Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

witam was wszytskich jestem tu po raz pierwszy dlatego ze od 2 miesiecy mam problemy z jazda samochodem autobusem itp: (zaczynam miec wzdecia bez powodu) daltego poszedlem do lekarza i zapisal mi rexetin.

Bralem go nazrie tylko dwa razy po polowce i starsznie zle sie po nim czulem. Czy to jest normalne i czy moj przypadek to poczatek depresji , fobii , nerwicy czy czegos jescze tam innego. Nie wiem co robic dalej czy brac ten rexetin czy go odlozyc teraz poki nie bralem go za duzo?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:48 pm ]

A teraz jedno male pytanko dla was one moze sie wydawc glupie.

Czy to prawda ze podczas leczenia rexetinem nie mozna wypic nawet jedengo piwa?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:49 pm ]

A teraz jedno male pytanko dla was one moze sie wydawc glupie.

Czy to prawda ze podczas leczenia rexetinem nie mozna wypic nawet jedengo piwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazaj na rexetin, a najlepiej sie z niego wycofaj. to jest scierwo z wegier, jakas niedouczona panstwowa psychiatryczka mi to wypisala niedawno zachwalajac ze taki dobry ( czytaj lekarz sponsorowany ). bardzo zle sie czulem w czasie brania a jeszcze gorzej jak odstawilem, bo mialem objawy odstawienne w postaci silnych zawrotow glowy przez ponad miesiac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore juz 4 miesiac i ze skutkow ubocznych to mam glownie drzenie rak,spadek libido, zmniejszenie laknienia no i ze snem tez kiepsko dlatego biore dodatkowo tab zeby lulac . a ogolnie to pierwsze 2 tyg byly koszmarne ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje maiev!!!!! biore juz 2 tygodnie i juz rano budze sie w lepszym stanie , minely ranne straszne lęki i roztrzesienie no i walenie serca co mnie martwilo , nawet zawroty glowy ranne ustapily :) No oczywiscie lęki jeszcze mam i to czasem ostre ale..... mam nadzieje ze teraz bedzie tylko lepiej. I tego wszystkim zycze......

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:32 pm ]

Maiev mam jeszcze pytanko do Ciebie! Czy przytyłaś w czasie brania leku??? A jezeli tak to po jakim czasie moge spodziewac sie ze przybiore na wadze???? Bo schudlam ostatnio az 8 kilo co mnie przeraza i chcialabym znowu przytyc! Baaaaardzo prosze o odpowiedz i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi którzy po odstawieniu seroxatu biora go ponownie.

Czy efekty " lecznicze " nadal wystepują ? Bo o uboczne nie pytam :P

 

Brałem seroxat przez 2 lata ( super efekty ) następnie odstawiłem na 14 m-cy. nerwica powróciła ale na moje życzenie ( stresująca praca )

 

W porozumieniu z lekarzem postanowiłem brać seroxat ponownie ale boje sie ze tym razem nie zadziała. Wcześnie brałem schematem :

 

1 tydzień 1/4 tab 5 mg

2 tydzień 1/2 tab 10 mg

3 tydzień 1/1 tab 20 mg

 

Zadnych objawów ubocznych. Nie brałem uspakajaczy.

 

Obecnie zacząłem z grbej :

 

pierwsze 2 dni 5mg

obecnie 10 mg

 

jazdy mam okropne - jade pod osloną xanaxu jakos pomaga ( wytrzymam ) boje sie jedynie czy aby seroxat zadziała.

 

Czy ktoś był w podobnej sytuacji ?

Proszę o pomoc

 

p.s. Mam od jutra brać xanax SR bo moj dziala 4 h

 

Obecne dolegliwości :

 

Napady leku wraz ze skokami ciśnienia krwi

Natrętne mysli , brak chęci do zycia, obawa o stan zdrowia.

Odrealnienie.

 

Pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ! ja mialam takie same objawy o ktorych piszesz na poczatku brania czyli ponad 2 tygodnie temu , to byl koszmar przyznaje , ale jest juz lepiej , mysle ze masz takie ostre objawy bo od razu byla duza dawka a nie stopniowo , ja po 3 dniach wzielam cala tabletke 20mg i czulam sie okropnie , szczegolnie rano jak wstalam , zawroty glowy jadlowstret , nudnosci , oszolomienie i bylam nieobecna , otępiała dziwnie . Ale wtedy bralam afobam i przechodzilo na jakis czas , ty tez masz uspakajacz wiec mysle ze musisz poprostu sie przemeczyc. U mnie minęły juz 2 tygodnie i rano budze sie juz tylko z lękiem . Ktory oczywiscie towarzyszy mi jak przestaje dzialac afobam ale jest do zniesienia. Powodzenia i trzymaj sie cieplutko. Dobrze jakbys na poczatku nie byl sam jak masz takie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie minęły juz 2 tygodnie i rano budze sie juz tylko z lękiem . Ktory oczywiscie towarzyszy mi jak przestaje dzialac afobam ale jest do zniesienia. Powodzenia i trzymaj sie cieplutko. Dobrze jakbys na poczatku nie byl sam jak masz takie jazdy.

 

Odstawiaj afobam !!! Bierz go tylko wtedy jak musisz nigdy profilaktyczne. Wiem coś na ten temat.

 

Dzięki za słowa otuchy

Pozdrawiam :)

 

 

U mnie minęły juz 2 tygodnie i rano budze sie juz tylko z lękiem . Ktory oczywiscie towarzyszy mi jak przestaje dzialac afobam ale jest do zniesienia. Powodzenia i trzymaj sie cieplutko. Dobrze jakbys na poczatku nie byl sam jak masz takie jazdy.

 

Odstawiaj afobam !!! Bierz go tylko wtedy jak musisz nigdy profilaktyczne. Wiem coś na ten temat.

 

Dzięki za słowa otuchy

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VALLKINGER!!!!! Boooze nie strasz mnie z tym afobamem on mi naprawde pomaga , biore go kiedy musze bo lęk jest nie do zniesienia , nie biore na zapas. Wiem ze on uzaleznia ale dopoki nie zacznie w pelni dzialac seroxat to mam sie wspomagac afobamem , lekarz mi kazała , biore najmniejsza dawke 0,25 mg. Wczesniej jak leczylam sie lerivonem to dodatkowo w razie potrzeby bralam relanium ale odstawilam nagle wszystko tak z dnia na dzien i dopiero wtedy zaczal sie moj koszmar to bylo okropne!!!!! I lekarz przepisala mi wlasnie seroxat a doraznie afobam. A mozna wiedziec dlaczego masz takie uprzedzenie do afobamu??? Prosze o odpowiedz i pozdrawiam.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:20 pm ]

kurcze niech mi ktos odpowie na temat doraznego brania afobamu , bo sie zmartwilam troche .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie!!!!!! Biore seroxat juz prawie 3 tygodnie i kurcze jestem zła choc skutki uboczne brania seroxatu ustapily ale jesli chodzi nerwice i te cholerne lęki to nie bardzo ustepują , czuje tak nagle takie jakies dzowne oszolomienie w glowie taki ucisk czy cos takiego no i te straszne lęki ktore towarzysza mi przez wiekszosc dnia , czy ten lek zacznie w koncu dzialac przeciwlekowo ????? bo mam juz dosc tego , czasami te lęki sa nie do zniesienia rano jest kiepsko wieczorem lepiej ale klade sie juz z ta mysla ze rano bedzie zle az sie nie chce isc spac :cry: Prosze o rade!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przytyłaś w czasie brania leku

wcale nie przytyłam - nic a nic. Ale przestałam chudnąć - na szczęście. :)gonia508 lek wszystkiego nie załatwi. u mnie zaczął działać przeciwlękowo (na szczęście) ale nad sobą tez trzeba troszkę popracować. Seroxat ponoć działa tak jak powinien po 4 tygodniach. u mnie to chyba jakoś tak było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazaj na rexetin, a najlepiej sie z niego wycofaj. to jest scierwo z wegier, jakas niedouczona panstwowa psychiatryczka mi to wypisala niedawno zachwalajac ze taki dobry ( czytaj lekarz sponsorowany ). bardzo zle sie czulem w czasie brania a jeszcze gorzej jak odstawilem, bo mialem objawy odstawienne w postaci silnych zawrotow glowy przez ponad miesiac !

to, że na Ciebie źle działa, to nie znaczy, że na innych źle działa.

Ja nie miałam/nie mam żadnych skutków ubocznych, oprócz spadku libido. Biorę 2 miesiące.

 

jeśli chodzi o alko, to podczas leczenia takimi lekami w ogóle nie powino się pić alkoholu, ale Rexetin nie wchodzi w interakcje z alko. Więc teoretycznie nic się nie powinno stać, ale nikogo nie namawiam (choć parę razy wypiłam piwko i nic mi się nie stało. Ale piję b. rzadko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:) tez mam "ochote " na xenator :) bylam na seroxacie poten na tanszym paxtinie - zero roznicy, ze wzgledu na wydatki chyba skusze sie na ten lek:) powiedzcie mi tylko prosze czy moge tak sama zasugerowac mojej lekarce o tym leku? boje sie ze mi go nie przepisze:(

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:37 pm ]

oj przepraszam za blad w nazwie leku:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wlasnie minal rok jak zaczelam brac seroxat.Dzieki niemu udalo mi sie z tego wyjsc. Nie od razu jest poprawa to fakt. Ja w pierwsza podroz pksem wybralam sie pod koniec maja i tez z lękiem.Ale warto bylo bo jak juz pisalam w ktoryms pscie - dostalam nowe zycie.Jestem juz po leczenu i psychoterapii i jestem bardzo szczesliwa.Nie zalamujcie sie bo jest o co walczyc.pozdrawiam cieplutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisnienie mam okolo 130/95 zawsze takie mialam ale od kiedy biore seroxat to nie mierzylam , czuje sie dobrze i wole nie mierzyc , u lekarza mi mierzy i mowi ze ok nawet nie pytam jakie mam :lol: VALLKINGER a ile juz bierzesz seroxat???

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:25 pm ]

bo jezeli to poczatki brania to pewnie minie tak jak moje zawroty glowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej brałem 2 lata potem 1,5 roku przerwy (wróciło ale na własne zyczenie stres w pracy) Teraz zaczynam od nowa - wiem ze potrzebna będzie dodatkowo psychoterapia ale zaczne ja dopiero za ok pół roku.

 

A ciśnienie sprawdż bo 130/95 to ciut za dużo. U mnie na razie skacze ale mam nadzieje ze sie ustabilizuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×