Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

hej haniu :)) Jak się dzisiaj czujesz?

Odnośnie snów po paroksetynie, to ja mam ciągle koszmary i rano budzę się niewyspana i zmęczona :((( Po wenlafaksynie miałam dziwne sny ale nie były to koszmary, raczej jak baśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, kusisz ta wenflaksyna , ale czekam cierpliwie...paro ponoć dobra na lęki..zobaczymy ..sny sa okropne ale to tylko sny. :D

 

zigi7, muszę spróbować..

 

-- 02 lis 2013, 20:11 --

 

magnolia84, dziś tak sobie..zobaczymy czy lekarz zmieni lek czy zwiększy dawkę :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, Sny! Oj początki były cudne z tymi snami po paro! :) Wspominam z sentymentem :D były nie raz przedmiotem rozmów na terapii :) Przejdą Wam po jakimś czasie, obiecuję :)

 

Tak zapytam z ciekawości bo nigdy w sumie lekarza nie pytałam - czy te nasze nerwicowe kołatania serca są bezpieczne? Ile może wytrzymać serce takie kołatanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33 zostajemy przy paroksetynie póki co ;)

a co do kołatania serca, to chyba jeden z nieodłącznych objawów nerwicy lękowej. U mnie poniżej 100 uderzeń/min to rzadkość (no chyba, że we śnie). Też się nieraz zastanawiam czy to ma zły wpływ na serce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martiszon chyba trzeba zapytać o to kardiologa...

kiedy dopadła mnie nerwica i wylądowałam pierwszy raz w szpitalu na SOR podawali mi metocard i po wypisie też kazali brać ale zrezygnowałam, bo on obniżał też ciśnienie, a ja w nerwicy miałam skaczące. Kiedy dostałam paroksetynę serce troszkę się uspokoiło.

Można brać propranolol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martiszon w naszym stanie czasem od takiego dmuchania na zimne blisko do hipochondrii....a z drugiej strony jak tak wszystko człowiek bagatelizuje nie chcąc wyjść na hipochondryka też jest niedobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, raz na rok można a nawet trzeba badania robić. Nawet zdrowym ludziom. Więc zrobię i ja. Tym bardziej, że ni stąd ni zowąd ta zadyszka mi się pojawiła...psychiatra nic mi na to nie powiedziała, nie potwierdziła też że to nerwicowe więc muszę chyba to sprawdzić. No i przy okazji zapytam o to kołatanie serca.

 

Miko - Ty jesteś obeznany w temacie nerwicy - może Ty coś wiesz na temat szkodliwości kołatania serca przy nerwicy? :)

 

Pozdrawiam Wszystkich! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xetanor to byl moj pierwszy lek jaki w zyciu wzielam z lekow psychiatrycznych.

Bardzo zle sie czulam, mialam silne zawroty glowy, otepienie, szczekoscisk, bezsennosc.

Dobrze ze wtedy mialam wolne w pracy.

Oczywiscie wzielam jedna tabletke a reszte wyrzucilam do kosza po tych sensacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kloss, Na to właśnie ma działać , tylko bardzo długo się rozkręca..

 

-- 03 lis 2013, 10:55 --

 

Martiszon, Zaburzenia lękowe objawiają się w specyficzny sposób. Człowiek, u którego się rozwinęły, zgłasza nie tylko problemy psychiczne – odczuwanie silnych, trudnych emocji, niepokój, rozdrażnienie, itp. Dochodzą do tego także somatyczne objawy, które związane są z rozwojem choroby. Osoby cierpiące na nerwicę zgłaszają się do lekarzy różnych specjalności z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, wydalniczego, oddechowego oraz krwionośnego. Bardzo powszechnym objawem odczuwanym przez chorych na nerwicę są zaburzenia pracy serca, tzw. kołatanie.

 

-- 03 lis 2013, 10:58 --

 

Dziewczyny Was tez czasem boli głowa po paro?

 

-- 03 lis 2013, 11:09 --

 

nerwosol-men, Kiedy masz zwiększyć dawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mocne uboki daje??? Słyszałem, że to silny SSRI. Pół roku temu brałem Escitalopram - wkręcał się jakieś 1,5 miesiąca i powodował mnóstwo uboków, a podobno jest SSRI o najmniejszej szkodliwości w tej kwestii. Wybieram się do lekarza i jestem ciekaw, co mi zapoda :) dzisiaj mam trochę lepszy dzień - taki obojętny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie uczucia daje Paro? Luz i dystans, czy większy zapał i chęć do działania? No właśnie ja spać niezbyt mogę, wybudzam się po 5 godzinach i już koniec spania ;) . Dodatkowo jak się obudze, to czuje w ciele takie prądy w mięśniach - to pewnie reakcja lękowa :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×