Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Probowalem nie pomoglo mi

 

-- 28 paź 2013, 15:33 --

 

Ale chyba zacznę jeszcze raz chodzić.

 

Mam jeszcze jeden pomysł aby odstawić radykalnie triticco i mirtagen

i zwiększyć dawkę paro do 30mg. Czy to dobry pomysł?

Czy zmniejszać jednak triticco i mirtagen i zostać przy 20mg paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zigi7 odstawiasz 2 inne leki, które wpływały pozytywnie na uspokojenie i sen i jednoczesnie gdy je odstawiasz chcesz sobie zafundować kolejną porcje skutków ubocznych tym razem przez podwyższenie dawki paro aż o pół tabletki - wydaje sie że nie jest to dobry pomysł, nie czułbyś sie najlepiej przez kolejne 2 tygodnie, gdyż podwyższona dawka paro musiałaby sie rozkręcać prawdopodobnie tyle czasu...ciesz sie że leki pomagają i olej ambitne plany szybkiej rezygnacji z tamtych dwóch leków, odstawianie ich rozłóż na miesiąc lub dwa albo wogle nie odstawiaj, szkoda czasu na stres, jeśli sie dobrze czujesz to nie warto rezygnować z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zigi7 odstawiasz 2 inne leki, które wpływały pozytywnie na uspokojenie i sen i jednoczesnie gdy je odstawiasz chcesz sobie zafundować kolejną porcje skutków ubocznych tym razem przez podwyższenie dawki paro aż o pół tabletki - wydaje sie że nie jest to dobry pomysł, nie czułbyś sie najlepiej przez kolejne 2 tygodnie, gdyż podwyższona dawka paro musiałaby sie rozkręcać prawdopodobnie tyle czasu...ciesz sie że leki pomagają i olej ambitne plany szybkiej rezygnacji z tamtych dwóch leków, odstawianie ich rozłóż na miesiąc lub dwa albo wogle nie odstawiaj, szkoda czasu na stres, jeśli sie dobrze czujesz to nie warto rezygnować z nich

 

Ale one nie pomagały na tyle ile bym chciał dlatego doszedłem po roku do wniosku że muszę zmienić triticco i mirtagen.

I gdy je brałem z paro dwa tygodnie było zajebiście i byłem w lekkim szoku bo myślałem że paro od razu działa.

Także nie wiem o co chodzi, wychodzi na to że nie mogę odstawiać zbyt szybko leku a dwa tygodnie to szybko.

 

Tylko boję się jednego jeśli jeszcze dwa tygodnie pociągnę na minimalnych dawkach triticco i mirtagenie to gdy

przestanę je brać to znów będzie powtórka z rozrywki?

 

Tego się obawiam i wkurza mnie to że katuje

organizm trzema lekami, choć wiem że leki potrzebują czasu na rozkręcenie się.

Może jednak jeszcze tydzień dwa pociągnę na minimanlnych dawkach triticco i mirtagenie.

 

W listopadzie idę do psychoterapeuty na kilka sesji do wiosny ciekawe czy mi to coś da.

Do tego medytacje i trening autogenny Shulza, ćwiczenia Tybetańskie i jakieś spacery, sport.

Tu wyczerpują się moje pomysły na wyjście z tej choroby.

 

P.S boję się że nie da rady z niej wyjść

 

-- 28 paź 2013, 17:12 --

 

Jeszcze jedno, rozmawiałem z siostrą i ona powiedziała mi żebym się przemęczył jeszcze, czyli nie brał triticco

i mirtagenu bo organizm się przystosowuje do paro. Mam jeszcze ivomane ale nie chcę tego brać bo się boje,

już sam nic nie wiem?????

Jutro idę do pracy i mam pięć dni wolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstawiać zawsze bardzo bardzo wolno to podstawa, ja np. paroksetyne zaczynam zmniejszać o 2,5 mg co 10 dni, czyli o 1/8 tabletki, tak żeby iść we właściwym kierunku i za kilka miesięcy dojść do 1 tabletki 20 mg...jeśli chcesz wyjść z choroby to jeszcze możesz kiedys spróbować hipnoterapi z jakims dobrym psychologiem z ośrodka hipnozy i psychoterapi gutkowski, do niektórych większych miast wysyłają swoich psychologów, ja już na jednej wizycie byłem, ale jeszcze bez hipnoterapi, bardzo wysoko wykształceni psychoterapeuci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stifler19> Ostatnio ktoś zaproponował mi hipnoterapie za darmo, ale kawałek drogi ode mnie w Tomaszowie Mazowieckim, ale nie pojechałem, spękałęm.

To jak mam podzielić dawkę zszedłem do 25mg triticco i 7,5mg mirtagenu, jak dawkować i jak długo twoim zdaniem?

 

-- 28 paź 2013, 18:18 --

 

Jak podzielić tabletkę, nie mam wagi do zważenia dawki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zigi7, Pisałeś ze kiedyś juz Tobie paro pomogła , wiec wiesz jak to działa , a pozostale leki zmniejszaj np , co tydzień , ja z mirty zeszłam od razu..jakoś sie udało..nigdy nie brałam triticco, wiec się nie orientuje.Paro zadziała lecz daj jej czas..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zigi7 nie ma jakiejs teorii jak odstawiać dokładnie...po prostu na zdrowy rozum trzeba zmniejszać powoli, jeśli tylko od paru dni odstawiasz to lepiej wrócić do dawki sprzed odstawienia albo troche niższej i dopiero wtedy zmniejszać powolutku co 5-7 dni...ja zmniejszam co 1\8 bo paro długo brałem w dużej dawce, a Ty jeśli Ci zależy na czasie to myśle że 1/4 tabletki albo góra 1/3 co 7-10 dni zmniejszać...rób tak żeby organizm nie odczuwał że dużo zmniejszasz i nie spiesz sie, bo po co, i tak uda Ci sie odstawić a czy pozniej czy wczesniej to bez znaczenia, te leki nie powodują jakiś szkód w organizmie są bezpieczne więc wyluzuj..jak już dojdziesz do minimum, powiedzmy do 1\4 tabletki to postaraj sie wtedy nawet to schodzenie z 1/4 podzielić na jakiś okres czasu aż do minimalnej ilości której już nie da sie podzielić, to najbezpieczniejszy sposób odstawienia czegokolwiek i najkorzystniejszy bo takie stopniowe odstawianie tym mniejsze prawdopodobienstwo że objawy wrócą...nagłe odstawianie to 99% prawdopodobienstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile brałeś Mirtagen? Jeżeli długo zostań jeszcze przy tej dawce , za tydzień zmniejsz do polówki tabletki, za 2 tygodnie do polówki z polówki..powinno pomoc.

Wtedy już wkręci się paro , powinno i później odstawisz mirtagen , gdyż chyba w niej leży problem w Twoim samopoczuciu .Paro powinno Tobie pomoc , jak kiedyś.Ty masz mirtagen ja miałam mirte , lecz chyba tabletki są takie same..

 

-- 28 paź 2013, 20:24 --

 

Stifler19, Mi mój drogi lekarz kazal odstawic od razu mirte , skutki odstawienia byly okropne :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xmarcinx92, Z paro ok ,,lecz na neuroleptykach się nie znam , zawsze bałam się ich brać.

 

-- 28 paź 2013, 21:22 --

 

zigi7, Nie ma za co , Ty tez byś mi pomógł.. :roll:

 

-- 28 paź 2013, 21:37 --

 

xmarcinx92, lecz z tego co czytam , to nie jest zły lek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xmarcinx92, biore neurotyka na sen. bardzo sie go balem, ale zazyłem z ciekaowsci. Lekarz takie zachowanie nazwał "zdrowym mysleniem". To jest pernazyna - stary lek. Działa dobrze uspokajająco.

 

co sie tyczy pobudzenia to mam to bez żadnych leków. Oddałbym komuś, jesli jest przymulony i wziłl sobie trochę tego przymulenia na chwile.

Co sie tyczy schodznie z paroxetyny to odczuwalem nawet zejscie z ćwiartki tabletki przez okolo 7 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×