Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie przy podwyższaniu dawki napięcie, lęk, kiepski nastrój, płytki sen trwa 7,8 dni, pożniej z dnia na dzen mija od razu napięcie umysłu, przyjemniej jest w głowie, relaks...

wiem też jak odróżniać stan małej ilości serotoniny od wyższego poziomu serotoniny, jak mam dużo serotoniny czyli np. jak już zacznie działać podwyższona dawka, to czuje sie bardziej na luzie, zrelaksowany, spokojniejszy wolniejszy jest umysł i reakcje, mniej stresu, lepszy bardziej regenerujący sen, lepszy nastrój, codzienność jest ciekawsza, a jak jest bardzo dużo serotoniny to lekkie pobudzenie sie pojawia, większa towarzyskość, ciężej zasnąć, gadatliwość, przyspieszony tok myślenia, wesołkowatość, energia, pewność siebie, lekki niepokój, dźwięki, piosenki stają sie milsze dla uszu, a jak sie podwyższa dawke to wtedy odczuwa sie stan obniżonej serotoniny czyli: lęk, napięcie umysłu i ogólne, na nic sie nie ma ochoty, drażliwość, ciężej zasnąć bo ciężko sie zrelaksować, dźwięki są drażliwe dla uszu, szybsze reakcje umysłu, jakby dużo adrenaliny było, depresyjność, brak energi

 

jak dla mnie 45 mg paroksetyny plus kilka fajek dziennie wpływa na zwiększony poziom serotoniny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i minął już chyba miesiąc z Paroksetyną i jedyne co zauważam to lekki spokój, taki wewnętrzny...do tego stopnia, że nawet oglądam horrory i nie wmawiam sobie, że to samo spotka mnie lub moich bliskich- co ciągnęłoby za sobą masę rytuałów. No i co do rytuałów...niektóre sie uspokajają...ale jak na razie to dopiero początek. Dziś np trafiło mi się coś dziwnego... zawsze perfumuje się w ten sam sposób, dziś zrobiłam to ,,normalnie'' i doszłam do wniosku że zapomniałam jak to się robi.... Do teraz pewna nie jestem jak zawsze to wykonywałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stifler19 fajki to Ci działają, ale na dopaminę a nie na serotoninę. Poza tym przy zwiększaniu dawki i wchodzeniu na lek odczuwamy raczej efekty agonizmu pewnych receptorów (nie wszystkie są korzystne) - to co odczuwasz to zwiększony agonizm 5-HT2c który obniża dopaminę, stąd te efekty. Z czasem te receptory downregulują i te efekty maleją.

 

Podwyższony poziom serotoniny jest od pierwszych dawek SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 miesiąca nie paliłem no i odczuwałem napięcie umysłu, lęk, brak energi, próbowałem dołączać buspiron, sulpiryd, pernazyne, podwyższać paroksetyne i efekt był pozytywny tylko na kilka dni pozniej znowu objawy wracały miko84 co do zwiększania dawki to masz racje, ale jeśli chodzi o tytoń to nie tylko dopamina...po miesiącu niepalenia zacząłem sie zastanawiać czemu dalej objawy nie mijają, napięcie umysłu, brak relaksu, lęk, paroksetyna po podwyższeniu działała na pare dni...no i przeczytałem w necie kilkadziesiąt artykułów, skład dymu tytoniowego, działanie nikotyny...no i faktem jest że dym tytoniowy zawiera kilka inhibitorów mao np. harman, cukier który po spaleniu jest inhibitorem mao a który jest dodawany do tytoniu, na potwierdzenie tego kolejny fakt jest taki iż w mózgu palacza rozkład serotoniny, dopaminy, noradrenaliny jest około 30% mniejszy niż u niepalących, kolejny fakt: u palaczy jest większa odpowiedź na leki antydepresyjne...cytat z wikipedi(Nikotyna) "decydujący wpływ na silne uzależnienie od papierosów ma występowanie w dymie tytoniowym inhibitorów monoaminooksydazy (w szczególności harman i norharman)" angielska wikipedia: "Lęk jest zmniejszony przez wzrost beta-endorfiny" "wysoki poziom nikotyny we krwi, który obciąża przejście impulsów nerwowych , tworząc łagodne działanie uspokajające." " W wyższych dawkach nikotyna wzmacnia działanie serotoniny" no i jeszcze krótki artykuł potwierdzający http://www.biomedical.pl/nalogi/nikotyna-sama-nie-wywoluje-uzaleznienia-1016.html Podsumowując, w dymie tytoniowym inhibitory mao-a wpływają na wolniejszy rozkład serotoniny, dodatkowo nikotyna działa wspomagająco na serotonine itp. a więc powstaje myśl jak silnym związkiem chemicznym jest dym tytoniowy i dlaczego tak silnie uzależnia...można z pewnością określić tytoń jako lek antydepresyjny a nawet kilka takich leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stifler19 połączenie fajek z serotoniną jest dość ekwilibrystycznym zabiegiem. Poczytaj o wpływie receptorów nikotynowych na depresję i tu szukaj działania przeciwdepresyjnego fajek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba max czasu na pełne powtarzam takie maxymalne działanie paroksetyny jęsli chodzi o lęki głównie fobia społeczna i depresja?

 

Narazie 43 dzien mija dawka 40mg i dupy ze tak powiem nie urywa.Według mojej teori są to pełne 3 miesiące dobrze myślę????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwosol-men Ja przez 12 lat (od ósmej klasy podstawówki) też jarałem jak smok .

 

Udało mi się rzucić i już prawie dwa lata nie palę. Papierosy budzą we mnie obrzydzenie i jak kiedyś nie rozumiałem tych co mają pretensje do ludzi palących w ich otoczeniu, tak teraz doskonale ich rozumiem i szlag mnie trafia jak ktoś stoi koło mnie i kopci tym świństwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwosol-men Ja przez 12 lat (od ósmej klasy podstawówki) też jarałem jak smok .

 

Udało mi się rzucić i już prawie dwa lata nie palę. Papierosy budzą we mnie obrzydzenie i jak kiedyś nie rozumiałem tych co mają pretensje do ludzi palących w ich otoczeniu, tak teraz doskonale ich rozumiem i szlag mnie trafia jak ktoś stoi koło mnie i kopci tym świństwem.

 

POPIERAM :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×