ,a i tak były nawroty.Pierwszy epizod depresyjny wystąpił u mnie ponad 19 lat temu.Miałam w sumie 4 epizody.

 

-- 01 sty 2014, 18:34 --

 

Jak nadchodzi nawrót,to od razu zwiększam dawkę o 10 mg,żeby poprawa przyszła jak najszybciej.

 

-- 01 sty 2014, 18:37 --

 

Po kilku miesiącach dobrego samopoczucia dawkę stopniowo zmniejsza się,żeby w razie czego było można znowu zwiększyć:)Musi być jakaś rezerwa jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpewniej to efekt placebo bo przy leczeniu depresji za pomocą SSRI, zasada większa dawka -> większa skuteczność nie działa. Stosuje się najmniejszą skuteczną dawke aby zmniejszyć skutki uboczne. I nie ma w tym nic dziwnego bo podwojona dawka to najwyzej pare procent więcej bloku wychwytu 5-ht

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3181733/

 

wyjątkami od tej reguły sa ludzie z odbiegającym od normy metabolizmem oraz chorzy równoczesnie na MDD i OCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie podwyższenie z 2 tabletek do 2 i 1/4 to wielka różnica po 4 latach brania paroksetyny, przede wszystkim zrelaksowanie i spokojniejszy, przyjemniejszy stan umysłu, czasami nawet hipomania, muzyka staje sie przyjemniejsza, dźwięki łagodniejsze, reakcje wolniejsze, mięśnie zrelaksowane, pogodniejsze postrzeganie rzeczywistości, większy optymizm oczywiście w zestawie z kilkoma mocnymi fajkami dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano prawda, paro wprowadza seksualnosc w troche inny wymiar, zawsze balem sie przy psychotropach, ze nie bede czul wiezi z partnerka, ale na paro potrafie to poczuc, moze nie tyle poczuc co wiedziec jak sie zachowac, taka pewnie troche manipulacja, ale przeciez laski to robia podswiadomie wiec sie wytlumaczylem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uśmiech38, ja biorę z przerwami od dziewięciu lat.to mój czwarty raz.mam nawroty nerwicy lękowej.ale wraca jak bumerang.nie wierzę już w pełne wyleczenie.ale bez paro moje życie to jeden wielki lęk.na wiosnę mam odstawiać i zastanawiam się,czy jest sens.....a Tobie lekarz nie sugeruje odstawienia?wiem,że i tak kiedyś wrócę do paro,mimo odstawienia,a początki mam straszne.na razie cieszę się życiem.

ja też biorę hormony,żeby nas nie przybyło :D -mercilon.ale jakoś nic nie koliduje,jest spoko.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uśmiech38, ja też tak myślę.ale boję się też,że kiedyś paro przestanie działać.boję się nowego leku,nie wiadomo czy zadziała i w ogóle.w lutym mam wizytę to muszę pogadać.zeszłabym do niższej dawki i tyle.teraz biorę dwadzieścia pięć mg.zobaczymy,bo męczy mnie to ciągłe wchodzenie i schodzenie i czekanie na nawrót na jesień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już powoli zaczynam godzić się z faktem że bez leków nie dam rady funkcjonować, nawroty depresji są coraz silniejsze i dłuższe, odnoszę takie wrażenie że po odstawieniu ssri objawy depresji są jeszcze bardziej nasilone a szczególnie apatia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Brałem arketis 20mg + 200mg supirydu dziennie przez półtora miesiąca,z powodu braku większych efektów od pół miesiąca zwiększyłem sobie dawkę arketisu o 10mg sulpiryd pozostawiłem bez zmian.

Mam parę pytań:

 

Paro biorę 2 raz za pierwszym razem działało dużo lepiej przy podobnych dawkach,za pierwszym razem brałem bez sulpirydu.

Czy sulpiryd może w jakiś sposób hamować działanie paro?!

Braliście już paro w połączeniu z sulpirydem i co o takim połączeniu myślicie?

Jeżeli sulpiryd wpływa jakoś negatywnie na działanie paro(czego nie wiem,mam nadzieję się dowiedzieć tego od was)to czy lepiej zostawić sulpiryd i brać sam arketis(może zwiększyć jeszcze dawkę i brać 40mg dziennie) czy może polecacie jakiś inny lek który razem z paro daje dobre efekty.

 

Z góry dziękuję za odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kokon20,

ten sam lek może inaczej zadziałać jak się go bierze drugi czy kolejny raz po jakimś czasie przerwy

zamiast suliprydu można ewentualnie dołożyć amisulpiryd, wellbutrin albo edronax

ja w tej chwili mam parogen z wellbutrinem, jest lepiej niz na samym parogenie ale jeszcze jest to niestabilny stan, biorę od miesiąca połączenie

 

-- 03 sty 2014, 19:10 --

 

dodatek sulpirydu miał tutaj na celu dzialanie aktywizacyjne, czego sama paroksetyna zazwyczaj nie robi, a często jest dokładnie na odwrót

 

-- 03 sty 2014, 19:14 --

 

dokładają jeszcze mianserynę albo mirtazapinę, ale ja tego nie brałem, nie wiem jak w praktyce wygląda takie połączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×